Back 

SM, Rikscupen & Perform Aerobic Cup 2018 Staffanstorp, 2018-05-20

SM (18 år och äldre) damer

Poäng
Namn Total
1     Jessica Österman, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
16,734

JSM (15-17 år) flickor

Poäng
Namn Total
1 Wilma Jönsson , Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
17,483
2 Dayhane Beltran, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
14,800

USM (12-14 år) flickor

Poäng
Namn Total
1 Amanda Sistek, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
16,650
2 Saga Nääs, Järfällagymnasterna
15,900
3 Malvina Jakobsson, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
14,750

Rikscupen Nivå 2A (15år och äldre) - Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Alva Larsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
16,150
2 Johanna Sarhammar Ståhl, Hyllie Gymnastikförening
15,617
3 Ebba Sarhammar Ståhl, Hyllie Gymnastikförening
15,550
4 Filippa Andreassen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,416
5 Naja Becker, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,333
6 Ellinor Brorsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,766

Rikscupen Nivå 2B (9-14 år) - Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Rusne Gudinaviciute, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,233
2 Tara Kharazmi, Järfällagymnasterna
14,884
3 Louise Hamberg, Järfällagymnasterna
14,883
4 Ella Blomgren, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
14,816
5 Felicia Carlsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,716
6 Agnes Hagberg, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
14,650
7 Ella Sofia Hartmann, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,550
8 Olivia Ekewald, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,350
9 Tindra Liljeberg Nilsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,334
10 Fanny Liljegren, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,800
11 Sofia Björkqvist, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
13,717

Rikscupen Nivå 2B (9-14 år) Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 JW/SW/LH, Järfällagymnasterna
15,366
2 TK/SN/EU, Järfällagymnasterna
14,500
3 SB/NH, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
13,350

Perform Aerobic Cup Nivå 3 - Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Molly Gerdrup, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,216
2 Johanna Wudie, Järfällagymnasterna
14,917
3 Simona Wudie, Järfällagymnasterna
14,750
4 Veronika Iosifidou, Järfällagymnasterna
14,566
5 Maja Sirén, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,483
6 Mathilda Herrström, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,416
7 Alicia Andersson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,367
8 Yrsa Andersson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,283
9 Amélie Meelby, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,166
10 Samina Krasniqi, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,883
10 Alica Hansson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,883
12 Fanny Bétend-Bon, Järfällagymnasterna
13,650
13 Dalila Hadzajlic, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,250

Perform Aerobic Cup Nivå 3 - Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 ESHP/FC, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,484
2 FL/OE, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,267
3 FBB/VI, Järfällagymnasterna
13,967
4 AA/AH/AM, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,284

Perform Aerobic Cup Nivå 3- Group

Poäng
Namn Total
1 JW/LH/SN/SW/TK, Järfällagymnasterna
15,116
2 ESHP/FL/FC/OE, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,367

Last Update: 2019-05-21 07:44:41