Svealandsmästerskapen 2017, RG Lindesbergs Arena, 4 November 2017

Back             

Ungdomstrupp

Fristående | Fristående
Namn Total
1  Uppsalaflickorna, Uppsalaflickorna 18,300

Ungdomstrupp Lag

Fristående | Fristående
Namn Total

Junior/senior Trupp, DTQ

Valfritt | Valfritt
Namn Total
1  DTQ Wilma & Polina, Stråssa GF 21,400
2  DTQ Ellen & Marlen, Solflickorna 20,300
3  DTQ Nova & Felicia, Höga kusten 13,800
4  Juniortrupp, Uppsalaflickorna 12,500
5  Seniortrupp, Uppsalaflickorna 12,400
6  Seniortrupp, Uppsalaflickorna 11,200
7  Juniortrupp, Södertälje 8,400

Junior/senior Trupp, DTQ Lag

Valfritt | Valfritt
Namn Total

DTQ Yngre

Boll | Boll
Namn Total
1  Hanna & Thanaelle, Stråssa GF 10,500
2  Thilde & Sofie, Höga Kusten 7,900

DTQ Yngre Lag

Boll | Boll
Namn Total

Ungdomsklassen

Fristående | Boll
Namn Total
1  Elina Sheremy, Uppsalaflickorna 18,100
2  Josefine Engstrand, Uppsalaflickorna 17,500
3  Katarina Constantinidou, SOL-flickorna 15,600
4  Leia Plahn, Södertälje GSF 15,300
5  Hanna du Rietz Alared, Stråssa GF 15,100
6  Thanaelle Nziza, Stråssa GF 15,000
7  Linnea Magdeburg, Uppsalaflickorna 13,700
8  Polina Amarova, SOL-flickorna 12,100
9  Alicia Hellgren, Södertälje GSF 11,600
10  Nova Ahlqvist, Höga kusten 11,500
11  Matilda Westin, Höga kusten 11,100
12  Agnes Persson, SOL-flickorna 0,000

Pre-Junior

Fristående | Boll
Namn Total
1  Tindra Laukkanen, Södertälje SGF 20,100
2  Tiara Nziza, Stråssa GF 18,100
3  Lisa Andersson, Torsby GF 17,200
3  Sofia Bergquist, Stråssa GF 17,200
5  Alva Verme Rahm, Torsby 15,800
5  Matilda Westin, Torsby 15,800
7  Nicole Marx Blom, Uppsalaflickorna 15,100
8  Victoria Eliasson, Södertälje SGF 15,000
9  Emilia Mrugala, Södertälje SGF 14,200
10  Sofie Bonde, Höga kusten 11,600
11  Thilde Berggren, Höga kusten 10,500

Juniorklassen

Tunnband | Band | FINAL
Namn Total
1  Ida Önnegren, Uppsalaflickorna 30,700
2  Anna Eklund, Södertälje GSF 29,700
3  Kaja Kreismon, Södertälje GSF 27,600
4  Angelina Ekström, Uppsalaflickorna 25,600
5  Julia Andersson Garcia, Södertälje GSF 21,000
6  Alma Wernborg, Stråssa GF 14,600
6  Alisa Davidova, Uppsalaflickorna 14,600
8  Nova Hermansson, Höga Kusten 14,500
9  Kazandra N Wallenberg, SOL-flickorna 13,400
10  Ida Andersson, Torsby GF 12,700
11  Tuva Adolfsson, Torsby 11,600
12  Sofia Mossberg, Torsby GF 8,800
13  Felicia Viberg, Höga kusten 7,800

Pre-Junior FINAL

Fristående

Namn Poäng
1 Tindra Laukkanen, Södertälje
11,100
2 Sofia Bergquist, Stråssa GF
8,800
3 Tiara Nziza, Stråssa GF
7,600
4 Matilda Westin, Torsby
6,500
5 Alva W Rahm, Torsby
6,300
6 Lisa Andersson, Torsby
6,000

Seniorklassen

Tunnband | Band | FINAL
Namn Total
1  Winny He, Stråssa GF 36,200
2  Wilma Skanse, Stråssa GF 28,700
3  Polina Golikova, Stråssa GF 24,700
4  Marlen Vaidla, SOL-flickorna 22,700
5  Ellen Kastensson, SOL-flickorna 22,100

FINAL Junior o Senior

Valfritt

Namn Poäng
1 Winny He, Stråssa GF
11,900
2 Ida Önnegren, Uppsalaflickorna
10,400
3 Anna Eklund, Södertälje
10,100
3 Wilma Skanse, Stråssa GF
10,100
5 Kaja Kreismon, Södertälje
9,900
6 Marlen Vaidla, SOL-flickorna
9,700
7 Angelina Ekström, Uppsalaflickorna
8,400
8 Ellen Kastensson, SOL-flickorna
7,500
9 Polina Golikova, Stråssa GF
6,600
10 Julia Andersson Garcia, Södertälje
6,300

Last Update: 2017-11-25 00:52:07