Back 

Forbundsmesterskaberne junior 2. runde 2018 , 2018-05-19

Juniorpiger - 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 48,324 -
2 Hvidovre Gymnastik JP 3 47,408 0,916
3 Herlev Gymnastik, HI JP 2 47,090 1,234
4 TeamGym Syd JP 3 41,665 6,659

Juniorpiger - 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bellinge-Gymnasterne JP 2 60,700 -
2 Gymnastik Odder JP 1 59,107 1,593
3 GymHelsinge JP 2 58,724 1,976
4 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 57,824 2,876
5 TeamGym Syd JP 2 56,490 4,210
6 Vejen GF JP 1 56,240 4,460
7 Høng GF JP 1 56,023 4,677
8 Hvidovre Gymnastik JP 2 54,666 6,034

Juniorpiger - 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D JP 1 65,657 -
2 Hvidovre Gymnastik JP 1 64,091 1,566
3 Gladsaxe IF JP 2 63,273 2,384
4 GF Køge Bugt JP 1 62,716 2,941
5 Nivå GF JP 2 62,424 3,233
6 Roskilde TeamGym JP 2 62,290 3,367
7 Herlufsholm GF JP 2 61,849 3,808
8 GF Køge Bugt JP 2 60,741 4,916

Juniordrenge - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF JD 1 66,633 -
2 TeamGym Aarhus JD 2 62,091 4,542
3 GF Køge Bugt JD 2 59,724 6,909
4 Hedehusene Gymnastik Forening JD 1 58,633 8,000
5 GF Præstø Fjord JD 1 58,174 8,459
6 Gladsaxe IF JD 2 55,240 11,393
7 Silkeborg P / D JD 1 51,708 14,925
8 Svendborg GF JD 2 50,499 16,134

Juniorpiger - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bellinge-Gymnasterne JP 1 72,366 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 72,125 0,241
3 Gladsaxe IF JP 1 70,849 1,517
4 Herlufsholm GF JP 1 69,949 2,417
5 Ølstykke GF JP 1 68,757 3,609
6 GymHelsinge JP 1 67,091 5,275
7 Teamgym Albertslund/Vallensbæk JP 1 66,049 6,317
8 Vedbæk Gymnastikforening JP 1 65,074 7,292

Juniorpiger - 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF JP 3 57,199 -
2 Helsingør GF JP 1 54,665 2,534
3 Greve Gymnastik og Trampolin JP 3 54,424 2,775
4 Gladsaxe IF JP 4 54,115 3,084
5 Roskilde TeamGym JP 3 53,674 3,525
6 FG 90 - Frederikshavn JP 1 53,058 4,141
7 Hedehusene Gymnastik Forening JP 1 49,965 7,234
8 Svendborg GF JP 2 48,932 8,267

Juniorpiger - 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF JP 2 62,057 -
2 TeamGym Aarhus JP 2 61,599 0,458
3 GHG -Teamgym Herlev JP 2 60,557 1,500
4 TeamGym Syd JP 1 59,907 2,150
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 3 58,941 3,116
6 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 57,533 4,524
7 Slagelse GF JP 2 57,307 4,750
8 Randers gymnastiske Forening JP 1 53,982 8,075

Juniorpiger - 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin JP 2 67,581 -
2 Bolbro Gymnasterne JP 2 67,049 0,532
3 Svendborg GF JP 1 65,924 1,657
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 2 65,600 1,981
5 Roskilde TeamGym JP 1 65,298 2,283
6 Slagelse GF JP 1 65,291 2,290
7 Jerne Idrætsforening JP 1 64,349 3,232
8 Ølstykke GF JP 2 63,432 4,149

Juniormix - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev JM 1 76,366 -
2 Gladsaxe IF JM 1 69,849 6,517
3 GymHelsinge JM 1 68,182 8,184
4 Randers gymnastiske Forening JM 1 62,308 14,058
5 Jerne Idrætsforening JM 1 62,190 14,176
6 Farum Gymnastikforening JM 1 61,233 15,133
7 Herlev Gymnastik, HI JM 1 47,557 28,809

Juniorpiger - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne JP 1 83,991 -
2 Viborg GF JP 1 79,733 4,258
3 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 78,049 5,942
4 TeamGym Aarhus JP 1 77,883 6,108
5 Nivå GF JP 1 77,024 6,967
6 Springteam Sæby JP 1 76,799 7,192
7 TeamGym Djurs JP 1 74,915 9,076
8 GHG -Teamgym Herlev JP 1 71,999 11,992

Juniordrenge - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JD 1 80,258 -
2 Roskilde TeamGym JD 1 75,815 4,443
3 GF Køge Bugt JD 1 74,141 6,117
4 Slagelse GF JD 1 72,449 7,809
5 Greve Gymnastik og Trampolin JD 1 72,149 8,109
6 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 69,015 11,243
7 Svendborg GF JD 1 67,591 12,667
8 Gladsaxe IF JD 1 66,490 13,768

Juniorpiger - 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlev Gymnastik, HI JP 1 54,316 -
2 Farum Gymnastikforening JP 1 52,699 1,617
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 51,541 2,775
4 GF Køge Bugt JP 3 50,607 3,709
5 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 50,291 4,025
6 Starup U & IF JP 1 49,641 4,675
7 Ringsted IF - Gymnastik JP 2 48,582 5,734
8 Kibæk IF JP 1 44,973 9,343

Last Update: 17-11-2018 13:01:25