Back 

Forbundsmesterskaberne micro 2. runde 2018 , 2018-05-05

Micropiger – 6. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Herlufsholm GF MiP 1 46,716
2 Roskilde TeamGym MiP 2 41,216
3 Springteam Sæby MiP 2 41,025
4 Herlufsholm GF MiP 2 39,425
5 Vejlby IK (VIK) MiP 2 35,067

Micropiger – 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Svendborg GF MiP 2 48,700
2 Vejlby IK (VIK) MiP 1 47,541
3 Høng GF MiP 1 47,507
4 Jerne Idrætsforening MiP 2 46,899
5 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 45,941
6 Vejen GF MiP 2 44,775
7 Randers gymnastiske Forening MiP 1 44,699
8 Farum Gymnastikforening MiP 2 43,866

Micropiger – 4. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gymnastik Odder MiP 1 49,832
2 Bolbro Gymnasterne MiP 3 49,607
3 Vejen GF MiP 1 49,599
4 Farum Gymnastikforening MiP 1 49,541
5 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 48,949
6 Roskilde TeamGym MiP 1 48,875
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 2 47,449
8 Svendborg GF MiP 1 46,707

Micropiger – 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 2 55,240
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MiP 1 54,883
3 Odense Gymnastik Forening MiP 2 53,557
4 Gladsaxe IF MiP 2 52,266
5 GF Køge Bugt MiP 2 52,216
6 Ringsted IF - Gymnastik MiP 3 50,408
7 Gymnastikforeningen ODK MiP 2 48,890
8 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 48,716

Micropiger – 2. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Odense Gymnastik Forening MiP 1 59,674
2 Ølstykke GF MiP 1 58,999
3 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 57,825
4 Bolbro Gymnasterne MiP 2 56,757
5 Springteam Sæby MiP 1 55,908
6 Jerne Idrætsforening MiP 1 55,374
7 GF Køge Bugt MiP 1 54,890
8 Hvidovre Gymnastik MiP 2 53,949

Micromix – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ølstykke GF MiM 1 62,957
2 Greve Gymnastik og Trampolin MiM 1 60,966
3 Ringsted IF - Gymnastik MiM 1 53,008
4 Gymnastik Odder MiM 1 50,774
5 Gladsaxe IF MiM 1 47,466

Microdrenge – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GF Køge Bugt MiD 1 58,375
2 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 58,191
3 Roskilde TeamGym MiD 1 48,291
4 GF Køge Bugt MiD 2 41,857
5 Gladsaxe IF MiD 1 36,566

Micropiger – 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Bolbro Gymnasterne MiP 1 66,950
2 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 1 64,833
3 TeamGym Djurs MiP 1 64,665
4 GHG -Teamgym Herlev MiP 1 63,957
5 Gladsaxe IF MiP 1 63,923
6 Viborg GF MiP 1 63,208
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 62,758
8 Gymnastikforeningen ODK MiP 1 60,449

Last Update: 19-09-2018 02:16:34