Back 

Forbundsmesterskaberne mini 2. runde 2019 Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena, 2019-05-11

Minipiger – 9. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Herlufsholm GF MP 3 55,124 -
2 Sengeløse Idræt MP 1 51,832 3,292
3 Springteam Sæby MP 2 51,375 3,749
4 GF Køge Bugt MP 4 51,190 3,934
5 Teamgym Nærheden MP 1 50,790 4,334
6 GymHelsinge MP 4 49,824 5,300
7 Herlev Gymnastik, HI MP 1 48,091 7,033
8 Vejen GF MP 1 45,006 10,118

Minipiger – 7. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MP 3 58,282 -
2 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 2 57,957 0,325
3 Bellinge-Gymnasterne MP 2 57,941 0,341
4 Ringsted IF - Gymnastik MP 1 57,340 0,942
5 Silkeborg P / D MP 1 57,283 0,999
6 Teamgym Helsingør MP 1 55,150 3,132
7 Roskilde TeamGym MP 2 54,574 3,708
8 Bellinge-Gymnasterne MP 3 53,932 4,350

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GHG -Teamgym Herlev MP 1 63,832 -
2 Hvidovre Gymnastik MP 1 62,266 1,566
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 3 62,039 1,793
4 FG 90 - Frederikshavn MP 1 60,292 3,540
5 Farum Gymnastikforening MP 1 59,957 3,875
6 Eskilstrup G & IF MP 2 59,757 4,075
7 Vintersbølle GF MP 1 59,415 4,417
8 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 58,082 5,750

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Viborg GF MP 2 66,223 -
2 Jerne Idrætsforening MP 1 65,915 0,308
3 Ølstykke GF MP 1 64,424 1,799
4 Slagelse GF MP 1 64,007 2,216
5 Bolbro Gymnasterne MP 2 63,208 3,015
6 Roskilde TeamGym MP 1 63,032 3,191
7 GF Køge Bugt MP 2 61,523 4,700
8 Randers gymnastiske Forening MP 1 61,457 4,766

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MM 1 73,933 -
2 Gladsaxe IF MM 1 71,442 2,491
3 GHG -Teamgym Herlev MM 1 66,174 7,759
4 Randers gymnastiske Forening MM 1 57,049 16,884

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MD 1 70,716 -
2 GF Køge Bugt MD 1 70,008 0,708
3 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 69,749 0,967
4 TeamGym Aarhus MD 1 69,249 1,467
5 Greve Gymnastik og Trampolin MD 1 67,649 3,067
6 Viborg GF MD 1 64,149 6,567
7 Eskilstrup G & IF MD 1 61,791 8,925
8 Svendborg GF MD 1 60,665 10,051
9 Gladsaxe IF MD 2 52,541 18,175

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MP 1 82,032 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MP 1 80,390 1,642
3 Vedbæk Gymnastikforening MP 1 76,973 5,059
4 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 1 76,599 5,433
5 Viborg GF MP 1 75,574 6,458
6 Gladsaxe IF MP 1 71,623 10,409
7 TeamGym Djurs MP 1 71,024 11,008
8 Bellinge-Gymnasterne MP 1 70,991 11,041

Minipiger – 8. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Høng GF MP 1 55,539 -
2 IF32 Glostrup Gymnastikforening MP 1 54,115 1,424
3 Jerne Idrætsforening MP 2 53,156 2,383
4 Greve Gymnastik og Trampolin MP 4 52,524 3,015
5 Vejlby IK (VIK) MP 2 52,440 3,099
6 Ølstykke GF MP 3 51,823 3,716
7 Starup U & IF MP 1 51,698 3,841
8 Farum Gymnastikforening MP 2 50,916 4,623

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt MP 3 59,906 -
2 Vedbæk Gymnastikforening MP 2 59,748 0,158
3 Ølstykke GF MP 2 59,090 0,816
4 Slagelse GF MP 2 59,032 0,874
5 Gladsaxe IF MP 3 58,706 1,200
6 GymHelsinge MP 3 58,565 1,341
7 Greve Gymnastik og Trampolin MP 3 57,698 2,208
8 Nivå GF MP 2 54,548 5,358

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ry Gymnastikforening MP 1 65,198 -
2 Gymnastik Odder MP 1 63,873 1,325
3 Herlufsholm GF MP 2 63,656 1,542
4 Eskilstrup G & IF MP 1 62,792 2,406
5 GymHelsinge MP 2 62,282 2,916
6 Gladsaxe IF MP 2 62,265 2,933
7 Odense Gymnastik Forening MP 1 62,006 3,192
8 Springteam Sæby MP 1 61,198 4,000

Minidrenge – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge MD 1 59,415 -
2 Munkebjerg Gymnastikforening MD 2 57,523 1,892
3 Ølstykke GF MD 1 57,424 1,991
4 Ringsted IF - Gymnastik MD 1 57,199 2,216
5 GF Præstø Fjord MD 1 56,482 2,933
6 Roskilde TeamGym MD 1 55,974 3,441
7 GF Køge Bugt MD 2 54,865 4,550
8 TeamGym Aarhus MD 2 54,315 5,100
9 Randers gymnastiske Forening MD 1 51,832 7,583

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Albertslund/Vallensbæk MP 1 71,957 -
2 Vejlby IK (VIK) MP 1 71,590 0,367
3 GymHelsinge MP 1 70,057 1,900
4 Nivå GF MP 1 69,498 2,459
5 Herlufsholm GF MP 1 68,824 3,133
6 Greve Gymnastik og Trampolin MP 2 68,040 3,917
7 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MP 2 66,095 5,862
8 GF Køge Bugt MP 1 65,764 6,193

Last Update: 19-07-2019 13:17:29