Micro & Mini 11-15 div. FM 2. runde 2017 Gladsaxe, 29/04 - 30/04 2017

Back             

Micropiger – 6. division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 43,316
2 Vejen GF MiP 2 41,432
3 Slagelse GF MiP 2 41,382
4 Taastrup GF MiP 1 41,290
5 Ringsted IF - Gymnastik MiP 1 41,266
6 Randers gymnastiske Forening MiP 1 40,633
7 Bellinge-Gymnasterne MiP 3 39,949
8 Vejlby IK (VIK) MiP 2 38,140

Micropiger – 5. division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Helsingør GF MiP 1 46,274
2 Viborg GF MiP 2 46,208
3 Vintersbølle GF MiP 1 45,299
4 Roskilde TeamGym MiP 1 44,391
5 GHG -Teamgym Herlev MiP 2 44,015
6 Hvidovre Gymnastik MiP 1 42,991
7 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 2 39,741
8 Gymnastik Odder MiP 1 39,315

Micropiger – 4. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 2 52,016
2 Slagelse GF MiP 1 48,507
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 3 48,115
4 GF Køge Bugt MiP 3 46,966
5 Springteam Sæby MiP 1 45,782
6 GymHelsinge MiP 2 45,740
7 Teamgym-Greve MiP 2 45,106
8 Jerne Idrætsforening MiP 2 44,732

Micropiger – 3. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Jerne Idrætsforening MiP 1 51,865
2 Bolbro Gymnasterne MiP 2 51,641
3 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 49,532
4 Gladsaxe IF MiP 2 49,450
5 Ølstykke GF MiP 1 49,149
6 Vejlby IK (VIK) MiP 1 49,107
7 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 47,674
8 Vejen GF MiP 1 45,757

Micropiger – 2. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MiP 1 57,207
2 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 56,949
3 Nivå GF MiP 1 55,332
4 GF Køge Bugt MiP 1 54,982
5 GF Køge Bugt MiP 2 53,282
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MiP 1 51,965
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 51,865
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 50,732

Micromix - 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MiM 1 51,591
2 Ølstykke GF MiM 1 51,482

Microdrenge - 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 51,449
2 Teamgym-Greve MiD 1 51,283
3 Roskilde TeamGym MiD 1 48,824
4 Gladsaxe IF MiD 1 47,966
5 GF Køge Bugt MiD 1 46,907
6 GymHelsinge MiD 1 44,956
7 TeamGym Aarhus MiD 1 43,107
8 Eskilstrup G & IF MiD 1 41,632
9 Svendborg GF MiD 1 39,883
10 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 2 36,491

Micropiger – 1. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Teamgym-Greve MiP 1 63,499
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 62,490
3 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 59,641
4 Bolbro Gymnasterne MiP 1 59,157
5 Viborg GF MiP 1 58,281
6 TeamGym Djurs IF MiP 1 57,423
7 GymHelsinge MiP 1 55,933
8 Odense Gymnastik Forening MiP 1 55,791

Micropiger – 7. Division FM Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Farum Gymnastikforening MiP 1 41,000
2 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 40,165
3 Ølstykke GF MiP 2 39,341
4 Høng GF MiP 1 36,432
5 Jelling FS MiP 1 32,191
6 Vejle Gymnastik-Forening MiP 2 28,800
7 Hedehusene Gymnastik Forening MiP 1 27,874
8 Vejle Gymnastik-Forening MiP 3 24,883

Minipiger – 15. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Hedehusene Gymnastik Forening MP 1 45,940
2 Vintersbølle GF MP 2 42,999
3 Sengeløse Idræt MP 1 42,557
4 Høng GF MP 3 41,882
5 Farum Gymnastikforening MP 3 39,533
6 Fredensborg GF MP 1 38,566
7 Hedehusene Gymnastik Forening MP 2 37,782
8 Oure-Gudme IF MP 2 37,516
9 Fredensborg GF MP 2 37,041

Minipiger – 14. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Herlev Gymnastik, HI MP 1 51,192
2 GHG -Teamgym Herlev MP 4 48,516
3 Hvidovre Gymnastik MP 2 48,500
4 Taastrup GF MP 1 46,782
5 FG 90 - Frederikshavn MP 2 46,691
6 Eskilstrup G & IF MP 2 44,783
7 Teamgym-Greve MP 4 43,916
8 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 43,907
9 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 40,450

Minipiger – 13. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Helsingør GF MP 2 50,683
2 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 49,858
3 Farum Gymnastikforening MP 2 48,500
4 Høng GF MP 2 47,933
5 Helsingør GF MP 3 47,808
6 Herlufsholm GF MP 5 47,242
7 Toreby Sundby Gymnastikforening MP 1 47,000

Minipiger – 12. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ølstykke GF MP 3 51,674
2 Roskilde TeamGym MP 2 51,091
3 Vintersbølle GF MP 1 50,482
4 Gadstrup Gymnastik Forening MP 1 49,924
5 Bellinge-Gymnasterne MP 4 48,549
6 Teamgym-Greve MP 3 48,491
7 Vidar - Sønderborg MP 1 48,216
8 Svendborg GF MP 2 47,399

Minipiger – 11. Division FM Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Høng GF MP 1 55,416
2 ODK København MP 3 52,524
3 Starup U & IF MP 1 52,441
4 Springteam Sæby MP 2 51,958
5 Eskilstrup G & IF MP 1 50,816
6 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 2 50,266
7 Lille Næstved IF MP 2 49,499
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 4 47,724

Last Update: 19-10-2017 09:20:19