Back 

GPR: DM 2. runde Greve, 2019-04-27

Mikro 2 div

Fri
Navn Resultat
1  Team Ovia-Rosa, Farum Gymnastikforening 7,32
2  Team Litchi, Ringsted IF - Gymnastik 7,12
3  Team Nalo, Greve Gymnastik og Trampolin 5,20
4  Team Norit, Munkebjerg Gymnastikforening 4,77
5  Team Avera, Espergærde IF 4,60
6  Team Calliope, Gymnastikforeningen Øbro 4,52

Mikro 1 div

Fri
Navn Resultat
1  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin 10,97
2  Team Ovia-Lia, Farum Gymnastikforening 10,38
3  Team Ixia, Hillerød G & IF 9,47
4  Team Pippi, DHG Gymnastik 9,13
5  Team Alfea, SOR IF 8,75
6  Team Melia, GF Køge Bugt 8,65
7  Team Flora, Grindsted G & IF 8,63

Mini Mono 2 div

Fri
Navn Resultat
1  Team Rubina, Grindsted G & IF 8,65
2  Team Aloni, Vejen GF 5,30
3  Team Flora, Randers gymnastiske Forening 4,65

Mini Mono 1 div

Fri
Navn Resultat
1  Team Merida, Espergærde IF 12,80
2  Team Aya, Randers gymnastiske Forening 11,95
3  Team Adea, DHG Gymnastik 10,30
4  Team Orkidea, Hillerød G & IF 9,55
5  Noelle, Espergærde IF 8,25

Mini 8-10 2 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Eya, Spangsbjerg IF 12,32
2  Team Estrela, Gymnastikforeningen Øbro 11,95
3  Team Baila, Silkeborg GF 9,50
4  Team Flower, Greve Gymnastik og Trampolin 9,02
5  Team Saturn, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 6,33

Mini 8-10 1 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin 21,67
2  Team Aspiranta, Næsby IF 20,48
3  Team Violet, Greve Gymnastik og Trampolin 18,23
4  Team Vivo, SOR IF 16,48
5  Team Vilenta, Tarup - Paarup IF 10,78

Mini 10-12 3 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team BG, Ballerup GF 10,35
2  Team Kiwi, Ringsted IF - Gymnastik 7,80
2  Team Starlight, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 7,80
4  LSI Mini, LSI - Gymnastik 6,80

Mini 10-12 2 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Delicia, Gymnastikforeningen Øbro 18,00
2  Team Anemone, Grindsted G & IF 17,30
3  Team Svera, SOR IF 14,15
4  Team Alva, Munkebjerg Gymnastikforening 13,45
5  Team Lime, Ringsted IF - Gymnastik 13,40
6  Team Ara, Silkeborg GF 12,00
7  Team Aviva, Greve Gymnastik og Trampolin 9,20

Mini 10-12 1 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Enya, Farum Gymnastikforening 27,55
2  Team Azurit, Greve Gymnastik og Trampolin 26,75
3  Team Unika, Næsby IF 26,00
4  Team Movanna, GF Køge Bugt 23,65
5  Team Astra, Greve Gymnastik og Trampolin 23,05
6  Team Valiite, DHG Gymnastik 21,95
7  Team Malit, Tarup-Paarup IF 21,65
8  Team Esaia, Spangsbjerg IF 19,50

Pige 2 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik 16,65
2  Team Avana, Silkeborg GF 13,20
3  Team Elva, Munkebjerg Gymanstikforening 13,05
4  Team Muna, GF Køge Bugt 10,35
5  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 10,00

Pige 1 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin 29,60
2  Team Elara, Spangsbjerg IF 20,90
3  Team Mellis, GF Køge Bugt 19,70
4  Team Bellis, Tarup - Paarup IF 18,95
5  Team Shine, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 18,00
6  Team Liva, Greve Gymnastik og Trampolin 17,80
7  Team Lyra, Grindsted G & IF 16,40
8  Team Lavida, SOR IF 16,05
9  Team Esperanza, Gymnastikforeningen Øbro 14,70

Tweens

Fri
Navn Resultat
1  Team Olympia, Espergærde IF 13,45
2  Team Amaryllis, Hillerød G & IF 13,00
3  Team Vira, Jelling FS 10,00
4  Team Lua, GymHelsinge 9,00
5  Team Lux, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 7,20
6  Team Athena, Randers gymnastiske Forening 5,50

Junior 2 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Calida, Munkebjerg Gymnastikforening 22,50
2  Team Opalia, Grindsted G & IF 20,70
3  Team Dahlia, Gymnastikforeningen Øbro 20,65
4  Team Navia, SOR IF 20,10
5  Team Sky, Lystrup Idrætsforening - Gymnastik 17,00
6  Team Mirabell, Ringsted IF - Gymnastik 12,50

Junior 1 div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 31,45
2  Team Greve Junior, Greve Gymnastik og Trampolin 31,25
3  Team Estella, DHG Gymnastik 27,75

Senior Fri

Fri
Navn Resultat
1  Navona, Espergærde IF 16,65
2  Team Aura, Espergærde IF 13,75
3  Team Safir, Sorø Gymnastikefterskole 11,25
4  Team Minora, Munkebjerg Gymnastikforening 8,80
5  Team Avina, Silkenborg GF 8,30
6  Team Nefertiti, Sorø Gymnastikefterskole 6,50
7  Team Alvira, Randers gymnastiske Forening 6,20
8  Team Cassiopeia, Sorø Gymnastikefterskole 4,55
8  LSI Senior, LSI - Gymnastik 4,55

Senior

Fri | Redskab
Navn Resultat
1  Elina Elite, Greve Gymnastik og Trampolin 33,00
2  Team Embla, Espergærde IF 31,20
3  Team Oxana, Farum Gymnastikforening 24,15
4  Team Miliana, GF Køge Bugt 23,00
5  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 18,20
6  Team Magnolia, Gymnastikforeningen Øbro 15,35

Last Update: 23-11-2019 02:30:18