Back 

RSG DM 2018 Taastrup, 2018-05-05

Mini Grupper

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  TIK, TIK 9,600

Duo/demi Mini

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  ROG, Rødovre 10,525
2  Greve X, Greve Gymnastik & Trampolin 10,200
3  Ølstykke Duo, Ølstykke GF 7,250
4  Greve Y, Greve Gymnastik & Trampolin 0,000

Rekrut Grupper

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Comezo, GF Øbro 10,900

Duo/demi Rekrut

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  TIK Duo 1, TIK 12,750
2  Ølstykke Duo, Ølstykke GF 9,550
3  TIK Demi, TIK 9,200
4  TIK Duo A, TIK 8,475
5  Team Greve, Greve Gymnastik & Trampolin 6,950

Junior Grupper

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
  LSI, LSI 0,000

Duo/demi Junior

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  TIK Demi, TIK 11,750
2  TIK Duo, TIK 10,350
3  Team Greve, Greve Gymnastik & Trampolin 0,000

Senior Grupper

Tøndebånd | Tov/Bold
Navn Resultat
1  Team Marafiki, GF Øbro 10,825
2  Team Vello, GF Øbro 8,350

Duo/demi Senior

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Ølstykke Duo, Ølstykke GF 21,575
2  Team Elgaard, Hjerting IF 19,025
3  TIK 1, TIK 18,850
4  TIK, TIK 13,150
5  GF Øbro, GF Øbro 9,500

Mini

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Maria Grosser, Ballerup GF 15,466
2  Anelija Shaginjan, TIK 14,949
3  Mikkeline Klemmensen, GF Øbro 13,299
4  Sofia Ryom, GF Øbro 12,716
5  Julie Terp, Hjerting IF 11,999
6  Sofie Højer Paaske, Greve Gymnastik & Trampolin 10,916
7  Isabella Riess, GF Øbro 9,249
8  Augusta Niemann, Greve Gymnastik & Trampolin 8,833
9  Ida Kvist, GF Øbro 8,666
10  Anna-Bell D. Thomsen, Hjerting IF 8,132
11  Nanna Silberbrandt, GF Øbro 7,832
12  Anna Golubtsova, ROG 7,316
13  Vasilisa Ricalovska, ROG 6,016
14  Naja S. Jørgensen, Greve Gymnastik & Trampolin 5,683
15  Milana Tymofyeyeva, ROG 0,000
15  Rossy-Time´ea Chiroaica, TIK 0,000

Rekrut

Serie 1 | Serie 2 | Serie 3
Navn Resultat
1  Sarah Holck Rosendahl, Ølstykke GF 22,150
2  Yasmin Neumann, Ølstykke GF 21,500
3  Helena Bj. Rusbjerg, Frederikshavn - FG90 21,300
4  Freja Marie Jensen, Greve Gymnastik & Trampolin 17,400
5  Lærke Kjeldgaard, Frederikshavn - FG90 16,500
6  Isabel Alcon, Ølstykke GF 14,500
7  Frida Poulsen, Ølstykke GF 11,650
8  Ida Tuxen Faber, GF Øbro 11,550
9  Liva Wrem, Greve Gymnastik & Trampolin 9,550
10  Naja Bisgaard Jensen, Hjerting IF 9,450
11  Lucca Schmidt, Ballerup GF 9,000
12  Agnes Schou Jacobsen, GF Øbro 8,850
13  Sine Jensen, Greve Gymnastik & Trampolin 8,550
14  Ella B. Holdum, GF Øbro 8,500
15  Sara Skjoldborg, Ballerup GF 7,650
16  Johanne Leth Stubbe, Hjerting IF 6,150
17  Signe Jensen, Hjerting IF 4,600
18  Ajla Tairi, Ballerup GF 3,750
19  Rebecca Odér, TIK 0,000

Pre-Junior

Serie 1 | Serie 2 | Serie 3 | Serie 4
Navn Resultat
1  Naja Sorell, HJerting IF 24,950
2  Signe Bagge, Hjerting IF 23,600
3  Astrid Marie Henriksen, GF Øbro 23,100
4  Lise Bacher, Ølstykke GF 22,100
5  Vega Birkemose, GF Øbro 14,350
6  Laura Vig, GF Øbro 12,000
7  Anna Christiansen, TIK 7,700
8  Maja Køhler Bay, TIK 6,850

Junior

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Isabella Schultz, Ballerup GF 41,950
2  Joline Steinhoff, TIK 40,350
3  Emilie Elgaard, Hjerting IF 31,550
4  Alma Sofie Pedersen, Ballerup GF 27,000
5  Marie Mejnholt-Jacobsen, Ballerup GF 19,700
6  Agnes Tuxen, GF Øbro 15,650
7  Helena Vibe, Hjerting IF 15,150
8  Freja Thorn Ottzen, GF Øbro 9,400
9  Amalie Boysen, Ballerup GF 7,550
10  Freja Illum, GF Øbro 3,850

Senior 2. division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Jessica Olsen, TIK 16,750
2  Maria Melchert, TIK 12,400
3  Michelle Fronteau, Hjerting IF 12,200
4  Pil Søgaard, Hjerting IF 11,600
5  Frida Holm Eskildsen, Ølstykke GF 7,150
6  Laura Hamerstad, Ølstykke GF 6,250
7  Alberte Larsen, Frederikshavn - FG90 5,100
8  Rikke Brommeland, Greve Gymnastik & Trampolin 3,300
9  Camilla Christensen, Frederikshavn - FG90 2,800

Senior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Josefie Elgaard, HJerting IF 47,400
2  Nicoline Sachmann, TIK 43,700
3  Stephanie Paulsen, GF Øbro 30,450
4  Martha Ryom, GF Øbro 26,000
5  Eva Halkier, GF Øbro 24,550
6  Cecilie Cameron, HJerting IF 20,300
7  Laurine Thygesen, GF Øbro 16,400
8  Clara Ryberg, GF Øbro 0,000

Tøndebånd

Serie 1
Navn Resultat
1  Josefie Elgaard, Hjerting IF 12,800
2  Isabella Schultz, Ballerup GF 12,600
3  Joline Steinhoff, TIK 12,433
4  Nicoline Sachmann, TIK 12,100
5  Emilie Elgaard, Hjerting IF 7,633
6  Stephanie Paulsen, GF Øbro 7,450

Bold

Serie 1
Navn Resultat
1  Josefie Elgaard, Hjerting IF 11,900
2  Isabella Schultz, Ballerup GF 11,433
3  Nicoline Sachmann, TIK 11,066
4  Joline Steinhoff, TIK 10,733
5  Emilie Elgaard, Hjerting IF 10,500
6  Alma Sofie Pedersen, Ballerup GF 9,433

Køller

Serie 1
Navn Resultat
1  Nicoline Sachmann, TIK 11,700
2  Isabella Schultz, Ballerup GF 11,483
3  Joline Steinhoff, TIK 10,433
4  Josefie Elgaard, Hjerting IF 10,066
5  Emilie Elgaard, Hjerting IF 8,700
6  Martha Ryom, GF Øbro 7,866

Vimpel

Serie 1
Navn Resultat
1  Nicoline Sachmann, TIK 10,033
2  Joline Steinhoff, TIK 10,000
3  Josefie Elgaard, Hjerting IF 9,150
4  Isabella Schultz, Ballerup GF 9,050
5  Stephanie Paulsen, GF Øbro 7,900
6  Martha Ryom, GF Øbro 5,966

Last Update: 25-06-2018 05:40:32