Back 

Svenska Cupen del 2 & Vänersborgcupen Vänersborg, 2019-10-12

Ungdomsklass 12-14 år IW

Poäng
Namn Total
1 Amanda Sistek, Ale Aerobic och Dansstudio
16,900
2 Rusne Gudinaviciute, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
16,750
3 Ella Blomgren, Ale Aerobic och Dansstudio
16,000
4 Olivia Ekevald, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,750
5 Felicia Karlsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,450
6 Ella Sofia Hartmann-Petersen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,100

Juniorklass 15-17 år IW

Poäng
Namn Total
1 Alva larsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
16,900
2 Naja Becker, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,500
3 Filippa Andreassen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club

Seniorklass 18 år och äldre IW

Poäng
Namn Total
1 Wilma Jönsson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
18,850
2 Jessica österman, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,900

Vänersborgcupen Nivå 2A (15år & äldre) - Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Alicia Andersson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
15,100
2 Melinda Avery, Järfällagymnasterna
14,000
3 Ellinor Jonsson, Järfällagymnasterna
13,450

Vänersborgcupen Nivå 2B (9-14 år) - Dam/Herr

Poäng
Namn Total
1 Mathilda Herrström, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,600
2 Ella Uvhagen, Järfällagymnasterna
14,150
3 Veronica Losifidou, Järfällagymnasterna
14,150
4 Sofia Björkqvist, Ale Aerobic och Dansstudio
14,150
5 Molly Gerdrup, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,250
6 Ellen Folkelind, Ale Aerobic och Dansstudio

Vänersborgcupen Nivå 2A (15år & äldre) - Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Ellinor Jonsson/Melinda Avery, Järfällagymnasterna
14,100

Vänersborgcupen Nivå 2B (9-14 år) – Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Mathilda Herrström/Rusne Gudinaviciyte, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
14,700
2 Saga Nääs/Ella Uvhagen/Louise Hamberg, Järfällagymnasterna
14,600
3 Felicia Karlsdon/Ella Sofia Hartmann-Petersen, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,950

Vänersborgcupen Nivå 2A (15år & äldre) - Group

Poäng
Namn Total
1 , Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,600

Vänersborgcupen Nivå 2B (9-14 år) – Group

Poäng
Namn Total
1 , Järfällagymnasterna

Vänersborgcupen Nivå 3 - Dam/Herr 9-11 år

Poäng
Namn Total
1 Leia Blomqvist, Vänersborgs GF
13,450
2 Jasmine Lindgren, Ale Aerobic och Dansstudio
13,400
3 Julia Åkesson, Vänersborgs GF
12,950
4 Tyra Blomgren, Ale Aerobic och Dansstudio
12,850
5 Wendela Kumlin, Vänersborgs GF
12,500
6 Anna Flora Jarai, Vänersborgs GF
12,450
7 Saga Asplund-Tilly, Ale Aerobic och Dansstudio
8 Ella Mellert, Ale Aerobic och Dansstudio

Vänersborgcupen Nivå 3 - Par/Trio

Poäng
Namn Total
1 Megan Niven/Veronika Losifidou/Fanny Bétend-Bon, Järfällagymnasterna
12,900
2 Leia Blomqvist/Wendela Kumlin/Anna Flora Jarai, Vänersborgs GF
12,850
3 Tess Karlsson/Julia Åkesson/Hannah Blomster, Vänersborgs GF
12,000

Vänersborgcupen Nivå 3 - Group

Poäng
Namn Total
1 Järfällagymnasterna
13,050
2 Vänersborgs GF
11,850

Vänersborgcupen Nivå 3 - Dam/Herr 12-14 år

Poäng
Namn Total
1 Alicia Hansson, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
13,600
2 Linn Thysell, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
12,950
3 Amelie Meelby, Trelleborgs Gymnastic & Dance Club
12,900
4 Lydia Aldebjer, Järfällagymnasterna
12,850
5 Megan Niven, Järfällagymnasterna
12,750
6 Gianina Saavedra, Järfällagymnasterna
12,500

Last Update: 2019-11-23 03:09:53