Back 

Svenska cupen och Skåne cupen 2019 Staffanstorp, 2019-04-27 - 2019-04-28

Juniorklass, 15-17 år, IW

Poäng
Namn Total
1 Naja Becker, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
2 Malvina Jakobsson, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
3 Filippa Andreassen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club

Seniorklass, 18 år och äldre, IW

Poäng
Namn Total
1 Alma Bergenblad, Hyllie Gymnastikförening
2 Ida Andersson, Järfällagymnasterna
3 Wilma Jönsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club

Ungdomsklass, 12-14 år, IW

Poäng
Namn Total
1 Ella Hartmann-Petersen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
2 Saga Nääs, Järfällagymnasterna
3 Amanda Sistek, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
4 Ella Blomgren, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
5 Felicia Carlsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
6 Fanny Liljegren, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
7 Olivia Ekewald, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
8 Rusne Gudinaviciute, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club

Skånecupen Nivå 3 – Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Vänersborgs Gymnastikförening
2 Järfällagymnasterna
3 Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio

Skånecupen Nivå 3 – Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Jasmine Lindgren, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
2 Linn Thysell, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
3 Alicia Hansson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
4 Tyra Blomgren, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
5 Samina Krasniqi, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
6 Linnea Andersson-Paananen, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
7 Leontina Sandgren, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
8 Julia Åkesson, Vänersborgs Gymnastikförening
9 Leia Blomqvist, Vänersborgs Gymnastikförening
10 Amélie Meelby, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
11 Anna Flora Jarai, Vänersborgs Gymnastikförening

Skånecupen Nivå 2A (15år och äldre) – Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Melinda Avery, Järfällagymnasterna
2 Ellinor Jonsson, Järfällagymnasterna
3 Vera Haraldsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
4 Alva Larsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
5 Alicia Andersson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club

Skånecupen Nivå 2B (9-14 år) – Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Ellen Folkelind, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
2 Mathilda Herrström, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
3 Ella Uvhagen, Järfällagymnasterna
4 Johanna Wudie, Järfällagymnasterna
5 Nicella Havilehto, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio
6 Maja Sirén, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
7 Louise Hamberg, Järfällagymnasterna
8 Molly Gerdrup, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
9 Sofia Björkqvist, Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio

Skånecupen Nivå 2A (15år och äldre) - Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Järfällagymnasterna
2 Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
3 Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio

Skånecupen Nivå 2B (9-14 år) - Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Trelleborg Gymnastics & Dance Club TRIO
2 Järfällagymnasterna
3 Trelleborgs Gymnastic & Dance Club PAR
4 Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio

Skånecupen Nivå 2B (9-14 år) - Group

Poäng
Namn Total
1 Järfällagymnasterna
2 Föreningen Ale Aerobic och Dansstudio

Last Update: 2019-11-20 05:55:33