Junior Forbundsmesterskaber 2. runde 2017, TeamGym Randers, 20/05 - 21/05 2017

Back             

Juniorpige – 9. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 46,917
2 Haslev TT JP 1 46,833
3 Farum Gymnastikforening JP 2 45,950
4 Teamgym-Greve JP 3 45,341
5 Herlev Gymnastik, HI JP 2 44,766
6 GF Køge Bugt JP 3 44,042
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 43,325
8 Hvidovre Gymnastik JP 3 42,891
9 GF Fjelsted-Harndrup JP 1 40,650

Juniorpiger – 7. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Silkeborg P / D JP 2 52,350
2 Bellinge-Gymnasterne JP 2 51,841
3 Hvidovre Gymnastik JP 2 51,325
4 FG 90 - Frederikshavn JP 1 50,933
5 ODK København JP 1 50,666
6 Gladsaxe IF JP 3 49,308
7 Nivå GF JP 3 48,817
8 GHG -Teamgym Herlev JP 3 48,258

Juniorpiger – 5. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Teamgym-Greve JP 2 61,250
2 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 1 59,508
3 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 58,383
4 Gymnastik Odder JP 1 58,258
5 GF Køge Bugt JP 1 58,183
6 TeamGym Aarhus JP 2 55,608
7 Farum Gymnastikforening JP 1 55,283
8 Randers gymnastiske Forening JP 1 52,917

Juniorpiger – 3. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Bellinge-Gymnasterne JP 1 65,500
2 GHG -Teamgym Herlev JP 2 63,150
3 GymHelsinge JP 2 62,783
4 Hvidovre Gymnastik JP 1 62,550
5 Roskilde TeamGym JP 1 61,983
6 Jerne Idrætsforening JP 1 61,125
7 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 1 61,000
8 Ølstykke GF JP 2 58,917

Juniormix – 1. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev JM 1 68,917
2 Gladsaxe IF JM 1 67,000
3 Jerne Idrætsforening JM 1 62,991
4 Farum Gymnastikforening JM 1 58,708
5 Taastrup GF JM 1 56,933
6 Eskilstrup G & IF JM 1 50,150
7 IF32 Glostrup Gymnastikforening JM 1 49,500
8 Herlev Gymnastik, HI JM 1 45,742
9 Vidar - Sønderborg JM 1 39,775

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Nivå GF JP 1 78,033
2 Viborg GF JP 1 77,233
3 Teamgym-Greve JP 1 75,075
4 TeamGym Aarhus JP 1 73,467
5 Bolbro Gymnasterne JP 1 73,317
6 GymHelsinge JP 1 72,175
7 Springteam Sæby JP 1 71,717
8 Ølstykke GF JP 1 68,875

Juniordrenge – 1. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 TeamGym Aarhus JD 1 84,133
2 Roskilde TeamGym JD 1 76,525
3 Odense Gymnastik Forening JD 1 71,817
4 GF Køge Bugt JD 1 67,108
5 Teamgym-Greve JD 1 66,275
6 Gladsaxe IF JD 1 66,100
7 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 65,775
8 Slagelse GF JD 1 65,100

Juniorpiger – 10. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Starup U & IF JP 1 48,642
2 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 2 42,325
3 Høng GF JP 2 42,208
4 FG 90 - Frederikshavn JP 2 40,275
5 Kibæk IF JP 1 40,216
6 Taastrup GF JP 2 39,292
7 Haslev TT JP 2 39,083
8 GF Fjelsted-Harndrup JP 2 36,933
9 Gadstrup Gymnastik Forening JP 1 33,508

Juniorpiger – 8. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Randers gymnastiske Forening JP 2 53,466
2 Taastrup GF JP 1 51,308
3 Svendborg GF JP 2 50,092
4 Eskilstrup G & IF JP 1 49,642
5 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 49,325
6 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 3 48,450
7 Vidar - Sønderborg JP 1 48,175
8 Himmelev-Veddelev GF (HVG) JP 2 46,508

Juniorpiger – 6. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Vedbæk Gymnastikforening JP 2 55,791
2 Slagelse GF JP 2 55,650
3 Toreby Sundby Gymnastikforening JP 2 55,250
4 GF Køge Bugt JP 2 54,725
5 Herlev Gymnastik, HI JP 1 54,417
6 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 54,392
7 Høng GF JP 1 54,142
8 Helsingør GF JP 1 53,192

Juniorpiger – 4. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 63,233
2 Herlufsholm GF JP 2 61,683
3 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 61,458
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 60,883
5 Viborg GF JP 2 60,300
6 Vejen GF JP 1 58,775
7 Gladsaxe IF JP 2 58,492
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 58,300

Juniorpiger – 2. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev JP 1 73,142
2 Herlufsholm GF JP 1 68,800
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 68,550
4 Gladsaxe IF JP 1 68,250
5 Svendborg GF JP 1 66,083
6 Nivå GF JP 2 65,983
7 Silkeborg P / D JP 1 65,133
8 Slagelse GF JP 1 64,308

Juniordrenge – 2. Division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GymHelsinge JD 1 66,142
2 Svendborg GF JD 1 62,258
3 TeamGym Aarhus JD 2 61,775
4 Randers gymnastiske Forening JD 1 59,833
5 GF Præstø Fjord JD 1 59,641
6 Roskilde TeamGym JD 2 57,550
7 Gladsaxe IF JD 2 51,783
8 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 51,042
9 Svendborg GF JD 2 46,392

Last Update: 20-08-2017 02:19:32