Back 

GPR DM 2,runde 2018 Randers & Sorø, 2018-04-21

Pige 1. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin 28,63
2  Future United, Næsby IF 27,95
3  Team Estella, DHG Gymnastik 27,28
4  Team Aura, Espergærde IF 23,45
5  Team Bellis, Tarup - Paarup IF 17,72
6  Team Dahlia, Gymnastikforeningen Øbro 15,22
7  Team Elara, Spangsbjerg IF 14,40
8  Team Axia, SOR IF 13,23

Pige 2. divisivion

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Liva, Greve Gymnastik og Trampolin 18,02
2  Team Lua, GymHelsinge 17,35
3  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik 14,10
4  Team Lavida, SOR IF 14,00
5  Team Shine, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 13,70
6  Team Sirina, Silkeborg GF 13,67
7  Team Opalia, Grindsted G & IF 13,42
8  Team Muna, GF Køge Bugt 7,15

Tweens

Fri
Navn Resultat
1  Team Milet, Greve Gymnastik og Trampolin 12,03
2  Team Amaryllis, Hillerød G & IF 9,54
3  Team Calida, Munkebjerg Gymnastikforening 9,45
4  Team Alvira, Randers gymnastiske Forening 6,00
5  Team Sky, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 5,00
6  Team Annali, Randers gymnastiske Forening 4,03

Junior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Bella, Greve Gymnastik og Trampolin 27,50
2  Team Zavia, SOR IF 19,15
3  Team Sira, Spangsbjerg IF 18,50
4  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 13,40
5  Team Mirabel, Ringsted IF - Gymnastik 12,60
5  Team Magnolia, Gymnastikforeningen Øbro 12,60
7  Team Spectra, LSI - Gymnastik 5,10

Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Team Navona, Espergærde IF 15,93
2  Team Aicka, DHG Gymnastik 14,42
3  Team Bohemia, Gymnastikefterskolen Stevns 14,15
4  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 13,85
5  Team Nordik, IF Føroyar 12,90
6  Team Dicentra, Hillerød G & IF 12,87
7  Team Avina, Silkeborg GF 6,57
8  Team Iowa, Aarhus Studenter Gymnastik 6,30

Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Elina Elite, Greve Gymnastik og Trampolin 33,00
2  Team Embla, Espergærde IF 30,70
3  Team Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 29,08
4  Team Aviaja, Silkeborg GF 21,00
5  Team Feline, Grindsted G & IF 15,13

Mikro

Fri
Navn Resultat
1  Team Aspiranta, Næsby IF 9,85
2  Team Violet, Greve Gymnastik og Trampolin 8,80
3  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin 7,05
4  Team Ixia, Hillerød G & IF 6,00
5  Team Thea, DHG Gymnastik 5,40
6  Team Estrela, Gymnastikforeningen Øbro 5,15
7  Team Eya, Spangsbjerg IF 4,70
8  Team Rosea, Randers gymnastiske Forening 4,60
9  Team Litchi, Ringsted IF - Gymnastik 3,80
10  Team Rubina, Grindsted G & IF 3,70
10  Team Ovia, Farum Gymnastikforening 3,70
12  Team Nalo, Greve Gymnastik og Trampolin 3,60
13  Team Alfea, SOR IF 3,10

Mini Mono 1. division

Fri
Navn Resultat
1  Team Emea, Tarup - Paarup IF 9,65
2  Tean Vitulla, Espergærde IF 9,25
3  Team Muni, GymHelsinge 9,15
4  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 7,80
5  Team Alpinia, Hillerød G & IF 7,15
6  Team Aya, Randers gymnastiske Forening 6,65
7  Team Alva, Munkebjerg Gymnastikforening 6,00
8  Team Vira, Jelling FS 5,95
9  Team Esmeralda, Gymnastikforeningen Øbro 4,40

Mini Mono 2. division

Fri
Navn Resultat
1  Team Noelle, Espergærde IF 5,50
2  Team Lime, Ringsted IF - Gymnastik 5,35
3  Team Kiwi, Ringsted IF - Gymnastik 5,30
4  Team Viga, Greve Gymnastik og Trampolin 5,10
5  Team Zia, Randers Gymnastiske Forening 4,60
6  Team Akiila, SOR IF 3,55

Mini 8-10

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin 23,95
2  Team Unika, Næsby IF 23,05
2  Team Merida, Espergærde IF 23,05
4  Team Delicia, Gymnastikforeningen Øbro 16,35
5  Team Adea, DHG Gymnastik 16,20
6  Team Vilja, Greve Gymnastik og Trampolin 15,90
7  Team Svera, SOR IF 15,75
8  Team Anemone, Grindsted G & IF 15,35
9  Team Vivo, SOR IF 13,85
10  Team Klea, Tarup - Paarup IF 11,05
11  Team Baila, Silkeborg GF 8,65
12  Team Starlight, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 8,05

Mini 10-12 1. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Enya, Farum Gymnastikforening 30,05
2  Team Azurit, Greve Gymnastik og Trampolin 27,60
3  Team Olympia, Espergærde IF 24,60
4  Team Fenja, Tarup - Paarup IF 21,95
5  Team Astra, Greve Gymnastik og Trampolin 21,75
6  Team Gaia, DHG Gymnastik 21,55
7  Team Esaia, Spangsbjerg IF 19,85
8  Team Esperanza, Gymnastikforeningen Øbro 18,10
9  Team Movanna, GF Køge Bugt 17,85
10  Team Elva, Munkebjerg Gymnastikforening 17,00
11  Team Fauna, FG 90 - Frederikshavn 11,40

Mini 10-12 2. division

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team BG, Ballerup GF 14,50
2  Team Lyra, Grindsted G & IF 13,45
3  Team Titanium, Silkeborg GF 12,95
4  Team Cassiopeia, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 11,10
5  Team Verdi, Greve Gymnastik og Trampolin 10,80
6  Team Cherry, LSI - Gymnastik 7,10

Last Update: 19-09-2018 02:15:25