Begynder Sjællandsmesterskaberne 2017 Helsinge, 08/04 2017

Back             

U8 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt U8D 1 15,900
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8D 1 13,100

U10 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Ringsted IF - Gymnastik U10D 1 28,100
2 GF Køge Bugt U10D 1 22,200
3 GHG -Teamgym Herlev U10D 1 20,800
4 Gladsaxe IF U10D 1 20,500
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10D 1 20,000
6 GF Køge Bugt U10D 2 19,900
7 GF Køge Bugt U10D 3 17,850

U13 Drenge Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Farum Gymnastikforening U13D 1 27,600
2 Hvidovre Gymnastik U13D 1 27,100
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13D 1 26,900
4 GF Køge Bugt U13D 1 25,800
5 Roskilde Gymnastikforening U13D 1 25,300
6 Vedbæk Gymnastikforening U13D 1 24,250
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U13D 1 23,400
8 GF Køge Bugt U13D 2 19,050
9 Hedehusene Gymnastik Forening U13D 1 17,200

U10 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 ODK København U10P 1 27,400
2 Slagelse GF U10P 1 24,950
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 2 24,150
4 Teamgym-Greve U10P 1 23,350
5 Lille Næstved IF U10P 2 22,550
6 Gladsaxe IF U10P 2 21,500
7 GHG -Teamgym Herlev U10P 1 20,450
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 1 20,150
9 Farum Gymnastikforening U10P 1 18,000

U10 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 1 29,950
2 Lille Næstved IF U10P 1 29,100
3 GF Køge Bugt U10P 1 25,350
4 Haslev TT U10P 1 25,300
5 Ringsted IF - Gymnastik U10P 1 23,550
6 Vedbæk Gymnastikforening U10P 1 23,450
7 Gladsaxe IF U10P 1 21,750
8 Ringsted IF - Gymnastik U10P 2 13,750

U8 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 ODK København U8P 1 24,050
2 Ringsted IF - Gymnastik U8P 1 22,400
3 Taastrup GF U8P 1 21,350
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) U8P 1 18,350
5 Teamgym-Greve U8P 1 18,100
6 Gladsaxe IF U8P 2 16,100
7 Herlufsholm GF U8P 1 15,500
8 Høng GF U8P 1 13,150

U8 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Nivå GF U8P 1 24,800
2 GF Køge Bugt U8P 1 24,400
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8P 1 23,100
4 Ølstykke GF U8P 1 22,100
5 GF Køge Bugt U8P 2 21,950
6 Gladsaxe IF U8P 1 19,450
7 Vedbæk Gymnastikforening U8P 1 18,400
8 GHG -Teamgym Herlev U8P 1 13,950
9 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U8P 2 13,250

U10 Piger – 4. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 3 28,450
2 Slagelse GF U10P 2 26,000
3 ODK København U10P 2 24,900
4 Haslev TT U10P 2 22,350
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) U10P 4 21,550
6 Helsingør GF U10P 1 20,250
7 Toreby Sundby Gymnastikforening U10P 1 20,200
8 Hvidovre Gymnastik U10P 2 19,950
9 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 3 18,100

U10 Piger – 3. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Herlufsholm GF U10P 1 22,900
2 Eskilstrup G & IF U10P 1 22,450
3 Taastrup GF U10P 1 21,900
4 Teamgym Albertslund/Vallensbæk U10P 2 21,100
5 Nivå GF U10P 1 20,800
6 Sengeløse Idræt U10P 1 19,350
7 Hvidovre Gymnastik U10P 1 19,300

U13 Piger – 2. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GymHelsinge U13P 1 32,500
2 Himmelev-Veddelev GF (HVG) U13P 1 30,450
3 Slagelse GF U13P 2 27,450
4 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13P 2 27,200
5 IF32 Glostrup Gymnastikforening U13P 1 26,900
6 Nivå GF U13P 1 26,400
7 Taastrup GF U13P 1 25,100
8 Ringsted IF - Gymnastik U13P 1 16,300

U13 Piger – 1. division Officiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF U13P 1 31,400
2 Slagelse GF U13P 1 30,500
3 Vedbæk Gymnastikforening U13P 1 30,100
4 Herlev Gymnastik, HI U13P 1 28,150
5 Teamgym-Greve U13P 1 27,700
6 Hvidovre Gymnastik U13P 1 27,250
7 GHG -Teamgym Herlev U13P 1 27,200
8 Gladsaxe IF U13P 2 26,800

Last Update: 18-12-2017 06:15:50