Back 

Region Østdanmark Talentrækken 2. runde – Mini & Aspirant Øst 2019 Helsinge Hallerne, 2019-04-27

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Haslev TT TMP 2 50,933 -
2 Eskilstrup G & IF TMP 3 49,958 0,975
3 Roskilde TeamGym TMP 1 49,600 1,333
4 Hvidovre Gymnastik TMP 2 48,900 2,033
5 Herlev Gymnastik, HI TMP 1 46,575 4,358
6 Kalundborg Gymnastikforening TMP 2 45,800 5,133
7 Ringsted IF - Gymnastik TMP 2 45,675 5,258
8 Ørestad IF MP 1 44,750 6,183
9 Roskilde Gymnastikforening TMP 1 43,558 7,375

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 3 56,475 -
2 Fredensborg GF TMP 2 53,983 2,492
3 Nivå GF TMP 1 52,958 3,517
4 Hvidovre Gymnastik TMP 1 52,116 4,359
5 Teamgym Helsingør TMP 2 51,666 4,809
6 Ringsted IF - Gymnastik TMP 1 51,550 4,925
7 Vintersbølle GF TMP 2 50,650 5,825
8 Teamgym Nærheden TMP 2 50,275 6,200
8 Teamgym Nærheden MP 3 50,275 6,200

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF TMP 4 57,991 -
2 Høng GF TMP 1 56,216 1,775
3 Teamgym Nærheden MP 2 55,133 2,858
4 Teamgym Nærheden TMP 1 54,966 3,025
5 Gladsaxe IF TMP 2 54,083 3,908
6 Gladsaxe IF TMP 3 53,808 4,183
7 GymHelsinge TMP 1 52,925 5,066
8 IF32 Glostrup Gymnastikforening TMP 1 52,300 5,691
9 Høng GF MP 2 48,658 9,333

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Vintersbølle GF TMP 1 57,558 -
2 Slagelse GF TMP 2 56,708 0,850
3 Ringsted IF - Gymnastik MP 3 56,183 1,375
4 Kalundborg Gymnastikforening TMP 1 55,383 2,175
5 Fensmark IF TMP 1 55,266 2,292
6 Vedbæk Gymnastikforening TMP 1 54,608 2,950
7 Sengeløse Idræt TMP 1 54,458 3,100
8 Hvidovre Gymnastik MP 4 52,591 4,967

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ringsted IF - Gymnastik MP 2 58,983 -
2 Fredensborg GF TMP 1 58,575 0,408
3 Ølstykke GF TMP 1 58,408 0,575
4 Roskilde TeamGym MP 3 57,125 1,858
5 Teamgym Helsingør TMP 1 57,091 1,892
6 Eskilstrup G & IF TMP 2 56,716 2,267
7 Haslev TT TMP 1 56,083 2,900
8 Farum Gymnastikforening MP 3 55,491 3,492

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev TMP 1 62,933 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TMP 1 62,366 0,567
3 Teamgym Albertslund/Vallensbæk TMP 1 60,550 2,383
4 Eskilstrup G & IF TMP 1 59,825 3,108
5 Ørestad IF TMP 1 59,433 3,500
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TMP 2 59,291 3,642
7 Gladsaxe IF TMP 1 58,633 4,300
8 Slagelse GF TMP 1 58,625 4,308

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Fensmark IF TMM 1 50,600 -

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TMD 1 55,200 -
2 Ølstykke GF TMD 1 54,175 1,025
3 Gladsaxe IF MD 3 51,425 3,775
4 Eskilstrup G & IF TMD 1 51,025 4,175
5 Teamgym Nærheden MD 1 49,925 5,275
6 Roskilde TeamGym MD 2 45,775 9,425
7 Hvidovre Gymnastik TMD 1 43,775 11,425
8 Teamgym Nærheden MD 2 42,275 12,925
9 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) TMD 2 39,400 15,800

Aspirant Nanodrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt AND 1 26,650 -

Aspirant Nanopiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Nærheden ANP 1 30,850 -
2 Nivå GF AMiP 1 29,900 0,950

Aspirant Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge AMiP 1 33,800 -
2 Slagelse GF AMiP 2 33,400 0,400
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) AMiP 2 32,950 0,850
4 Teamgym Nærheden AMiP 1 31,650 2,150
5 Skjold Gymnastik Birkerød AMiP 2 29,250 4,550
6 GF Køge Bugt AMiP 1 27,450 6,350

Aspirant Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 IF32 Glostrup Gymnastikforening AMiD 1 33,300 -
2 Roskilde TeamGym AMiD 1 32,100 1,200
3 GF Køge Bugt AMiD 1 30,800 2,500

Aspirant Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt AMD 1 32,650 -

Aspirant Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin ANP 1 35,400 -
2 GHG -Teamgym Herlev AMP 1 31,750 3,650
3 Herlev Gymnastik, HI AMP 1 29,950 5,450
4 Eskilstrup G & IF AMP 1 29,300 6,100

Aspirant Micropiger 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF AMiP 1 38,800 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk AMiP 1 34,850 3,950
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) AMiP 1 34,150 4,650
4 IF32 Glostrup Gymnastikforening AMiP 1 30,350 8,450
5 Greve Gymnastik og Trampolin AMiP 1 29,200 9,600
6 Skjold Gymnastik Birkerød AMiP 1 29,000 9,800
7 Gladsaxe IF AMiP 1 26,100 12,700
8 GHG -Teamgym Herlev AMiP 1 23,650 15,150

Last Update: 17-10-2019 03:50:13