Back 

NTV kilpalinjan B-G ja MTV 1.-3.lk luokkakilpailut + Stara Ylivieska, 2019-10-19

1. luokka 2. Luokka B luokka nuoremmat B luokka vanhemmat C luokka nuoremmat C luokka vanhemmat D luokka nuoremmat D luokka vanhemmat E luokka nuoremmat E luokka vanhemmat
E luokka vanhemmat
Unofficial results
Pl
#
Name
Vault
Uneven bars
Beam
Floor
Total
Gap
1
1
Backman Mia
IF Drott
12.800
D: 3.5
E: 9.300
10.200
D: 2.70
DV: 0.7 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 7.500
9.850
D: 2.10
DV: 1.1 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 7.750
11.000
D: 3.40
DV: 1.4 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 7.600
43.850
VT
12.800
D: 3.5
E: 9.300
UB
10.200
D: 2.7
E: 7.500
BB
9.850
D: 2.1
E: 7.750
FX
11.000
D: 3.4
E: 7.600
2
31
Turja Hertta
Kyrön Voima Voimistelujaosto
12.450
D: 3.5
E: 8.950
10.500
D: 2.60
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 7.900
8.550
D: 2.50
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.050
10.050
D: 3.20
DV: 1.2 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 6.850
41.550
2.300
VT
12.450
D: 3.5
E: 8.950
UB
10.500
D: 2.6
E: 7.900
BB
8.550
D: 2.5
E: 6.050
FX
10.050
D: 3.2
E: 6.850
3
26
Hietanen Helmi
V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim
12.325
D: 3.5
E: 8.825
8.900
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.900
10.000
D: 2.30
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.700
10.300
D: 2.60
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.700
41.525
2.325
VT
12.325
D: 3.5
E: 8.825
UB
8.900
D: 2.0
E: 6.900
BB
10.000
D: 2.3
E: 7.700
FX
10.300
D: 2.6
E: 7.700
4
6
Lavander Alisa
Kalajoen Voimistelijat
12.600
D: 3.5
E: 9.100
8.550
D: 2.60
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 5.950
8.700
D: 2.80
DV: 0.8 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 5.900
11.350
D: 3.40
DV: 1.4 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 7.950
41.200
2.650
VT
12.600
D: 3.5
E: 9.100
UB
8.550
D: 2.6
E: 5.950
BB
8.700
D: 2.8
E: 5.900
FX
11.350
D: 3.4
E: 7.950
5
4
Jaatinen Jenni
Kalajoen Voimistelijat
12.100
D: 3.5
E: 8.600
9.400
D: 2.60
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 6.800
8.950
D: 2.30
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.650
10.550
D: 2.70
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.850
41.000
2.850
VT
12.100
D: 3.5
E: 8.600
UB
9.400
D: 2.6
E: 6.800
BB
8.950
D: 2.3
E: 6.650
FX
10.550
D: 2.7
E: 7.850
6
5
Hongell Noora
Kalajoen Voimistelijat
12.500
D: 3.5
E: 9.000
8.500
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.500
8.650
D: 2.80
DV: 0.8 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 5.850
11.300
D: 3.20
DV: 1.2 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 8.100
40.950
2.900
VT
12.500
D: 3.5
E: 9.000
UB
8.500
D: 2.0
E: 6.500
BB
8.650
D: 2.8
E: 5.850
FX
11.300
D: 3.2
E: 8.100
7
33
Harju Eveliina
Kyrön Voima Voimistelujaosto
11.200
D: 2.5
E: 8.700
8.950
D: 1.40
DV: 0.4 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 7.550
9.400
D: 2.40
DV: 0.9 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.000
11.200
D: 3.00
DV: 1.0 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 8.200
40.750
3.100
VT
11.200
D: 2.5
E: 8.700
UB
8.950
D: 1.4
E: 7.550
BB
9.400
D: 2.4
E: 7.000
FX
11.200
D: 3.0
E: 8.200
8
32
Kangas Maija
Kyrön Voima Voimistelujaosto
11.450
D: 2.5
E: 8.950
8.800
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.800
8.550
D: 2.40
DV: 0.9 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.150
10.950
D: 2.80
DV: 1.3 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 8.150
39.750
4.100
VT
11.450
D: 2.5
E: 8.950
UB
8.800
D: 2.0
E: 6.800
BB
8.550
D: 2.4
E: 6.150
FX
10.950
D: 2.8
E: 8.150
9
2
Vauhkonen Susanna
Kajaani Gymnastics
11.400
D: 2.5
E: 8.900
9.300
D: 2.60
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 6.700
8.600
D: 1.70
DV: 0.7 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 6.900
10.150
D: 2.70
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.450
39.450
4.400
VT
11.400
D: 2.5
E: 8.900
UB
9.300
D: 2.6
E: 6.700
BB
8.600
D: 1.7
E: 6.900
FX
10.150
D: 2.7
E: 7.450
10
3
Leinonen Neela
Kajaani Gymnastics
11.100
D: 2.5
E: 8.600
8.900
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.900
8.650
D: 2.30
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.350
10.750
D: 2.60
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 8.150
39.400
4.450
VT
11.100
D: 2.5
E: 8.600
UB
8.900
D: 2.0
E: 6.900
BB
8.650
D: 2.3
E: 6.350
FX
10.750
D: 2.6
E: 8.150
11
30
Vainionpää Miina
Kyrön Voima Voimistelujaosto
12.050
D: 3.5
E: 8.550
10.200
D: 2.60
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 0.0
E: 7.600
6.900
D: 2.70
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 4.200
9.800
D: 2.60
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.200
38.950
4.900
VT
12.050
D: 3.5
E: 8.550
UB
10.200
D: 2.6
E: 7.600
BB
6.900
D: 2.7
E: 4.200
FX
9.800
D: 2.6
E: 7.200
12
25
Huumo Alisa
V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim
12.500
D: 3.5
E: 9.000
8.550
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.550
7.900
D: 2.60
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 5.300
9.600
D: 2.60
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.000
38.550
5.300
VT
12.500
D: 3.5
E: 9.000
UB
8.550
D: 2.0
E: 6.550
BB
7.900
D: 2.6
E: 5.300
FX
9.600
D: 2.6
E: 7.000
13
29
Karvonen Fiia
Oulun Pyrintö voimistelujaosto
10.150
D: 2.5
E: 7.650
7.750
D: 1.30
DV: 0.3 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 6.450
9.550
D: 2.50
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 7.050
8.800
D: 1.80
DV: 0.8 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 7.000
36.250
7.600
VT
10.150
D: 2.5
E: 7.650
UB
7.750
D: 1.3
E: 6.450
BB
9.550
D: 2.5
E: 7.050
FX
8.800
D: 1.8
E: 7.000
14
27
Jutila Ella
V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim
11.125
D: 2.5
E: 8.625
7.550
D: 1.40
DV: 0.4 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 6.150
8.050
D: 2.30
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 5.750
8.850
D: 2.50
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 6.350
35.575
8.275
VT
11.125
D: 2.5
E: 8.625
UB
7.550
D: 1.4
E: 6.150
BB
8.050
D: 2.3
E: 5.750
FX
8.850
D: 2.5
E: 6.350
15
28
Isokääntä Saana
V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim
10.950
D: 2.5
E: 8.450
7.900
D: 2.00
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 0.0
E: 5.900
7.900
D: 1.90
DV: 0.9 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 6.000
7.950
D: 2.00
DV: 1.0 CR: 1.0 CV: 0.0
E: 5.950
34.700
9.150
VT
10.950
D: 2.5
E: 8.450
UB
7.900
D: 2.0
E: 5.900
BB
7.900
D: 1.9
E: 6.000
FX
7.950
D: 2.0
E: 5.950
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
1
Backman Mia, IF Drott


3.5


9.300




6.400
12.800

2
6
Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat


3.5


9.100




6.300
12.600

0.100
3
25
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim


3.5


9.000




6.250
12.500

0.150
3
5
Hongell Noora, Kalajoen Voimistelijat


3.5


9.000




6.250
12.500

0.150
5
31
Turja Hertta, Kyrön Voima Voimistelujaosto


3.5


8.950




6.225
12.450

0.175
6
26
Hietanen Helmi, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim


3.5


8.825




6.162
12.325

0.238
7
4
Jaatinen Jenni, Kalajoen Voimistelijat


3.5


8.600




6.050
12.100

0.350
8
30
Vainionpää Miina, Kyrön Voima Voimistelujaosto


3.5


8.550




6.025
12.050

0.375
9
32
Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto


2.5


8.950




5.725
11.450

0.675
10
2
Vauhkonen Susanna, Kajaani Gymnastics


2.5


8.900




5.700
11.400

0.700
11
33
Harju Eveliina, Kyrön Voima Voimistelujaosto


2.5


8.700




5.600
11.200

0.800
12
27
Jutila Ella, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim


2.5


8.625




5.562
11.125

0.838
13
3
Leinonen Neela, Kajaani Gymnastics


2.5


8.600




5.550
11.100

0.850
14
28
Isokääntä Saana, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim


2.5


8.450




5.475
10.950

0.925
15
29
Karvonen Fiia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto


2.5


7.650




5.075
10.150

1.325
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
31
Turja Hertta, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.6
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 

7.900


10.500

2
30
Vainionpää Miina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.6
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 

7.600


10.200

0.300
2
1
Backman Mia, IF Drott

2.7
DV: 0.7 CR: 2.0 CV: 

7.500


10.200

0.300
4
4
Jaatinen Jenni, Kalajoen Voimistelijat

2.6
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 

6.800


9.400

1.100
5
2
Vauhkonen Susanna, Kajaani Gymnastics

2.6
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 

6.700


9.300

1.200
6
33
Harju Eveliina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

1.4
DV: 0.4 CR: 1.0 CV: 

7.550


8.950

1.550
7
3
Leinonen Neela, Kajaani Gymnastics

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

6.900


8.900

1.600
7
26
Hietanen Helmi, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

6.900


8.900

1.600
9
32
Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

6.800


8.800

1.700
10
25
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

6.550


8.550

1.950
10
6
Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat

2.6
DV: 0.6 CR: 2.0 CV: 

5.950


8.550

1.950
12
5
Hongell Noora, Kalajoen Voimistelijat

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

6.500


8.500

2.000
13
28
Isokääntä Saana, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.0
DV: 0.5 CR: 1.5 CV: 

5.900


7.900

2.600
14
29
Karvonen Fiia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1.3
DV: 0.3 CR: 1.0 CV: 

6.450


7.750

2.750
15
27
Jutila Ella, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

1.4
DV: 0.4 CR: 1.0 CV: 

6.150


7.550

2.950
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
26
Hietanen Helmi, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.3
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 

7.700


10.000

2
1
Backman Mia, IF Drott

2.1
DV: 1.1 CR: 1.0 CV: 

7.750


9.850

0.150
3
29
Karvonen Fiia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

2.5
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 

7.050


9.550

0.450
4
33
Harju Eveliina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.4
DV: 0.9 CR: 1.5 CV: 

7.000


9.400

0.600
5
4
Jaatinen Jenni, Kalajoen Voimistelijat

2.3
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 

6.650


8.950

1.050
6
6
Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat

2.8
DV: 0.8 CR: 2.0 CV: 

5.900


8.700

1.300
7
3
Leinonen Neela, Kajaani Gymnastics

2.3
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 

6.350


8.650

1.350
7
5
Hongell Noora, Kalajoen Voimistelijat

2.8
DV: 0.8 CR: 2.0 CV: 

5.850


8.650

1.350
9
2
Vauhkonen Susanna, Kajaani Gymnastics

1.7
DV: 0.7 CR: 1.0 CV: 

6.900


8.600

1.400
10
32
Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.4
DV: 0.9 CR: 1.5 CV: 

6.150


8.550

1.450
10
31
Turja Hertta, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.5
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 

6.050


8.550

1.450
12
27
Jutila Ella, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.3
DV: 0.8 CR: 1.5 CV: 

5.750


8.050

1.950
13
28
Isokääntä Saana, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

1.9
DV: 0.9 CR: 1.0 CV: 

6.000


7.900

2.100
13
25
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.6
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 

5.300


7.900

2.100
15
30
Vainionpää Miina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.7
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 

4.200


6.900

3.100
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
6
Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat

3.4
DV: 1.4 CR: 2.0 CV: 

7.950


11.350

2
5
Hongell Noora, Kalajoen Voimistelijat

3.2
DV: 1.2 CR: 2.0 CV: 

8.100


11.300

0.050
3
33
Harju Eveliina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

3.0
DV: 1.0 CR: 2.0 CV: 

8.200


11.200

0.150
4
1
Backman Mia, IF Drott

3.4
DV: 1.4 CR: 2.0 CV: 

7.600


11.000

0.350
5
32
Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.8
DV: 1.3 CR: 1.5 CV: 

8.150


10.950

0.400
6
3
Leinonen Neela, Kajaani Gymnastics

2.6
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 

8.150


10.750

0.600
7
4
Jaatinen Jenni, Kalajoen Voimistelijat

2.7
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 

7.850


10.550

0.800
8
26
Hietanen Helmi, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.6
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 

7.700


10.300

1.050
9
2
Vauhkonen Susanna, Kajaani Gymnastics

2.7
DV: 1.2 CR: 1.5 CV: 

7.450


10.150

1.200
10
31
Turja Hertta, Kyrön Voima Voimistelujaosto

3.2
DV: 1.2 CR: 2.0 CV: 

6.850


10.050

1.300
11
30
Vainionpää Miina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

2.6
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 

7.200


9.800

1.550
12
25
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.6
DV: 1.1 CR: 1.5 CV: 

7.000


9.600

1.750
13
27
Jutila Ella, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.5
DV: 1.0 CR: 1.5 CV: 

6.350


8.850

2.500
14
29
Karvonen Fiia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

1.8
DV: 0.8 CR: 1.0 CV: 

7.000


8.800

2.550
15
28
Isokääntä Saana, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

2.0
DV: 1.0 CR: 1.0 CV: 

5.950


7.950

3.400
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
Backman Mia, IF Drott

DV:  CR:  CV: 



31
Turja Hertta, Kyrön Voima Voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



26
Hietanen Helmi, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

DV:  CR:  CV: 



6
Lavander Alisa, Kalajoen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



4
Jaatinen Jenni, Kalajoen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



5
Hongell Noora, Kalajoen Voimistelijat

DV:  CR:  CV: 



33
Harju Eveliina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



32
Kangas Maija, Kyrön Voima Voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



2
Vauhkonen Susanna, Kajaani Gymnastics

DV:  CR:  CV: 



3
Leinonen Neela, Kajaani Gymnastics

DV:  CR:  CV: 



30
Vainionpää Miina, Kyrön Voima Voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



25
Huumo Alisa, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

DV:  CR:  CV: 



29
Karvonen Fiia, Oulun Pyrintö voimistelujaosto

DV:  CR:  CV: 



27
Jutila Ella, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

DV:  CR:  CV: 



28
Isokääntä Saana, V&U-seura Ylivieskan Kuula/ telinevoim

DV:  CR:  CV: 




Last Update: 6/15/2024 12:14:59 AM
SX
SM
MD
XL
XXL