Sjællandsmesterskaberne 2017 Farum Arena, 13/04 - 16/04 2017

Back             

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Nivå GF MP 3 35,616
2 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 35,283
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 5 34,533
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 33,382
5 Eskilstrup G & IF MP 1 33,233
6 Farum Gymnastikforening MP 2 31,516
7 Høng GF MP 2 29,682
8 Taastrup GF MP 1 26,299

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 40,108
2 Herlufsholm GF MP 3 37,399
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 4 37,149
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 36,791
5 GF Køge Bugt MP 4 35,749
6 GF Køge Bugt MP 3 35,482
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 34,949
8 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 29,865

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 40,082
2 Farum Gymnastikforening MP 1 38,282
3 Lille Næstved IF MP 1 36,250
4 GymHelsinge MP 3 35,833
5 Lille Næstved IF MP 2 34,799
6 GHG -Teamgym Herlev MP 3 34,716
7 Slagelse GF MP 3 32,532
8 Teamgym-Greve MP 3 32,316

Juniordrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Roskilde TeamGym JD 2 37,899
2 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 32,366
3 Gladsaxe IF JD 2 31,599
4 Høng GF JD 1 22,766
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JD 1 21,157

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 46,133
2 Ølstykke GF JP 1 42,850
3 Herlufsholm GF JP 2 40,982
4 GymHelsinge JP 2 40,000
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 1 39,965
6 Nivå GF JP 2 39,716
7 Hvidovre Gymnastik JP 1 38,599
8 GHG -Teamgym Herlev JP 2 38,115

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev JM 1 45,516
2 Gladsaxe IF JM 1 43,716
3 Farum Gymnastikforening JM 1 36,066
4 Eskilstrup G & IF JM 1 34,333
5 Taastrup GF JM 1 33,815
6 Herlev Gymnastik, HI JM 1 29,849
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening JM 1 26,957

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Nivå GF JP 1 53,199
2 Teamgym-Greve JP 1 49,832
3 GHG -Teamgym Herlev JP 1 46,999
4 Gladsaxe IF JP 1 46,432
5 Herlufsholm GF JP 1 44,615
6 Slagelse GF JP 1 44,533
7 GymHelsinge JP 1 42,866
8 Teamgym-Greve JP 2 41,549

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Roskilde TeamGym JD 1 49,965
2 GF Køge Bugt JD 1 46,732
3 Gladsaxe IF JD 1 42,933
4 Teamgym-Greve JD 1 42,549
5 GymHelsinge JD 1 41,233
6 Slagelse GF JD 1 40,932
7 GF Præstø Fjord JD 1 38,865

Juniorpiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev JP 3 30,000
2 GF Køge Bugt JP 3 29,200
3 Haslev TT JP 2 26,850
4 Gladsaxe IF JP 4 24,900
5 Hvidovre Gymnastik JP 3 24,150
6 Taastrup GF JP 2 23,450

Juniorpiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 39,200
2 Roskilde TeamGym JP 1 35,400
3 Vedbæk Gymnastikforening JP 2 34,550
4 Haslev TT JP 1 34,000
5 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 32,800
6 ODK København JP 1 31,850
7 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 3 29,800
8 Høng GF JP 2 24,900
9 Gadstrup Gymnastik Forening JP 1 23,700

Juniorpiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt JP 2 32,550
2 Nivå GF JP 3 32,450
3 Hvidovre Gymnastik JP 2 31,550
4 Helsingør GF JP 1 31,350
5 Farum Gymnastikforening JP 2 28,650
6 Herlev Gymnastik, HI JP 2 27,400
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 25,050

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 39,150
2 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 34,150
3 Høng GF JP 1 33,700
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 2 31,450
5 Gladsaxe IF JP 3 30,550
6 Taastrup GF JP 1 30,100
7 Teamgym-Greve JP 3 29,000
8 Herlev Gymnastik, HI JP 1 27,500

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 39,150
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 39,050
3 Gladsaxe IF JP 2 38,800
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 38,450
5 Ølstykke GF JP 2 37,800
6 Slagelse GF JP 2 37,350
7 GF Køge Bugt JP 1 36,400
8 Farum Gymnastikforening JP 1 34,550

Seniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF SM 1 46,750
2 Eskilstrup G & IF SM 1 43,100
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) SM 1 40,150

Seniordamer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Roskilde TeamGym SD 1 53,300
2 Nivå GF SD 1 53,050
3 Teamgym-Greve SD 1 49,050
4 Gladsaxe IF SD 1 47,500
5 Gladsaxe IF SD 2 43,200

Seniorherrer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF SH 1 59,200
2 Roskilde TeamGym SH 1 55,400
3 Ringsted IF - Gymnastik SH 1 46,475
4 Roskilde TeamGym SH 2 44,800

Micropiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 2 34,249
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 3 30,799
3 Ringsted IF - Gymnastik MiP 2 30,232
4 Farum Gymnastikforening MiP 1 27,999
5 Ølstykke GF MiP 2 27,549
6 Taastrup GF MiP 1 26,482
7 Høng GF MiP 1 24,233
8 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 1 19,066

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 33,082
2 GymHelsinge MiP 2 32,382
3 Ølstykke GF MiP 1 32,366
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 2 29,766
5 Vintersbølle GF MiP 1 29,632
6 Roskilde TeamGym MiP 1 29,499
7 Slagelse GF MiP 2 29,099
8 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 27,983
9 Hvidovre Gymnastik MiP 1 26,133

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MiP 1 38,116
2 Nivå GF MiP 1 37,200
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 35,183
4 Gladsaxe IF MiP 2 33,849
5 Slagelse GF MiP 1 32,365
6 Teamgym-Greve MiP 2 31,566
7 GF Køge Bugt MiP 3 31,033
8 Helsingør GF MiP 1 30,566

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MiM 1 35,299
2 Ølstykke GF MiM 1 34,198

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Teamgym-Greve MiD 1 34,632
2 Roskilde TeamGym MiD 1 33,616
3 Gladsaxe IF MiD 1 32,198
4 GymHelsinge MiD 1 30,749
5 GF Køge Bugt MiD 1 30,132
6 Eskilstrup G & IF MiD 1 26,883

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 41,065
2 Teamgym-Greve MiP 1 38,465
3 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 38,349
4 GymHelsinge MiP 1 36,632
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 1 35,999
6 GF Køge Bugt MiP 1 34,916
7 GF Køge Bugt MiP 2 33,416
8 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 33,166

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 4 34,915
2 Herlufsholm GF MP 5 33,582
3 GHG -Teamgym Herlev MP 4 32,398
4 Ølstykke GF MP 3 32,033
5 Eskilstrup G & IF MP 2 31,616
6 Helsingør GF MP 3 31,482
7 Sengeløse Idræt MP 1 31,232
8 Farum Gymnastikforening MP 3 25,615
9 Fredensborg GF MP 2 21,766

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Herlufsholm GF MP 4 34,366
2 Helsingør GF MP 2 32,432
3 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 31,199
4 Teamgym-Greve MP 4 28,600
5 Høng GF MP 3 26,932
6 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 26,766
7 Taastrup GF MP 2 26,599
8 Fredensborg GF MP 1 26,183

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt MP 2 38,716
2 ODK København MP 2 35,166
3 ODK København MP 3 34,216
4 Herlev Gymnastik, HI MP 1 33,032
5 Roskilde TeamGym MP 2 30,932
6 Hvidovre Gymnastik MP 2 30,882
7 Vintersbølle GF MP 1 30,782
8 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 27,532

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Nivå GF MP 2 39,899
2 Ølstykke GF MP 2 39,149
3 Herlufsholm GF MP 2 38,398
4 Helsingør GF MP 1 38,083
5 ODK København MP 1 36,432
6 Høng GF MP 1 36,282
7 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 35,716
8 Gladsaxe IF MP 3 33,000

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev MP 2 43,115
2 GF Køge Bugt MP 1 41,982
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 40,432
4 Slagelse GF MP 2 40,383
5 GymHelsinge MP 2 40,299
6 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 40,249
7 Gladsaxe IF MP 2 39,665
8 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 2 30,633

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt MD 2 37,850
2 Ølstykke GF MD 1 37,583
3 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 36,016
4 Farum Gymnastikforening MD 1 32,533
5 Ringsted IF - Gymnastik MD 2 29,500
6 Ølstykke GF MD 2 28,649
7 Gladsaxe IF MD 3 26,400
8 Taastrup GF MD 1 24,491
9 Eskilstrup G & IF MD 2 24,249
10 Teamgym-Greve MD 2 -

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 45,983
2 Ølstykke GF MP 1 45,083
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 44,483
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 43,366
5 Herlufsholm GF MP 1 43,000
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 1 41,366
7 Roskilde TeamGym MP 1 40,266
8 Hvidovre Gymnastik MP 1 38,000

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GymHelsinge MM 1 45,516
2 GHG -Teamgym Herlev MM 1 45,182
3 Gladsaxe IF MM 1 45,083
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 44,316

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt MD 1 45,966
2 Gladsaxe IF MD 1 45,866
3 Teamgym-Greve MD 1 42,099
4 GymHelsinge MD 1 37,816
5 GF Præstø Fjord MD 1 36,499
6 Gladsaxe IF MD 2 33,283
7 Eskilstrup G & IF MD 1 32,966
8 Slagelse GF MD 1 30,766

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat
1 Teamgym-Greve MP 1 53,599
2 Teamgym-Greve MP 2 49,983
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 49,316
4 GHG -Teamgym Herlev MP 1 49,283
5 Nivå GF MP 1 47,299
6 Slagelse GF MP 1 47,199
7 Gladsaxe IF MP 1 46,832
8 GymHelsinge MP 1 45,582

Last Update: 19-10-2017 09:08:04