Back 

NTV maajoukkuelinjan 1.-3.lk ja kilpalinjan luokkakilpailut Liikuntamylly, Helsinki, 2019-10-11

1. luokka 2. luokka 3. luokka B luokka nuoremmat B luokka vanhemmat C luokka nuoremmat C luokka vanhemmat D luokka nuoremmat D luokka vanhemmat E luokka nuoremmat E luokka vanhemmat F luokka nuoremmat F luokka vanhemmat Back

1. luokka

Vault | Uneven bars | Beam | Floor | All-Round
Name Total
1 62  Antila Minea, Vaasan Telinetaiturit 34.950
2 64  Kumpulainen Iina, Vaasan Telinetaiturit 34.050
3 187  Podobed Ekaterina, Suomen Taitovoimisteluklubi 34.000
4 135  Haverinen Mila, Oulun Pyrintö voimistelujaosto 33.200
4 182  Nissinen Sara, Kuusikon Urheilijat 33.200
6 68  Keskitalo Essi, Pyrkivä Gymnastics 32.750
7 133  Vehviläinen Ooa, Turun Urheiluliitto telinevoimistelujaosto 32.600
8 65  Karlsson Nora, Mariehamns Gymnastikförening 32.150
9 61  Nikkola Matilda, Vaasan Telinetaiturit 32.050
9 185  Nykänen Helmi, Kuusikon Urheilijat 32.050
11 3  Sormunen Aava, Espoon Telinetaiturit 31.900
12 128  Eskola Emilia, Voimisteluseura Kieppi 31.500
13 127  Lagström Aino, Voimisteluseura Kieppi 31.400
13 188  Pietarinen Katariina, Suomen Taitovoimisteluklubi 31.400
15 134  Nieminen Anna-Sofia, Turun Urheiluliitto telinevoimistelujaosto 31.350
16 4  Mc Carthy Daniela, Espoon Telinetaiturit 31.300
17 15  Makkonen Miitta, Kuopion Reippaan Voimistelijat 31.250
18 8  Nyman Tiamari, Espoon Telinetaiturit 31.050
18 67  Ekstrand Stina, Mariehamns Gymnastikförening 31.050
20 1  Vicary Nicole, Espoon Telinetaiturit 31.000
21 14  Kuusela Kiira, Alppilan Salamat 30.750
21 126  Nevalainen Alma, Voimisteluseura Kieppi 30.750
23 2  Väänänen Iida, Espoon Telinetaiturit 30.700
23 125  Lilja Nóna, Voimisteluseura Kieppi 30.700
25 130  Talvitie Ooda, Fliku-82 30.650
26 181  Suorsa Anne, Kuusikon Urheilijat 30.350
27 11  Nuutinen Johanna, Joensuun Kataja voimistelujaosto 29.950
28 74  Mäkinen Moona, Voimisteluseura Keski-Uusimaa 29.850
28 132  Vuokila Sointu, Fliku-82 29.850
30 9  Morosan Rebeca, Espoon Telinetaiturit 29.750
31 5  Vuorikoski Iina, Espoon Telinetaiturit 29.700
31 10  Pakarinen Siri, Joensuun Kataja voimistelujaosto 29.700
33 189  Lempiäinen Anna, Suomen Taitovoimisteluklubi 29.450
34 131  Harjunpää Anna, Fliku-82 29.300
35 70  Laitinen Jasmiina, Pyrkivä Gymnastics 29.250
35 122  Palkola Maria, Jyväskylän Voimistelijat-79 29.250
37 183  Husu Malin, Kuusikon Urheilijat 29.150
38 123  Isomöttönen Alma, Jyväskylän Voimistelijat-79 29.000
39 124  Virtanen Nea, Voimisteluseura Kieppi 28.950
40 12  Volotinen Anna, Joensuun Kataja voimistelujaosto 28.750
41 63  Tuomaala Veera, Vaasan Telinetaiturit 28.600
42 193  Mettiäinen Annu, Taipumattomat 28.450
43 190  Jauhojärvi Matilda, Taipumattomat 27.950
44 6  Widell Ella, Espoon Telinetaiturit 27.900
45 66  Berglund Smilla, Mariehamns Gymnastikförening 27.700
46 129  Laukontaus Saiga, Voimisteluseura Kieppi 27.600
47 13  Veistelehto Evelin, Alppilan Salamat 27.200
48 72  Laine Linda, Pyrkivä Gymnastics 26.800
49 7  Martola Pinja, Espoon Telinetaiturit 26.650
50 192  Selkälä Milja, Taipumattomat 23.400
51 191  Herva Mona, Taipumattomat 22.800
52 73  Kuukasjärvi Miisa, Pyrkivä Gymnastics 21.850
53 186  Kostian Juuli, Kotkan Telinevoimistelijat 20.900
54 194  Karjalainen Nelli, Taipumattomat 20.700
55 69  Kiili Esteri, Pyrkivä Gymnastics
55 71  Nurmi Hilma, Pyrkivä Gymnastics
55 75  Sylvin Nelli, Voimisteluseura Keski-Uusimaa
55 121  Heino Titta, Jyväskylän Voimistelijat-79
55 184  Huuskonen Ella, Kuusikon Urheilijat

Last Update: 10/20/2019 9:57:42 AM