Mini Forbundsmesterskaber 2. runde 2017, Teamgym ,

Back             

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Viborg GF MP 3 54,517
2 Ry Gymnastikforening MP 1 54,050
3 TeamGym Djurs IF MP 3 53,758
4 HI-Skanderborg - Gym. afd. MP 1 53,608
5 Bellinge-Gymnasterne MP 3 51,292
6 GF Køge Bugt MP 4 50,650
7 Silkeborg P / D MP 3 49,683
8 Slagelse GF MP 3 49,041

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt MP 2 59,050
2 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 57,608
3 ODK København MP 1 56,750
4 Ølstykke GF MP 2 55,316
5 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 4 54,483
6 GHG -Teamgym Herlev MP 3 54,008
7 Helsingør GF MP 1 53,742
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 52,308

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Vejlby IK (VIK) MP 2 59,400
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 58,858
3 Herlufsholm GF MP 2 58,692
4 Farum Gymnastikforening MP 1 58,617
5 Herlufsholm GF MP 3 57,783
6 Roskilde TeamGym MP 1 57,650
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 56,983
8 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 56,817

Minidrenge – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MD 2 47,742
2 Ry Gymnastikforening MD 1 47,000
3 Slagelse GF MD 1 46,466
4 Viborg GF MD 1 44,967
5 Ringsted IF - Gymnastik MD 2 44,508
6 Randers gymnastiske Forening MD 2 44,200
7 Ølstykke GF MD 2 43,292
8 Taastrup GF MD 1 39,500
9 Silkeborg P / D MD 2 39,400

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Herlufsholm GF MP 1 67,833
2 Ølstykke GF MP 1 66,742
3 Gymnastik Odder MP 1 64,916
4 Bolbro Gymnasterne MP 2 64,875
5 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 64,367
6 Springteam Sæby MP 1 64,025
7 Jerne Idrætsforening MP 1 64,008
8 Randers gymnastiske Forening MP 1 63,775

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MM 1 70,133
2 GHG -Teamgym Herlev MM 1 69,125
3 GymHelsinge MM 1 67,716
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 64,858
5 Starup U & IF MM 1 55,508
6 TeamGym Himmerland MM 1 46,450
7 Kibæk IF MM 1 43,850

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 TeamGym Aarhus MD 1 71,016
2 Gladsaxe IF MD 1 70,675
3 GF Køge Bugt MD 1 69,192
4 Teamgym-Greve MD 1 66,475
5 TeamGym Djurs IF MD 1 64,008
6 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 63,891
7 Svendborg GF MD 1 61,866
8 Randers gymnastiske Forening MD 1 61,691

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Teamgym-Greve MP 1 83,333
2 Bolbro Gymnasterne MP 1 82,741
3 TeamGym Djurs IF MP 1 78,733
4 GHG -Teamgym Herlev MP 1 75,725
5 Viborg GF MP 1 73,000
6 Teamgym-Greve MP 2 71,225
7 Vejlby IK (VIK) MP 1 71,008
8 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 67,333

Minipiger – 10. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Jerne Idrætsforening MP 2 55,316
2 Ringsted IF - Gymnastik MP 4 53,765
3 ODK København MP 2 53,523
4 FG 90 - Frederikshavn MP 1 53,432
5 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 52,832
6 Vejen GF MP 1 51,800
7 Oure-Gudme IF MP 1 50,949
8 Nivå GF MP 3 50,024

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 56,566
2 Gladsaxe IF MP 3 55,432
3 Lille Næstved IF MP 1 55,324
4 GymHelsinge MP 3 54,507
5 Silkeborg P / D MP 2 54,500
6 Gymnastik Odder MP 3 54,015
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 5 53,990
8 Herlufsholm GF MP 4 53,633

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 61,340
2 Bellinge-Gymnasterne MP 2 59,558
3 TeamGym Djurs IF MP 2 58,224
4 Gymnastik Odder MP 2 58,158
5 Nivå GF MP 2 57,350
6 GF Køge Bugt MP 3 57,182
7 Svendborg GF MP 1 56,732
8 Randers gymnastiske Forening MP 2 56,157

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 67,182
2 Silkeborg P / D MP 1 65,116
3 GF Køge Bugt MP 1 63,441
4 Hvidovre Gymnastik MP 1 62,899
5 GymHelsinge MP 2 62,616
6 Slagelse GF MP 2 62,450
7 Himmelev-Veddelev GF (HVG) MP 1 61,487
8 Gladsaxe IF MP 2 60,674

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ølstykke GF MD 1 58,832
2 GymHelsinge MD 1 57,949
3 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 56,666
4 GF Køge Bugt MD 2 54,482
5 TeamGym Aarhus MD 2 53,450
6 Silkeborg P / D MD 1 53,208
7 GF Præstø Fjord MD 2 51,849
8 Svendborg GF MD 2 50,949
9 Eskilstrup G & IF MD 1 50,425

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 70,990
2 Nivå GF MP 1 70,315
3 Viborg GF MP 2 69,174
4 GymHelsinge MP 1 68,691
5 Slagelse GF MP 1 67,649
6 Gladsaxe IF MP 1 67,399
7 Bellinge-Gymnasterne MP 1 66,144
8 GHG -Teamgym Herlev MP 2 66,123

Last Update: 20-08-2017 02:06:17