Back 

Region Vestdanmark Micro/Junior Mesterrækken 2019 Arena Randers, 2019-01-12

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 32,066 -

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby JP 2 39,050 -
2 Randers gymnastiske Forening JP 2 36,066 2,984
3 Aars Gymnastikforening JP 1 34,249 4,801
4 Silkeborg P / D JP 2 32,265 6,785
5 Vejen GF JP 2 30,483 8,567
6 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 2 30,433 8,617
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 3 27,365 11,685
8 Vidar - Sønderborg JP 2 22,049 17,001

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Randers gymnastiske Forening JP 1 42,299 -
2 Starup U & IF JP 1 38,415 3,884
3 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 37,266 5,033
4 Svendborg GF JP 2 32,166 10,133
5 Vejle Gymnastik-Forening JP 2 30,415 11,884
6 Vidar - Sønderborg JP 1 29,182 13,117
7 GymAalborg JP 1 15,382 26,917

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D JP 1 42,883 -
2 Gymnastik Odder JP 1 41,282 1,601
3 Jerne Idrætsforening JP 1 40,399 2,484
4 Bellinge-Gymnasterne JP 2 39,832 3,051
5 Viborg GF JP 2 39,082 3,801
6 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 38,683 4,200
7 TeamGym Aarhus JP 2 38,132 4,751
8 Vejen GF JP 1 36,466 6,417

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne JP 1 53,315 -
2 Springteam Sæby JP 1 50,232 3,083
3 TeamGym Aarhus JP 1 47,565 5,750
4 TeamGym Djurs JP 1 46,682 6,633
5 Viborg GF JP 1 46,407 6,908
6 Bellinge-Gymnasterne JP 1 46,149 7,166
7 Bolbro Gymnasterne JP 2 45,032 8,283
8 Svendborg GF JP 1 35,899 17,416

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening JM 1 41,115 -
2 Randers gymnastiske Forening JM 1 39,199 1,916
3 Aars Gymnastikforening JM 1 32,700 8,415

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Aarhus JD 1 47,698 -
2 Munkebjerg Gymnastikforening JD 1 44,932 2,766
3 Svendborg GF JD 1 42,741 4,957
4 Randers gymnastiske Forening JD 1 37,182 10,516
5 Silkeborg P / D JD 1 34,649 13,049
6 Svendborg GF JD 2 33,600 14,098

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF MiP 1 38,065 -
2 Vejen GF MiP 1 32,565 5,500
3 Svendborg GF MiP 2 31,916 6,149
4 Starup U & IF MiP 1 30,965 7,100
5 FG 90 - Frederikshavn MiP 1 29,932 8,133
6 Springteam Sæby MiP 2 24,565 13,500
7 Bellinge-Gymnasterne MiP 2 24,332 13,733
8 Jerne Idrætsforening MiP 2 22,765 15,300

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gymnastik Odder MiM 1 36,566 -
2 GymAalborg MiM 1 10,282 26,284

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs MiP 1 42,232 -
2 Bolbro Gymnasterne MiP 1 35,465 6,767
3 Springteam Sæby MiP 1 34,533 7,699
4 Bolbro Gymnasterne MiP 2 32,983 9,249
5 Gymnastik Odder MiP 1 31,299 10,933
6 Viborg GF MiP 1 30,132 12,100
7 Jerne Idrætsforening MiP 1 29,148 13,084
8 Bellinge-Gymnasterne MiP 1 27,565 14,667
9 Bolbro Gymnasterne MiP 3 23,499 18,733

Last Update: 13-12-2019 11:50:41