Svenska Cupen 2017 Åkeshovshallen, 1-3 december

Back  Alla   MAG Mångkamp   MAG Finaler       Lag  

Ungdoms Cupen Finals

Fristående

Namn Poäng
1 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
12,433
Q
2 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,333
Q
3 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna
12,300
Q
4 112  Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar
12,266
Q
5 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
11,433
Q
6 105  Marcus Göransson, Alingsås IF Gymnastikförening
10,866
Q
7 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
9,933
Q
8 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
0
q
8 106  Adam Benjaminsson, Alingsås IF Gymnastikförening
0
q

Bygelhäst

Namn Poäng
1 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna
10,633
Q
2 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,000
Q
3 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
9,933
Q
4 150  Samuel Berge, Gymnastikklubben Motus-Salto
9,833
Q
5 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
9,433
Q
6 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
8,500
Q
7 112  Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar
7,800
Q
8 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
6,800
Q
9 115  Linus Lykvist, Hammarbygymnasterna
0
q
9 106  Adam Benjaminsson, Alingsås IF Gymnastikförening
0
q

Ringar

Namn Poäng
1 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,166
Q
2 106  Adam Benjaminsson, Alingsås IF Gymnastikförening
10,566
Q
2 115  Linus Lykvist, Hammarbygymnasterna
10,566
Q
2 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
10,566
q
5 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,433
Q
6 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
9,900
Q
7 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
0
q

Hopp

Namn Poäng
1 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,149
Q
2 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
11,666
Q
3 112  Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar
11,116
Q
4 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
10,933
Q
5 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,699
Q
6 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,399
Q
7 105  Marcus Göransson, Alingsås IF Gymnastikförening
0
q
7 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna
0
q

Barr

Namn Poäng
1 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna
12,450
Q
2 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
11,650
Q
3 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
11,350
Q
4 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,900
Q
5 112  Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar
10,700
Q
6 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,550
Q
7 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q
7 111  Calle Holm, KFUM Gymnastikavdelningar
0
q

Räck

Namn Poäng
1 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto
11,533
Q
2 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna
11,166
Q
3 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna
10,866
Q
4 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster
10,733
Q
5 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna
9,733
Q
6 107  Giorgios Salampasis, Hammarbygymnasterna
7,900
Q
7 105  Marcus Göransson, Alingsås IF Gymnastikförening
0
q
7 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster
0
q

Svenska Cupen (J+S) Finals

Fristående

Namn Poäng
1 131  Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster
13,300
Q
2 129  Pontus Kallanvaara, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,900
Q
3 127  Tony Do, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,833
Q
4 137  Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna
12,766
Q
5 140  Vitalijs Kardasovs , Hammarbygymnasterna
12,333
Q
6 136  David Rumbutis, Hammarbygymnasterna
0
q
6 126  Emil Espling, Lulegymnasterna
0
q

Bygelhäst

Namn Poäng
1 128  Hamza Gungör, Gymnastikklubben Motus-Salto
11,666
q
2 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna
11,400
Q
3 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna
10,033
Q
4 132  Leo Blumenberg, KFUM Gymnastikavdelningar
8,266
Q
5 136  David Rumbutis, Hammarbygymnasterna
7,033
Q
6 141  Adam Björs, Hammarbygymnasterna
1,433
Q
7 126  Emil Espling, Lulegymnasterna
0
q

Ringar

Namn Poäng
1 129  Pontus Kallanvaara, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,666
Q
2 137  Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna
12,600
Q
3 131  Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster
11,900
Q
4 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna
11,733
Q
5 125  Nore Peruzzaro, Lulegymnasterna
11,033
Q
6 124  Marcus Stenberg, Lulegymnasterna
0
Q
6 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna
0
q
6 141  Adam Björs, Hammarbygymnasterna
0
q

Hopp

Namn Poäng
1 140  Vitalijs Kardasovs , Hammarbygymnasterna
13,566
Q
2 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna
12,749
Q
3 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna
10,966
Q
4 141  Adam Björs, Hammarbygymnasterna
0
q
4 126  Emil Espling, Lulegymnasterna
0
q

Barr

Namn Poäng
1 129  Pontus Kallanvaara, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,900
Q
2 137  Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna
12,800
Q
3 135  Leo Barrne, Hammarbygymnasterna
11,600
Q
4 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna
10,850
Q
5 124  Marcus Stenberg, Lulegymnasterna
0
Q
5 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna
0
q
5 132  Leo Blumenberg, KFUM Gymnastikavdelningar
0
q

Räck

Namn Poäng
1 137  Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna
13,000
Q
2 129  Pontus Kallanvaara, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,733
Q
3 140  Vitalijs Kardasovs , Hammarbygymnasterna
12,300
Q
4 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna
10,833
Q
5 141  Adam Björs, Hammarbygymnasterna
10,366
Q
6 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna
0
q

Ettan Finals

Fristående

Namn Poäng
1 30  Casper Örn, Halmstad Frigymnaster
13,100
Q
2 15  Vladislav Radnaev, GF Brommagymnasterna
12,800
Q
3 10  Elias Klebom, Alingsås IF Gymnastikförening
12,700
Q
4 29  David Colliander, Halmstad Frigymnaster
0
q
4 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna
0
q

Bygelhäst

Namn Poäng
1 15  Vladislav Radnaev, GF Brommagymnasterna
12,800
Q
2 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna
12,750
Q
3 32  Max Melnyk, Hammarbygymnasterna
12,550
Q
4 3  Franke Rylèn, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,250
Q
5 77  Goirgiy Chincharauli, GF Brommagymnasterna
0
q
5 5  Sebastian Ramsnaes Jinnah, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q

Ringar

Namn Poäng
1 15  Vladislav Radnaev, GF Brommagymnasterna
13,200
Q
2 78  Alexander Benyammine, GF Brommagymnasterna
12,800
Q
3 77  Goirgiy Chincharauli, GF Brommagymnasterna
12,700
Q
4 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna
0
q
4 45  Bernard Blomdahl, Göteborgs Turnförening
0
q

Hopp

Namn Poäng
1 30  Casper Örn, Halmstad Frigymnaster
13,450
Q
2 45  Bernard Blomdahl, Göteborgs Turnförening
13,300
Q
3 31  Alfons Eliasson, Halmstad Frigymnaster
13,000
Q
4 34  Erik Stråle, KFUM Gymnastikavdelningar
0
q
4 24  Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster
0
q

Barr

Namn Poäng
1 15  Vladislav Radnaev, GF Brommagymnasterna
13,250
Q
2 78  Alexander Benyammine, GF Brommagymnasterna
13,200
Q
3 5  Sebastian Ramsnaes Jinnah, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,500
Q
4 30  Casper Örn, Halmstad Frigymnaster
0
q
4 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna
0
q

Räck

Namn Poäng
1 32  Max Melnyk, Hammarbygymnasterna
12,600
Q
2 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna
12,500
Q
3 78  Alexander Benyammine, GF Brommagymnasterna
12,000
Q
4 77  Goirgiy Chincharauli, GF Brommagymnasterna
0
q
4 5  Sebastian Ramsnaes Jinnah, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q

Tvåan Finals

Fristående

Namn Poäng
1 99  David R. Knezevic, Göteborgs Turnförening
13,700
Q
2 81  Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna
13,200
Q
3 74  William Sutowitz, GF Brommagymnasterna
13,100
Q
4 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q
4 86  Carl Bergmark, Hammarbygymnasterna
0
q

Bygelhäst

Namn Poäng
1 83  Oliver Lewandovski, Hammarbygymnasterna
12,875
Q
2 79  Joar Adolfsson, GF Brommagymnasterna
12,825
Q
3 95  Abdul Rahman Mohammed, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,800
Q
4 81  Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna
0
q
4 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q

Ringar

Namn Poäng
1 99  David R. Knezevic, Göteborgs Turnförening
13,100
Q
2 74  William Sutowitz, GF Brommagymnasterna
12,900
Q
3 79  Joar Adolfsson, GF Brommagymnasterna
12,500
Q
4 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q
4 91  Jesper Solgård, Hindås Gymnastikförening
0
q

Hopp

Namn Poäng
1 86  Carl Bergmark, Hammarbygymnasterna
14,200
Q
2 99  David R. Knezevic, Göteborgs Turnförening
14,150
Q
3 81  Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna
13,800
Q
4 74  William Sutowitz, GF Brommagymnasterna
0
q
4 82  Birger Thor, Hammarbygymnasterna
0
q

Barr

Namn Poäng
1 79  Joar Adolfsson, GF Brommagymnasterna
13,600
Q
2 99  David R. Knezevic, Göteborgs Turnförening
13,000
Q
3 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,950
Q
4 83  Oliver Lewandovski, Hammarbygymnasterna
0
q
4 74  William Sutowitz, GF Brommagymnasterna
0
q

Räck

Namn Poäng
1 83  Oliver Lewandovski, Hammarbygymnasterna
13,300
Q
2 95  Abdul Rahman Mohammed, Gymnastikklubben Motus-Salto
13,100
Q
3 94  Hannes Värendh, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,000
Q
4 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q
4 81  Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna
0
q

Trean Finals

Fristående

Namn Poäng
1 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
11,400
Q
2 65  Jemil Johansson, Halmstad Frigymnaster
11,300
Q
3 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster
10,100
Q
4 67  Benjamin Myrestam, Lulegymnasterna
0
q
4 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q

Bygelhäst

Namn Poäng
1 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto
13,025
Q
2 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
12,325
Q
3 69  Johan Rosendahl, Lulegymnasterna
11,800
Q
4 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster
0
q
4 62  Cristopher Juhlin, Göteborgs Turnförening
0
q

Ringar

Namn Poäng
1 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
12,200
Q
2 62  Cristopher Juhlin, Göteborgs Turnförening
12,100
Q
3 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto
11,800
Q
4 63  Osian Carlen, Hammarbygymnasterna
0
q
4 67  Benjamin Myrestam, Lulegymnasterna
0
q

Hopp

Namn Poäng
1 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster
11,550
Q
2 69  Johan Rosendahl, Lulegymnasterna
11,250
Q
3 65  Jemil Johansson, Halmstad Frigymnaster
10,950
Q
4 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
0
q
4 67  Benjamin Myrestam, Lulegymnasterna
0
q

Barr

Namn Poäng
1 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
11,750
Q
2 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster
11,500
Q
3 65  Jemil Johansson, Halmstad Frigymnaster
10,500
Q
4 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto
0
q
4 62  Cristopher Juhlin, Göteborgs Turnförening
0
q

Räck

Namn Poäng
1 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto
12,400
Q
2 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster
11,500
Q
2 62  Cristopher Juhlin, Göteborgs Turnförening
11,500
Q
4 67  Benjamin Myrestam, Lulegymnasterna
10,700
Q
5 65  Jemil Johansson, Halmstad Frigymnaster
0
q
5 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening
0
q

Öppet Program

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 123  Eric Christiansen/ Sköld, KFUM Gymnastikavdelningar 61,400
2 113  Niklas Önne, KFUM Gymnastikavdelningar 59,600
3 118  Markus Lindblom, KFUM Gymnastikavdelningar 59,100
3 120  Simon Eriksson, KFUM Gymnastikavdelningar 59,100
5 119  Maximus Gustafsson, KFUM Gymnastikavdelningar 58,550
6 114  Tyko Ruin, KFUM Gymnastikavdelningar 49,500

Ungdoms Cupen

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 110  Luis Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto 70,100
2 102  Tigran Khachatryan, Hammarbygymnasterna 68,150
3 101  Lukas Houser, Hammarbygymnasterna 67,200
4 108  William Hyll, Halmstad Frigymnaster 65,500
5 103  Peter Eriksson, Hammarbygymnasterna 65,300
6 109  Vilgot Hyll, Halmstad Frigymnaster 65,050
7 112  Jacob Söderqvist, KFUM Gymnastikavdelningar 64,900
8 106  Adam Benjaminsson, Alingsås IF Gymnastikförening 61,550
9 107  Giorgios Salampasis, Hammarbygymnasterna 57,300
10 105  Marcus Göransson, Alingsås IF Gymnastikförening 55,600
11 111  Calle Holm, KFUM Gymnastikavdelningar 50,400
12 115  Linus Lykvist, Hammarbygymnasterna 39,450
13 104  Noah Holmgren, Hammarbygymnasterna 11,400
14 150  Samuel Berge, Gymnastikklubben Motus-Salto 11,000

Svenska Cupen (J+S)

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 140  Vitalijs Kardasovs , Hammarbygymnasterna 71,300
2 129  Pontus Kallanvaara, Gymnastikklubben Motus-Salto 70,250
3 137  Karl Idesjö, Hammarbygymnasterna 69,200
4 133  William Sundell, Hammarbygymnasterna 68,350
5 138  Mattias Larsson, Hammarbygymnasterna 68,150
6 141  Adam Björs, Hammarbygymnasterna 60,550
7 126  Emil Espling, Lulegymnasterna 55,400
8 131  Filip Lidbeck, Halmstad Frigymnaster 48,700
9 132  Leo Blumenberg, KFUM Gymnastikavdelningar 43,500
10 124  Marcus Stenberg, Lulegymnasterna 34,250
11 136  David Rumbutis, Hammarbygymnasterna 24,000
12 135  Leo Barrne, Hammarbygymnasterna 21,750
13 125  Nore Peruzzaro, Lulegymnasterna 20,100
14 139  Filip Kull, Hammarbygymnasterna 17,750
15 127  Tony Do, Gymnastikklubben Motus-Salto 12,450
16 128  Hamza Gungör, Gymnastikklubben Motus-Salto 9,550

Ettan

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 15  Vladislav Radnaev, GF Brommagymnasterna 76,850
2 78  Alexander Benyammine, GF Brommagymnasterna 76,800
3 11  David Brännfors, GF Brommagymnasterna 76,375
4 30  Casper Örn, Halmstad Frigymnaster 75,750
5 77  Goirgiy Chincharauli, GF Brommagymnasterna 75,700
6 5  Sebastian Ramsnaes Jinnah, Gymnastikklubben Motus-Salto 75,275
7 32  Max Melnyk, Hammarbygymnasterna 75,050
8 45  Bernard Blomdahl, Göteborgs Turnförening 73,425
9 3  Franke Rylèn, Gymnastikklubben Motus-Salto 72,525
10 34  Erik Stråle, KFUM Gymnastikavdelningar 71,775
11 44  Oliver Lund Stenman, Göteborgs Turnförening 71,350
12 31  Alfons Eliasson, Halmstad Frigymnaster 71,275
13 14  Ted Bäckström, GF Brommagymnasterna 71,100
14 12  Stellan Edfeldt, GF Brommagymnasterna 70,875
15 43  Hugo Houshangi, Göteborgs Turnförening 69,775
16 48  Elias Samuelsson Sandgren, Göteborgs Turnförening 69,600
17 10  Elias Klebom, Alingsås IF Gymnastikförening 69,525
18 29  David Colliander, Halmstad Frigymnaster 69,350
19 22  Ali Agazaole, Halmstad Frigymnaster 69,050
20 2  Philippos Massadakis, Gymnastikklubben Motus-Salto 68,325
21 35  Alvar Engström, KFUM Gymnastikavdelningar 67,025
22 23  Gusten Hyll, Halmstad Frigymnaster 66,950
23 6  Theo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto 66,800
24 27  Wilmer Nilsson, Halmstad Frigymnaster 66,750
25 46  William Linden, Göteborgs Turnförening 66,575
26 1  Aladin Al-Naib, Gymnastikklubben Motus-Salto 66,550
27 4  William Fuglsig, Gymnastikklubben Motus-Salto 66,275
28 8  Oskar Il-Sung Melander, Gymnastikklubben Motus-Salto 66,100
29 28  Olle Bengtsson, Halmstad Frigymnaster 65,700
30 7  Gustav Nilsson, Gymnastikklubben Motus-Salto 65,600
31 9  Johan Svensson, Alingsås IF Gymnastikförening 65,575
32 26  Alexander Sääf Mengreli, Halmstad Frigymnaster 65,300
33 47  Vilmer Westergård, Göteborgs Turnförening 65,175
34 20  Filip Vinberg, Halmstad Frigymnaster 64,625
35 25  Jack Laos, Halmstad Frigymnaster 64,550
36 39  Malte Cederholm, KFUM Gymnastikavdelningar 64,425
37 24  Eskil Abrahamsson, Halmstad Frigymnaster 64,325
38 18  Alexander Bogfors, Hindås Gymnastikförening 64,000
39 19  Liam Nordlund, Hindås Gymnastikförening 63,125
40 41  Kasper Radkvist, Lulegymnasterna 62,950
41 16  Valter Sjolid, Hindås Gymnastikförening 62,575
42 37  Ossian Wifréus, KFUM Gymnastikavdelningar 62,025
43 17  Elliot Burvall, Hindås Gymnastikförening 61,975
44 38  Olof Andersson/Koponen, KFUM Gymnastikavdelningar 61,250
45 42  Douglas Nyberg, Lulegymnasterna 59,750
46 36  Ville Hedberg, KFUM Gymnastikavdelningar 58,650
47 13  Sixten Hörgren, GF Brommagymnasterna 0
47 21  Gabriel Nikolic, Halmstad Frigymnaster 0
47 33  Kaspar Ericsson, Sundsvallsgymnasterna Jaktfalken GK 0
47 40  Vide Fjellström, Lulegymnasterna 0

Tvåan

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 99  David R. Knezevic, Göteborgs Turnförening 77,625
2 74  William Sutowitz, GF Brommagymnasterna 76,850
2 97  Theo Holmgren, Gymnastikklubben Motus-Salto 76,850
4 81  Hugo Woxblom, Hammarbygymnasterna 76,825
5 79  Joar Adolfsson, GF Brommagymnasterna 76,575
6 86  Carl Bergmark, Hammarbygymnasterna 74,400
7 95  Abdul Rahman Mohammed, Gymnastikklubben Motus-Salto 73,975
8 82  Birger Thor, Hammarbygymnasterna 73,500
9 94  Hannes Värendh, Gymnastikklubben Motus-Salto 72,875
10 91  Jesper Solgård, Hindås Gymnastikförening 72,575
11 84  Love Lykvist, Hammarbygymnasterna 68,050
12 98  Ismayil Rustmali, Göteborgs Turnförening 67,900
13 92  Viggo Ehrencrona, Hindås Gymnastikförening 67,325
14 72  Axel Eriksson, Lulegymnasterna 67,175
15 80  Jonatan Östbye, Alingsås IF Gymnastikförening 66,550
16 76  Luca Ferraro, GF Brommagymnasterna 66,525
17 89  Hannes Arildsson, Halmstad Frigymnaster 65,175
18 70  Olof Antti, Lulegymnasterna 64,775
19 87  Isaiah Stening, Halmstad Frigymnaster 63,025
20 71  Rasmus Larsson, Lulegymnasterna 62,500
21 73  Milian Ericsson / Andiarena, KFUM Gymnastikavdelningar 54,925
22 83  Oliver Lewandovski, Hammarbygymnasterna 49,475
23 90  Mattis Alfredsson, Halmstad Frigymnaster 42,750
24 116  Ivann Voronin Lundberg, KFUM Gymnastikavdelningar 29,180
25 75  Isak Simsek, GF Brommagymnasterna 0,000
25 85  Ian Islas, Hammarbygymnasterna 0
25 88  Melwin Lecander, Halmstad Frigymnaster 0,000
25 96  Edvin Rylèn, Gymnastikklubben Motus-Salto 0

Trean

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 61  Jonathan Smith, Göteborgs Turnförening 67,425
2 66  John Wiktorsson, Halmstad Frigymnaster 66,725
3 65  Jemil Johansson, Halmstad Frigymnaster 65,775
4 62  Cristopher Juhlin, Göteborgs Turnförening 65,275
5 67  Benjamin Myrestam, Lulegymnasterna 62,950
6 60  Viggo Altarac, Gymnastikklubben Motus-Salto 55,650
7 69  Johan Rosendahl, Lulegymnasterna 23,775
8 63  Osian Carlen, Hammarbygymnasterna 11,100
9 64  Lukas Norin, Hammarbygymnasterna 0
9 68  Yury Evseev, Lulegymnasterna 0

Rikspokalen Ettan

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 50  Charlie Björsson, Alingsås IF Gymnastikförening 70,975
2 53  Nils Bengtsson, Halmstad Frigymnaster 70,575
3 59  Gabriel Öhrner, Hammarbygymnasterna 69,600
4 56  Leon Amico, Hammarbygymnasterna 66,525
5 58  Vincent Yokoichi-Eriksson, Hammarbygymnasterna 65,825
6 55  Nils Bergmark, Hammarbygymnasterna 64,025
7 51  Jack Efverström, Älvsbygymnasterna Älvsby Idrottsförening 63,850
8 54  Alberto Brandt, KFUM Gymnastikavdelningar 63,100
9 52  Oliver Hällerö, Hindås Gymnastikförening 61,525
10 57  Emanuel Rosengren, Hammarbygymnasterna 60,825
11 49  Samuel Sjöberg, Lulegymnasterna 58,725

Rikspokalen Tvåan

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 100  Leo Morais Ohlsson, Göteborgs Turnförening 61,950
2 93  Oliver Nordlund, Halmstad Frigymnaster 61,075

GötaSveaNorr - S-J-U

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 Svealand
224,600
2 Götaland
217,500
3 Norrland
109,750

Lagtävling Ettan Tvåan Trean

Fristående | Bygelhäst | Ringar | Hopp | Barr | Räck
Namn Total
1 GF Brommagymnasterna
36
2 Göteborgs Turnförening
30
3 Halmstad Frigymnaster
24
4 Gymnastikklubben Motus-Salto
23
5 Hammarbygymnasterna
19
6 Lulegymnasterna
10
7 KFUM Gymnastikavdelningar
1
7 Hindås Gymnastikförening
1

Last Update: 2017-12-18 06:13:01