Easter Cup 2017 Greve - Denmark, 15/04 - 16/04 2017

Back             

Children 8-10

Preliminaries | Finals
Navn Resultat
1  Silfida – Ideal, BAAGG 28,110
2  Team Olympia, Espergærde IF 28,030
3  Team Azurit, Greve Gymnastik & Trampolin 26,910
4  Team Enya, Farum Gymnastikforening 26,760
5  Team Liana, Keravan Naisvoimistelijat 26,240
6  Team Olivia, Espergærde IF 22,760
7  Team Astra, Greve Gymnastik & Trampolin 9,730
8  Team Esaia, Spangsbjerg IF 9,270
9  Team Alvida, Espergærde IF 8,530
10  Team Vivanit, Greve Gymnastik & Trampolin 7,870

Children 10-12

Preliminaries | Finals
Navn Resultat
1  Team Minetit, Tampereen Voimistelijat 35,380
2  Team Mare, Keravan Naisvoimistelijat 33,120
3  Team Petit, Greve Gymnastik & Trampolin 30,170
4  Silfida – Prestig, BAAGG 29,050
5  Team Viólin, Fimleikafelagið Støkk 28,940
6  Team Libra, Ljósið 27,500
7  Team Yksi, Næsby IF 26,780
8  Team Elara, Spangsbjerg IF 25,960
9  Team Mellis, GF Køge Bugt 12,380
10  Team Bellis, Tarup-Paarup IF 11,930
11  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 10,300
12  Team Movanna, GF Køge Bugt 8,560

Children 12-14

Preliminaries | Finals
Navn Resultat
1  Team Vida, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat 33,800
2  OVO Atomit 05, Olari Gymnastics Association OVO 32,670
3  Team Nora, Havnar Fimleikafelag 31,970
4  Team Halla, Tapiolan Voimistelijat 31,400
5  Team Lyra, Ljósið 31,230
6  Pääsukesed, GC Rütmika 31,150
7  Team Nita, Havnar Fimleikafelag 30,240
8  Team Future, Næsby IF 28,910
9  Team Milet, Greve Gymnastik & Trampolin 27,900
10  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 26,230
11  Illusion Valentine, TVS Illusion 15,730
12  Team Illusion, Gymnastics And Sports Club Elise 15,670
13  OVO Atomit 04, Olari Gymnastics Association OVO 15,130
14  Team Aura, Espergærde IF 12,900
15  Team Estella, DHG Gymnastik 12,730
16  Team Tilje, Tarup-Paarup IF 10,470
17  Team Liva, Greve Gymnastik & Trampolin 8,340

Junior

Preliminaries | Finals
Navn Resultat
1  Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura VVS 30,600
2  Team Piruet, Gymnastics And Sports Club Elise 30,560
3  Team Eina, Havnar Fimleikafelag 30,400
4  Team Elina, Greve Gymnastik & Trampolin 30,130
5  Team Lidia Z, Vaasan Vasamattaret 28,870
6  Team Navona, Espergærde IF 28,560
7  Team Fricka, DHG Gymnastik 26,370
8  Canadienna, Kalev 16,470
9  Team Bella, Greve Gymnastik & Trampolin 12,730
10  Ülenurme, GC Rütmika 12,530
11  Team Sira, Spangsbjerg IF 9,910
12  Team Magenta, GF Køge Bugt 9,070

Senior

Preliminaries | Finals
Navn Resultat
1  Sanix Valens, Lahjan Tytöt & Turun Pyrkivä 32,450
2  Sirius Nova, Jyväskylän Naisvoimistelijat 31,050
3  Team Tapiola, Tapiolan Voimistelijat 29,880
4  Team Hydra, Ljósið 29,850
5  Team Amelit, Greve Gymnastik & Trampolin 29,670
6  Team Zelda, Espergærde IF 29,660
7  Team Oxana, Farum Gymnastikforening 24,120
8  Team StellaMia, Stevns Gymnastikefterskole 10,520
9  Team Nova, Sorø Gymnastik Forening 10,420

Last Update: 18-12-2017 06:18:24