RSG SM 2017 ,

Back             

Senior

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Emma Erangey, TIK 45,949
2  Jessica Olsen, TIK 40,765
3  Nicoline Simone Sachmann, TIK 40,232
4  Sascha Shevchenko, TIK 29,298
5  Eva Rahbek Halkier, Øbro 28,132
6  Martha Ryom, Øbro 24,265
7  Stephanie Paulsen, Øbro 0,000

Senior 2.div

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Victoria Sørensen, TIK 16,333
2  Luna W Jensen, TIK 12,866
3  Mie Rytter Hedelin, TIK 10,366
4  Laura Bang Andreasen, Øbro 9,116
5  Mie Dyring Nielsen, Greve 8,633
6  Kristina Schiøttz, Øbro 7,466
7  Columbine Møller Hale, Øbro 0,000

Junior

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Isabella Schultz, Ballerup 44,050
2  Joline Steinhoff, TIK 42,750
3  Laurine Thygesen, Øbro 24,950
4  Laura Hammerstad, Ballerup 19,350
5  Clara Ryberg, Øbro 17,450
6  Frida Holm Eskildsen, Ølstykke 17,100
7  Amalie Maria O`Reilly Bojsen, Ballerup 9,750
8  Nicoline Algreen Nielsen, Greve 9,350
9  Mie Jensen, Greve 8,400

Pre-Junior

Fri serie | Redskab 1 | Redskap 2 | Redskab 3
Navn Resultat
1  Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup 26,850
2  Agnes Tuxen, Øbro 26,100
3  Freya T. Oltzen, Øbro 24,650
4  Rikke Marie Brommeland, Greve 21,000
5  Freya Illum, Øbro 16,350
6  Ida Tian, Ballerup 15,750

Rekrut

Fri serie | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1  Alma Sofie Pedersen, Ballerup 23,250
2  Vega Birkemose, Øbro 19,400
3  Yasmin Neumann, Ølstykke 17,800
4  Astrid Marie Henriksen, Øbro 16,900
5  Laura Vig, Øbro 16,250
6  Sumie Gargiulo, TIK 16,150
7  Rebecca Odér, TIK 15,950
8  Freja Marie Jensen, Greve 14,650
9  Maren Paulsen, TIK 13,450
10  Maja Køhler Bay, TIK 12,850
11  Anna Christiansen, TIK 11,750
12  Anna Sofie Møldrup Pedersen, Greve 11,550
13  Sara Skjoldborg, Ballerup 6,600
14  Ella Bangsbo Holdum, Øbro 5,500
15  Lise Bacher, Ølstykke 0,000

Mini

Fri serie | Redskab
Navn Resultat
1  Anelija Shaginjan, TIK 14,950
2  Sarah Holck Rosendal, Ølstykke 12,950
3  Maria Grosser, Ballerup 12,000
4  Sofia Luisa Gomes Ryom, Øbro 11,000
5  Ida Tuxen Faber, Øbro 10,950
6  Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen, Greve 10,800
7  Mikkeline Klemmensen, Øbro 10,600
7  Lucca Schmidt, Ballerup 10,600
9  Sine Jensen, Greve 10,050
10  Ida Kvist, Øbro 10,000
11  Sienna Gargiulo, TIK 9,550
12  Malou Schmidt-Larsen, Ølstykke 9,250
13  Naja Sanggaard Jørgensen, Greve 7,050
14  Isabella Andersen, Ballerup 5,950
15  Fione Damgaard Festersen, Ballerup 4,400

Gruppe Mini

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Øbro, GF Øbro 6,550

Gruppe Junior

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Farum, Farum 15,800
2  GF Øbro, GF Øbro 15,600

Gruppe Rekrut

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  TIK, TIK 7,250

Demi/Duo Mini

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Greve, Greve 9,750
2  Ølstykke Rød, Ølstykke 5,950
3  Ølstykke Gul, Ølstykke 4,950

Demi/Duo Junior

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  TIK, TIK 11,500
2  Farum, Farum 8,000

Demi/Duo Senior

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  GF Øbro, GF Øbro 14,700

Demi/Duo Rekrut

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Greve, Greve Gymnastik & Trampolin 8,950
2  Ballerup, Ballerup 7,400
3  Ølstykke Grøn, Ølstykke 5,750

Last Update: 18-12-2017 06:19:42