Back 

Svenska Cupen 2018 Lindesberg, 2018-11-24

Junior Individuell

TB | Boll | Käglor | Band
Namn Total
1  Maja Svensson, Stråssa Gymnastikförening 42,130
2  Tindra Laukkanen, Södertälje Gymnastik o Sportförening 36,910
3  Hedvig Elg Appelros, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 36,680
4  Ida Önnegren, GF Uppsalaflickorna 35,890
5  Meja Engdahl Petersson, Landskrona Kvinnliga GF 35,570
6  Alma Wernborg, Stråssa Gymnastikförening 35,180
7  Anna Eklund, Södertälje Gymnastik o Sportförening 34,980
8  Tuva Henckel, Landskrona Kvinnliga GF 33,890
9  Alma Månsson, Landskrona Kvinnliga GF 33,040
10  Angelina Ekström, GF Uppsalaflickorna 32,940
11  Agnes Hagberg, Södertälje Gymnastik o Sportförening 32,870
12  Astrid Kristensson, Landskrona Kvinnliga GF 31,380
13  Emma Jönsson, Landskrona Kvinnliga GF 27,930
14  Malin Harrysson, C4-Gymnasterna Kristianstad 21,300
15  Fidelie Uddèn, Jönköpings Gymnastikförening 20,980

Senior Individuell

TB | Boll | Käglor | Band
Namn Total
1  Cassandra Pettersson, Örnsköldsviks Gymnastikklubb 42,910
2  Alva Svennbeck, GF Uppsalaflickorna 42,500
3  Viktoria Christov, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 41,170
4  Wilma Mårtensson, Landskrona Kvinnliga GF 35,930
5  Evelina Gommel, GF Uppsalaflickorna 34,830
6  Alma Wikström, Örnsköldsviks Gymnastikklubb 33,440
7  Moa Paulos, Stråssa Gymnastikförening 31,570
8  Wilma Skanse, Stråssa Gymnastikförening 30,530
9  Emelie Tingberg, Halmstad Rytmisk Gymnastikförening 27,790
10  Marlen Vaidla, GF Uppsalaflickorna 21,610
11  Anna Knezevic, Gymnastikföreningen Energo 15,560

DTQ Junior FINAL

Valfritt
Namn Total
1  Hanna & Emilia, Olsäter SK 8,900
2  Fidelie & Mira, Jönköping GF 7,020
3  Saga & Nova, Olsäter SK 5,620

DTQ Senior FINAL

Valfritt
Namn Total
1  Marlen & Ellen, GF Uppsala 10,670
2  Meja & Wilma, Landskrona 10,300
3  Jenny & Sofia, SGSF 5,370

Junior trupp FINAL

Valfritt | Valfritt
Namn Total
1  Juniortrupp, Landskrona 6,700

Junior Tunnband Final

Tunnband
Namn Total
1  Maja Svensson, Stråssa Gymnastikförening 12,880
2  Ida Önnegren, GF Uppsalaflickorna 9,670
3  Anna Eklund, Södertälje Gymnastik o Sportförening 9,120
4  Tindra Laukkanen, Södertälje Gymnastik o Sportförening 8,930
5  Tuva Henckel, Landskrona Kvinnliga GF 8,180
6  Astrid Kristensson, Landskrona Kvinnliga GF 7,150

Senior Tunnband Final

Tunnband
Namn Total
1  Alva Svennbeck, GF Uppsalaflickorna 11,180
2  Wilma Skanse, Stråssa Gymnastikförening 10,950
3  Viktoria Christov, Nevis 10,680
4  Cassandra Pettersson, Örnsköldsvik 9,870
5  Alma Wikström, Örnsköldsvik 9,480
6  Wilma Mårtensson, Landskrona 8,830

Junior Boll Final

Boll
Namn Total
1  Maja Svensson, Stråssa Gymnastikförening 12,200
2  Alma Wernborg, Stråssa Gymnastikförening 11,070
3  Alma Månsson, Landskrona Kvinnliga GF 9,570
4  Meja Engdahl Petersson, Landskrona Kvinnliga GF 9,420
5  Anna Eklund, Södertälje Gymnastik o Sportförening 8,630
6  Tindra Laukkanen, Södertälje Gymnastik o Sportförening 7,800

Senior Boll Final

Boll
Namn Total
1  -Viktoria.C, -Nevis 11,000
2  -Cassandra.P, -ÖGK 10,220
3  Wilma.M, -Landskrona 9,630
4  -Alva.S, -Uppsala 9,600
5  -Evelina.G, -Uppsala 9,550
6  -Moa.P, -Stråssa GF 6,670

Junior Käglor Final

Käglor
Namn Total
1  Meja Engdahl Petersson, Landskrona Kvinnliga GF 11,800
2  Hedvig Elg Appelros, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 10,970
3  Tindra Laukkanen, Södertälje Gymnastik o Sportförening 8,970
4  Maja Svensson, Stråssa Gymnastikförening 8,430
5  Ida Önnegren, GF Uppsalaflickorna 8,120
6  Angelina Ekström, GF Uppsalaflickorna 6,220

Senior Käglor Final

Käglor
Namn Total
1  -Alva.S, -Uppsala 11,450
1  -Cassandra.P, -ÖGK 11,450
3  -Moa.P, -Stråssa GF 10,120
4  -Viktoria.C, -Nevis 9,700
5  -Wilma.M, -Landskorna 9,550
6  -Alma:W, -ÖGK 8,430

Junior Band Final

Band
Namn Total
1  Meja Engdahl Petersson, Landskrona Kvinnliga GF 9,250
2  Astrid Kristensson, Landskrona Kvinnliga GF 9,050
3  Maja Svensson, Stråssa Gymnastikförening 8,620
4  Angelina Ekström, GF Uppsalaflickorna 8,470
5  Hedvig Elg Appelros, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 8,430
6  Alma Wernborg, Stråssa Gymnastikförening 6,100

Senior Band Final

Band
Namn Total
1  -Alva.S, -Uppsala 11,650
2  -Cassandra.P, ÖGK 9,200
3  -Viktoria.C, -Nevis 8,970
4  -Wilma.M, -Landskrona 8,570
5  -Alma.W, -ÖGK 8,370
6  -Wilma.S, -Stråssa GF 4,900

Juniortrupp

Omgång 1 | Omgång 2
Namn Total
1  Landskrona Kvinnliga GF, --- 7,930

DTQ senior

Omgång 1 | Omgång 2
Namn Total
1  Meja Engdahl Petersson/Wilma Mårtensson, Landskrona Kvinnliga GF 20,650
2  Marlen Vaidla/Ellen Kastensson, GF Uppsalaflickorna 19,330
3  Jenny Lundberg/Sofia Lennmark, Södertälje Gymnastik o Sportförening 15,500

DTQ junior

Omgång 1 | Omgång 2
Namn Total
1  Fidelie Uddèn/Mira Ljungman, Jönköpings Gymnastikförening 14,350
2  Hanna Envall/Emilia Gullfeldt-Larsson, Olsäters Sportklubb 14,220
3  Saga Friman-Lysén/Nova Friman-Lysén, Olsäters Sportklubb 10,800

Sista-års-ungdomar

Fristående | Kägl/Boll | FINAL 1 | FINAL 2
Namn Total
1  Nova Nyqvist, Gymnastikföreningen Energo 36,360
2  Melanie Christov, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 32,840
3  Elina Sheremey, GF Uppsalaflickorna 31,710
4  Kamelia Nenova, Gymnastikföreningen Energo 26,080
5  Miranda Aarstad, Landskrona Kvinnliga GF 24,950
6  Saga Widing, Halmstad Rytmisk Gymnastikförening 21,770
7  Leia Plahn, Södertälje Gymnastik o Sportförening 21,630
8  Hanna Du Rietz Alared, Stråssa Gymnastikförening 21,070
9  Hilda Andersson, C4-Gymnasterna Kristianstad 20,410
10  Elin Wiklund, GF Uppsalaflickorna 20,130
11  Klara Carnbäck, Gymnastikföreningen Energo 11,150
12  Malva Guteland Beiming, Södertälje Gymnastik o Sportförening 10,900
13  Ida von Knorring, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 10,850
14  Evangelina Sääf Mengreli, Halmstad Rytmisk Gymnastikförening 9,260
15  Alice Hellgren, Södertälje Gymnastik o Sportförening 9,190
16  Linnéa Larsson, Landskrona Kvinnliga GF 8,420
17  Tyra Rodriguez, Nevis Rytmiska Gymnastikklubb 5,430

Last Update: 2018-12-11 18:09:47