Back 

AGG Easter Cup 2018 Greve, 2018-03-31

Children 8-10

Indledende | Finale
Navn Resultat
1    Team Minetit 08, Tampereen Sisu 27,710
2    Team Protonit 08, OVO 26,020
3    Team Merida, Espergærde IF 22,840
4    Team Vivanit, Greve Gymnastics Club 22,630
5    Team Vitulla, Espergærde IF 17,800
6    Team Vilja, Greve Gymnastics Club 16,970

Children 10-12

Indledende | Finale
Navn Resultat
1    Team Minetit, Tampereen Sisu 32,180
2    Team Ionit06, OVO 31,340
3    Team Vantaa Kids, Vantaan Voimisteluseura 29,980
4    Silfida - Golden Kids, BAAGG 29,300
5    Team Suncrystals, Sports Club Airi 28,090
6    Team Fenja, Havnar Fimleikafelag 28,080
7    Team Viólin, Støkk 27,850
8    Team Meea Jr, Tampereen Voimistelijat 27,280
9    Team Azurit, Greve Gymnastics Club 26,910
10    Team Vela, Ljósið 26,630
11    Team Enya, Farum Gymnastikforening 25,770
12    Team Olympia, Espergærde IF 25,410
13    Team Astra, Greve Gymnastics Club 9,380
14    Team Movanna, GF Køge Bugt 7,620
15    Team Fenja, TPI 7,550
16    Team Esaia, Spangsbjerg 7,150
17    Team Verdi, Greve Gymnastics Club 5,400

Children 12-14

Indledende | Finale
Navn Resultat
1    Team Cyrene, Jyväskylän Naisvoimistelijat 32,670
2    Team Verla Amber, Lahjan Tytöt & Turun Urheiluliitto 31,300
3    Team Meea, Tampereen Voimistelijat 31,110
4    Team Lyra, Ljósið 31,050
5    Team Atomit 05, OVO 30,730
6    Team Nita, Havnar Fimleikafelag 30,680
7    Team Butterflies, GK Velký Týnec 29,670
8    Team Freia, Havnar Fimleikafelag 28,870
9    Team Aura, Espergærde IF 28,190
10    Team Petit, Greve Gymnastic Club 27,740
11    Team Amaryllis, Hillerød 21,290
12    Team Elara, Spangsbjerg 19,270
13    Team Freyat Future Stars, HJM-Team 14,920
14    Team Freyat Future Shine, HJM-Team 14,780
15    Team Verla Agate, Lahjan Tytöt & Turun Urheiluliitto 14,760
16    Team Liva, Greve Gymnastic Club 8,590
17    Team Mellis, GF Køge Bugt 7,850
18    Team Bellis, TPI 7,600

Junior

Indledende | Finale
Navn Resultat
1    Team Freyat, HJM-Team 32,570
2    Team Navona, Espergærde IF 30,130
3    Team Nora, Havnar Fimleikafelag 29,900
4    Team Bella, Greve Gymnastics Club 26,060
5    Team Octavia, Farum 24,700
6    Team Dicentra, Hillerød 24,090
7    Team Milet, Greve Gymnastics Club 10,130
8    Team Sira, Spangsbjerg 7,010

Senior

Indledende | Finale
Navn Resultat
1    Team Hydra, Ljósið 31,970
2    Team Elina Elite, Greve Gymnastics Club 30,570
3    Team Bohemia, Gymnastikefterskolen Stevns 27,220
4    Team Aicka, DHG 26,690
5    Team Nova, Sorø 26,570
6    Team Pirates, GK Velký Týnec 22,430

Last Update: 17-11-2018 13:02:09