Back 

Forbundsmesterskaberne mini 2. runde 2018 Farum, 2018-05-12

Minipiger - 9. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Eskilstrup G & IF MP 1 58,575
2 Bellinge-Gymnasterne MP 3 58,166
3 GF Køge Bugt MP 4 57,858
4 Vintersbølle GF MP 1 57,683
5 Randers gymnastiske Forening MP 2 56,466
6 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 3 56,425
7 Herlufsholm GF MP 4 54,625
8 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 4 54,508
9 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 52,292

Minipiger - 7. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MP 2 60,891
2 GHG -Teamgym Herlev MP 2 59,766
3 Herlufsholm GF MP 3 59,524
4 Helsingør GF MP 1 59,342
5 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 59,133
6 Gymnastik Odder MP 2 59,091
7 Gladsaxe IF MP 3 58,124
8 Springteam Sæby MP 2 57,883

Minipiger - 5. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Randers gymnastiske Forening MP 1 65,800
2 Høng GF MP 1 63,525
3 Ølstykke GF MP 2 62,449
4 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 62,316
5 FG 90 - Frederikshavn MP 1 62,267
6 Jerne Idrætsforening MP 2 62,208
7 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 2 61,892
8 GymHelsinge MP 3 61,266

Minipiger - 3. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Silkeborg P / D MP 1 71,408
2 Jerne Idrætsforening MP 1 70,049
3 Bellinge-Gymnasterne MP 1 69,033
4 Ølstykke GF MP 1 68,958
5 Slagelse GF MP 1 68,608
6 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik MP 1 67,091
7 Gymnastik Odder MP 1 66,616
8 GymHelsinge MP 2 65,341

Minimix - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 69,758
2 Gladsaxe IF MM 1 69,492
3 Viborg GF MM 1 65,100
4 Randers gymnastiske Forening MM 1 57,900

Minidrenge - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF MD 1 72,333
2 Greve Gymnastik og Trampolin MD 1 71,449
3 TeamGym Aarhus MD 1 69,283
4 GF Køge Bugt MD 1 68,933
5 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 66,875
6 GHG -Teamgym Herlev MD 1 66,442
7 GymHelsinge MD 1 65,641
8 Svendborg GF MD 1 63,524
9 Ølstykke GF MD 1 62,133

Minipiger - 1. division Officiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Greve Gymnastik og Trampolin MP 1 85,016
2 Bolbro Gymnasterne MP 1 84,316
3 TeamGym Djurs MP 1 78,475
4 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 77,008
5 Viborg GF MP 1 75,891
6 Vejlby IK (VIK) MP 1 74,183
7 Greve Gymnastik og Trampolin MP 2 73,907
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 72,908

Minipiger - 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 59,100
2 Nivå GF MP 2 58,791
3 Vejlby IK (VIK) MP 2 57,983
4 Herlev Gymnastik, HI MP 1 57,975
5 Vejen GF MP 1 57,657
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 2 57,432
7 GymHelsinge MP 4 56,741
8 Svendborg GF MP 1 56,491

Minipiger - 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Farum Gymnastikforening MP 1 65,383
2 Viborg GF MP 2 63,857
3 Ry Gymnastikforening MP 1 62,915
4 GF Køge Bugt MP 3 61,091
5 Bellinge-Gymnasterne MP 2 60,924
6 Greve Gymnastik og Trampolin MP 3 59,949
7 Roskilde TeamGym MP 3 58,774
8 Starup U & IF MP 1 58,607

Minipiger - 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 67,549
2 Herlufsholm GF MP 2 66,958
3 Bolbro Gymnasterne MP 2 66,900
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 66,167
5 Roskilde TeamGym MP 1 64,715
6 GF Køge Bugt MP 2 64,692
7 Hvidovre Gymnastik MP 1 63,057
8 Slagelse GF MP 2 61,307

Minidrenge - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 62,941
2 Viborg GF MD 1 62,024
3 Eskilstrup G & IF MD 1 58,915
4 Ry Gymnastikforening MD 1 57,657
5 Farum Gymnastikforening MD 1 57,316
6 TeamGym Djurs MD 1 57,208
7 Springteam Sæby MD 1 56,441
8 GymHelsinge MD 2 55,674
9 Gladsaxe IF MD 2 53,641
10 GF Præstø Fjord MD 1 51,050

Minipiger - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Herlufsholm GF MP 1 74,382
2 Gladsaxe IF MP 1 74,299
3 GHG -Teamgym Herlev MP 1 73,592
4 GF Køge Bugt MP 1 71,508
5 Springteam Sæby MP 1 71,299
6 GymHelsinge MP 1 71,266
7 Nivå GF MP 1 70,874
8 TeamGym Djurs MP 2 68,507

Last Update: 19-09-2018 02:15:42