Back 

Forbundsmesterskaberne mini 2. runde 2018 Farum, 2018-05-12

Minipiger - 9. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF MP 1 58,575 -
2 Bellinge-Gymnasterne MP 3 58,166 0,409
3 GF Køge Bugt MP 4 57,858 0,717
4 Vintersbølle GF MP 1 57,683 0,892
5 Randers gymnastiske Forening MP 2 56,466 2,109
6 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 3 56,425 2,150
7 Herlufsholm GF MP 4 54,625 3,950
8 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 4 54,508 4,067
9 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 52,292 6,283

Minipiger - 7. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MP 2 60,891 -
2 GHG -Teamgym Herlev MP 2 59,766 1,125
3 Herlufsholm GF MP 3 59,524 1,367
4 Helsingør GF MP 1 59,342 1,549
5 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 59,133 1,758
6 Gymnastik Odder MP 2 59,091 1,800
7 Gladsaxe IF MP 3 58,124 2,767
8 Springteam Sæby MP 2 57,883 3,008

Minipiger - 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening MP 1 65,800 -
2 Høng GF MP 1 63,525 2,275
3 Ølstykke GF MP 2 62,449 3,351
4 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 62,316 3,484
5 FG 90 - Frederikshavn MP 1 62,267 3,533
6 Jerne Idrætsforening MP 2 62,208 3,592
7 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 2 61,892 3,908
8 GymHelsinge MP 3 61,266 4,534

Minipiger - 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D MP 1 71,408 -
2 Jerne Idrætsforening MP 1 70,049 1,359
3 Bellinge-Gymnasterne MP 1 69,033 2,375
4 Ølstykke GF MP 1 68,958 2,450
5 Slagelse GF MP 1 68,608 2,800
6 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 1 67,091 4,317
7 Gymnastik Odder MP 1 66,616 4,792
8 GymHelsinge MP 2 65,341 6,067

Minimix - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 69,758 -
2 Gladsaxe IF MM 1 69,492 0,266
3 Viborg GF MM 1 65,100 4,658
4 Randers gymnastiske Forening MM 1 57,900 11,858

Minidrenge - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MD 1 72,333 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MD 1 71,449 0,884
3 TeamGym Aarhus MD 1 69,283 3,050
4 GF Køge Bugt MD 1 68,933 3,400
5 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 66,875 5,458
6 GHG -Teamgym Herlev MD 1 66,442 5,891
7 GymHelsinge MD 1 65,641 6,692
8 Svendborg GF MD 1 63,524 8,809
9 Ølstykke GF MD 1 62,133 10,200

Minipiger - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MP 1 85,016 -
2 Bolbro Gymnasterne MP 1 84,316 0,700
3 TeamGym Djurs MP 1 78,475 6,541
4 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 77,008 8,008
5 Viborg GF MP 1 75,891 9,125
6 Vejlby IK (VIK) MP 1 74,183 10,833
7 Greve Gymnastik og Trampolin MP 2 73,907 11,109
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 72,908 12,108

Minipiger - 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 59,100 -
2 Nivå GF MP 2 58,791 0,309
3 Vejlby IK (VIK) MP 2 57,983 1,117
4 Herlev Gymnastik, HI MP 1 57,975 1,125
5 Vejen GF MP 1 57,657 1,443
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 2 57,432 1,668
7 GymHelsinge MP 4 56,741 2,359
8 Svendborg GF MP 1 56,491 2,609

Minipiger - 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening MP 1 65,383 -
2 Viborg GF MP 2 63,857 1,526
3 Ry Gymnastikforening MP 1 62,915 2,468
4 GF Køge Bugt MP 3 61,091 4,292
5 Bellinge-Gymnasterne MP 2 60,924 4,459
6 Greve Gymnastik og Trampolin MP 3 59,949 5,434
7 Roskilde TeamGym MP 3 58,774 6,609
8 Starup U & IF MP 1 58,607 6,776

Minipiger - 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 67,549 -
2 Herlufsholm GF MP 2 66,958 0,591
3 Bolbro Gymnasterne MP 2 66,900 0,649
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 66,167 1,382
5 Roskilde TeamGym MP 1 64,715 2,834
6 GF Køge Bugt MP 2 64,692 2,857
7 Hvidovre Gymnastik MP 1 63,057 4,492
8 Slagelse GF MP 2 61,307 6,242

Minidrenge - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 62,941 -
2 Viborg GF MD 1 62,024 0,917
3 Eskilstrup G & IF MD 1 58,915 4,026
4 Ry Gymnastikforening MD 1 57,657 5,284
5 Farum Gymnastikforening MD 1 57,316 5,625
6 TeamGym Djurs MD 1 57,208 5,733
7 Springteam Sæby MD 1 56,441 6,500
8 GymHelsinge MD 2 55,674 7,267
9 Gladsaxe IF MD 2 53,641 9,300
10 GF Præstø Fjord MD 1 51,050 11,891

Minipiger - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MP 1 74,382 -
2 Gladsaxe IF MP 1 74,299 0,083
3 GHG -Teamgym Herlev MP 1 73,592 0,790
4 GF Køge Bugt MP 1 71,508 2,874
5 Springteam Sæby MP 1 71,299 3,083
6 GymHelsinge MP 1 71,266 3,116
7 Nivå GF MP 1 70,874 3,508
8 TeamGym Djurs MP 2 68,507 5,875

Last Update: 17-11-2018 13:01:58