Back 

Forbundsmesterskaberne junior 2. runde 2018 , 2018-05-19

Juniorpiger - 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 48,324
2 Hvidovre Gymnastik JP 3 47,408
3 Herlev Gymnastik, HI JP 2 47,090
4 TeamGym Syd JP 3 41,665

Juniorpiger - 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Bellinge-Gymnasterne JP 2 60,700
2 Gymnastik Odder JP 1 59,107
3 GymHelsinge JP 2 58,724
4 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 57,824
5 TeamGym Syd JP 2 56,490
6 Vejen GF JP 1 56,240
7 Høng GF JP 1 56,023
8 Hvidovre Gymnastik JP 2 54,666

Juniorpiger - 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Silkeborg P / D JP 1 65,657
2 Hvidovre Gymnastik JP 1 64,091
3 Gladsaxe IF JP 2 63,273
4 GF Køge Bugt JP 1 62,716
5 Nivå GF JP 2 62,424
6 Roskilde TeamGym JP 2 62,290
7 Herlufsholm GF JP 2 61,849
8 GF Køge Bugt JP 2 60,741

Juniordrenge - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Eskilstrup G & IF JD 1 66,633
2 TeamGym Aarhus JD 2 62,091
3 GF Køge Bugt JD 2 59,724
4 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 58,633
5 GF Præstø Fjord JD 1 58,174
6 Gladsaxe IF JD 2 55,240
7 Silkeborg P / D JD 1 51,708
8 Svendborg GF JD 2 50,499

Juniorpiger - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Bellinge-Gymnasterne JP 1 72,366
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 72,125
3 Gladsaxe IF JP 1 70,849
4 Herlufsholm GF JP 1 69,949
5 Ølstykke GF JP 1 68,757
6 GymHelsinge JP 1 67,091
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 66,049
8 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 65,074

Juniorpiger - 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Gladsaxe IF JP 3 57,199
2 Helsingør GF JP 1 54,665
3 Greve Gymnastik og Trampolin JP 3 54,424
4 Gladsaxe IF JP 4 54,115
5 Roskilde TeamGym JP 3 53,674
6 FG 90 - Frederikshavn JP 1 53,058
7 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 49,965
8 Svendborg GF JP 2 48,932

Juniorpiger - 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Viborg GF JP 2 62,057
2 TeamGym Aarhus JP 2 61,599
3 GHG -Teamgym Herlev JP 2 60,557
4 TeamGym Syd JP 1 59,907
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 3 58,941
6 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 57,533
7 Slagelse GF JP 2 57,307
8 Randers gymnastiske Forening JP 1 53,982

Juniorpiger - 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 2 67,581
2 Bolbro Gymnasterne JP 2 67,049
3 Svendborg GF JP 1 65,924
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 65,600
5 Roskilde TeamGym JP 1 65,298
6 Slagelse GF JP 1 65,291
7 Jerne Idrætsforening JP 1 64,349
8 Ølstykke GF JP 2 63,432

Juniormix - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 GHG -Teamgym Herlev JM 1 76,366
2 Gladsaxe IF JM 1 69,849
3 GymHelsinge JM 1 68,182
4 Randers gymnastiske Forening JM 1 62,308
5 Jerne Idrætsforening JM 1 62,190
6 Farum Gymnastikforening JM 1 61,233
7 Herlev Gymnastik, HI JM 1 47,557

Juniorpiger - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Bolbro Gymnasterne JP 1 83,991
2 Viborg GF JP 1 79,733
3 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 78,049
4 TeamGym Aarhus JP 1 77,883
5 Nivå GF JP 1 77,024
6 Springteam Sæby JP 1 76,799
7 TeamGym Djurs JP 1 74,915
8 GHG -Teamgym Herlev JP 1 71,999

Juniordrenge - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 TeamGym Aarhus JD 1 80,258
2 Roskilde TeamGym JD 1 75,815
3 GF Køge Bugt JD 1 74,141
4 Slagelse GF JD 1 72,449
5 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 72,149
6 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 69,015
7 Svendborg GF JD 1 67,591
8 Gladsaxe IF JD 1 66,490

Juniorpiger - 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat
1 Herlev Gymnastik, HI JP 1 54,316
2 Farum Gymnastikforening JP 1 52,699
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 51,541
4 GF Køge Bugt JP 3 50,607
5 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 50,291
6 Starup U & IF JP 1 49,641
7 Ringsted IF - Gymnastik JP 2 48,582
8 Kibæk IF JP 1 44,973

Last Update: 16-07-2018 22:11:07