Back 

Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken Farum Arena, 2019-01-26

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF MP 2 36,700 -
2 Ørestad IF MP 1 32,433 4,267
3 Farum Gymnastikforening MP 3 31,233 5,467
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 30,666 6,034
5 Teamgym Nærheden MP 2 29,166 7,534
6 Hvidovre Gymnastik MP 4 27,850 8,850
7 Teamgym Nærheden MP 3 27,783 8,917

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge MP 4 37,700 -
2 Teamgym Nærheden MP 1 35,816 1,884
3 Greve Gymnastik og Trampolin MP 4 35,700 2,000
4 Ølstykke GF MP 3 33,733 3,967
5 Farum Gymnastikforening MP 2 33,400 4,300
6 Sengeløse Idræt MP 1 32,466 5,234
7 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 31,483 6,217
8 Høng GF MP 2 30,733 6,967
9 Roskilde TeamGym MP 3 27,783 9,917

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF MP 1 40,550 -
2 Nivå GF MP 2 39,033 1,517
3 Vintersbølle GF MP 1 38,316 2,234
4 Gladsaxe IF MP 3 38,083 2,467
5 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 36,666 3,884
6 Roskilde TeamGym MP 2 36,466 4,084
7 Herlev Gymnastik, HI MP 1 35,750 4,800
8 GF Køge Bugt MP 4 35,700 4,850
9 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 34,950 5,600

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MP 2 41,866 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MP 3 38,483 3,383
3 Teamgym Helsingør MP 1 38,000 3,866
4 GymHelsinge MP 3 36,466 5,400
5 Herlufsholm GF MP 3 36,400 5,466
6 GF Køge Bugt MP 3 35,733 6,133
7 Slagelse GF MP 2 35,525 6,341
8 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 35,200 6,666

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym MP 1 43,250 -
2 GymHelsinge MP 2 41,316 1,934
3 Farum Gymnastikforening MP 1 39,900 3,350
4 Hvidovre Gymnastik MP 1 39,133 4,117
4 GF Køge Bugt MP 2 39,133 4,117
6 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 37,700 5,550
7 Ølstykke GF MP 2 37,466 5,784
8 Høng GF MP 1 36,916 6,334

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF MP 1 46,283 -
2 Nivå GF MP 1 45,883 0,400
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 45,466 0,817
4 GymHelsinge MP 1 45,183 1,100
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 44,283 2,000
6 Ølstykke GF MP 1 43,733 2,550
7 Herlufsholm GF MP 2 41,158 5,125
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 39,950 6,333

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin MP 1 51,966 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 50,116 1,850
3 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 49,033 2,933
4 Herlufsholm GF MP 1 47,150 4,816
5 Gladsaxe IF MP 1 46,483 5,483
6 GF Køge Bugt MP 1 45,966 6,000
7 Greve Gymnastik og Trampolin MP 2 45,683 6,283
8 GHG -Teamgym Herlev MP 1 43,641 8,325

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 48,832 -
2 Gladsaxe IF MM 1 43,783 5,049
3 GHG -Teamgym Herlev MM 1 42,366 6,466

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord MD 1 37,616 -
2 Roskilde TeamGym MD 1 36,250 1,366
3 GF Køge Bugt MD 2 35,950 1,666
4 Slagelse GF MD 1 33,991 3,625
5 Teamgym Nærheden MD 1 26,282 11,334
6 Gladsaxe IF MD 3 24,049 13,567
7 Roskilde TeamGym MD 2 23,916 13,700
8 Teamgym Nærheden MD 2 23,033 14,583

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MD 1 46,749 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MD 1 43,083 3,666
3 Gladsaxe IF MD 1 42,649 4,100
4 Eskilstrup G & IF MD 1 38,833 7,916
5 GymHelsinge MD 1 37,250 9,499
6 Ølstykke GF MD 1 37,132 9,617
7 Gladsaxe IF MD 2 36,249 10,500
8 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 36,032 10,717

Seniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym SM 1 51,433 -
2 Roskilde TeamGym SM 2 46,066 5,367
3 Gladsaxe IF SM 1 43,149 8,284
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) SM 1 40,833 10,600
5 Teamgym Nærheden SM 1 40,400 11,033
6 GF Køge Bugt SM 1 39,983 11,450

Seniordamer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin SD 1 52,466 -
2 TeamGym Nordsjælland SD 1 47,349 5,117
3 Gladsaxe IF SD 1 46,933 5,533
4 TeamGym Nordsjælland SD 2 40,433 12,033

Seniorherrer – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF SH 1 53,233 -
2 GymHelsinge SH 1 52,466 0,767
3 GF Køge Bugt SH 1 47,333 5,900
4 GF Præstø Fjord SH 1 46,450 6,783
5 Roskilde TeamGym SH 1 41,999 11,234

Last Update: 13-12-2019 11:16:49