Back 

Lindesbergspokalen 2018 Lindesbergs Arena, 2018-10-13

Ungdom 2008

W.A/Hoop/Ball | W.A/Hoop/Ball
Namn Total
1  Skaiste Razokaite, Barbe/Lithuania 32,550
2  Veronika Serbinovskaya, Ramenskoye, Ryssland 32,100
3  Arina Samchenkova, Kekava, Lettland 31,100
4  Linda Paula Kudrjavceva, Kekava, Lettland 30,900
5  Linn Anderud, Halmstad GF 30,150
6  Lowa Andersson, Stråssa GF 27,700
7  Clara Westman, Högakusten GK 27,550
8  Katrin Tseptor, Uppsala GF 27,050
9  Ella von Haartman, Halmstad GF 26,650
10  Tindra Tolonen, Stråssa GF 22,300

Ungdom 2007

W.A/Clubs | W.A/Clubs | FINAL
Namn Total
1  Kerija Leticija Lubova, Kekava, Lettland 59,600
2  Milena Kovalenko, Landskrona KvGK 59,300
3  Sofija Matutyte, Barbe, Lithuania 58,800
4  Josefine Engstrand, Uppsala GF 55,900
5  Thanaelle Nziza, Stråssa GF 52,550
6  Nova Ahlqvist, Högakusten GK 52,250
7  Linnea Magdeburg, Uppsala GF 37,800
8  Elsa Arenvang, Stråssa GF 34,500
9  Tilde Olofsson, C4 34,300
10  Evelina Svensjö, C4 33,250
11  Evita Stasiune, C4 31,700

Pre-junior 2006

Ball/clubs | Ball/clubs | FINAL
Namn Total
1  Domenika Nikija Vovka, Kekava/Lettland 35,250
2  Izabele Macecichiute, Barbe,Lithuania 34,350
3  Nova Nyqvist, Energo GF 26,200
4  Elina Sheremey, Uppsala GF 25,350
5  Hilda Andersson, C4 22,150
6  Kamelia Nenova, Energo GF 21,750
7  Hanna du Rietz Alared, Stråssa GF 21,650
8  Elin Wiklund, Uppsala GF 15,750
9  Saga Widing, Halmstad GF 15,350
10  Miranda Aarstad, Landskrona KvGF 14,550
11  Klara Carnbäck, Energo GF 11,550
12  Matilda Westin, Högakusten GK 9,500
13  Maja Schelin, Högakusten GK 7,700

DTQ Yngre

Try 1 | Try 2
Namn Total
1  Trio Emma/Bernice/Edith, Stråssa GF 14,250
2  Duo Akecia/Irada, Stråssa GF 12,700
3  Duo Thilde/Sofie, Höga kusten GK 11,100
4  Duo Matilda/Maja, Höga kusten GK 9,400

Juniorer 2005

Ball/Ribbon | Ball/Ribbon | FINAL
Namn Total
1  Varvara Grunda, Ramenskoye Ryssland 33,300
2  Veronika Kuznetsova, Ramenskoye, Ryssland 31,150
3  Tiara Nziza, Stråssa GF 28,800
4  Karlina Bunkshe, Kekava, Lettland 24,300
5  Alva Weme Rahm, Torsby GF 21,100
6  Klaudia Borowska, Torsby GF 18,050
7  Alice Lazarevic, Uppslaa GF 12,150
8  Lisa Andersson, Torsby GF 11,950
9  Hanna Stenhammar, Uppsala GF 11,450
10  Amelia Olsson, Torsby GF 11,300
11  Matilda Westin, Torsby GF 11,150
12  Nikolija Peric, Torsby GF 10,600
13  Sofie Bonde, Höga kusten GK 10,350

Junior 03/04

Ball/Ribbon | Ball/Ribbon | FINAL
Namn Total
1  Alma Wernborg, Stråssa GF 26,100
2  Maja Svensson, Stråssa GF 25,600
3  Ekaterina Skliarova, Ramenskoye, Ryssland 25,300
4  Angelina Ekström, Uppsala GF 24,400
5  Ruta Rezija Auzniece, Kekava, Lettland 19,400
6  Fidelie Udden, Jönköping GF 16,400
7  Malin Harrysson, C4 11,700
7  Emma Göransson, Uppsala GF 11,700
9  Nova Hermansson, Höga kusten GK 10,000
10  Olivia Teixeira, Uppsala GF 9,000
11  Cecilie Vergara, Landskrona KvGF 8,800
12  Tuva Adolfsson, Torsby GF 8,000
12  Ida Andersson, Torsby GF 8,000
14  Alisa Davidova, Uppsala GF 7,700
15  Stella Lee Lindberg, Jönköping GF 7,000
16  Lucia Modeer Castro, Landskrona KvGF 5,100
17  Mira Ljungman, Jönköping GF 4,400

Miniorer

W.A.
Namn Total
1  Anete Caune, Kekava/Lettland 6,400
2  Alice Almsjö, Uppsala GF 6,300
3  Tina Imbrasa, Kekava/Lettland 6,200
4  Ilze Dumbre, Kekava/Lettland 6,100

DTQ äldre

Try 1 | Try 2
Namn Total
1  Duo Celine/Lucia, Landskrona KvGF 21,600
2  Duo Marlen/Ellen, Uppsala GF 20,900
3  Duo Mira/Fidelie, Jönköping GF 20,800
4  Duo Jenny/Sofia, Södertälje SGF 16,600

Ungdomstrupp

Try 1 | Try 2
Namn Total
1  Trupp, Stråssa GF 12,650

Seniortrupp

Try 1 | Try 2
Namn Total
1  Trupp, Fairy, Lettland 19,300

Seniorer

Gren 1 | Gren 2 | FINAL
Namn Total
1  Viktoria Chirstov, Nevis GF 31,000
2  Alva Svennbeck, Uppsala GF 30,200
3  Marija Krasnova, Kekava/Lettland 26,300
4  Vanesa Vindedze, Kekava/Lettland 24,400
5  Wilma Skanse, Stråssa GF 23,800
6  Luize Svike, Kekava, Lettland 21,900
7  Moa Paulos, Stråssa GF 21,200
8  Marlen Vaidla, Uppsala GF 19,800
9  Natalia Koseda, Södertälje SGF 6,600
10  Ellen Kastensson, Uppsala GF 0,000

Last Update: 2018-10-24 01:50:51