Back 

Sjællandsmesterskaberne - Micro-Junior 2020 Roskilde, 2020-01-11

Juniorpiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Lille Næstved IF JP 1 34,370 -
2 Farum Gymnastikforening JP 2 32,600 1,770
3 Sengeløse Idræt JP 1 30,865 3,505
4 Teamgym Nærheden JP 2 30,215 4,155
5 Herlev Gymnastik, HI JP 1 28,665 5,705
6 Ørestad IF JP 1 27,865 6,505
7 Høng GF JP 2 22,240 12,130
8 Herlev Gymnastik, HI JP 2 18,915 15,455

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Nærheden JP 1 36,015 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin JP 1 34,415 1,600
3 Gladsaxe IF JP 2 33,465 2,550
4 Ringsted IF - Gymnastik JP 1 32,900 3,115
5 Slagelse GF JP 2 32,100 3,915
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening JP 1 30,780 5,235
7 GymHelsinge JP 2 27,250 8,765

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Farum Gymnastikforening JP 1 39,680 -
2 GF Køge Bugt JP 1 36,530 3,150
3 Teamgym Helsingør JP 1 34,830 4,850
4 GymHelsinge JP 1 34,350 5,330
5 Roskilde TeamGym JP 2 33,915 5,765
6 TeamGym Syd JP 1 33,665 6,015
7 Høng GF JP 1 32,130 7,550
8 Hvidovre Gymnastik JP 1 27,415 12,265

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF JP 1 40,080 -
2 Gladsaxe IF JP 1 38,080 2,000
3 GHG -Teamgym Herlev JP 1 37,000 3,080
4 Nivå GF JP 1 36,465 3,615
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) JP 1 36,130 3,950
6 Herlufsholm GF JP 1 35,950 4,130
7 Slagelse GF JP 1 34,630 5,450
8 Roskilde TeamGym JP 1 30,835 9,245

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 IF32 Glostrup Gymnastikforening JM 1 32,080 -
2 Herlev Gymnastik, HI JM 1 27,315 4,765

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Præstø Fjord JD 1 36,915 -
2 Eskilstrup G & IF JD 1 34,300 2,615
3 Teamgym Nærheden JD 1 27,775 9,140
4 IF32 Glostrup Gymnastikforening JD 1 22,655 14,260

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Nivå GF MiP 1 34,415 -
2 Vedbæk Gymnastikforening MiP 1 32,245 2,170
3 Roskilde TeamGym MiP 1 29,350 5,065
4 Herlufsholm GF MiP 1 29,220 5,195
5 Ølstykke GF MiP 2 28,830 5,585
6 Ørestad IF MiP 1 28,130 6,285
7 Vintersbølle GF MiP 1 27,210 7,205
8 Farum Gymnastikforening MiP 2 25,915 8,500
9 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 3 22,265 12,150
10 Herlufsholm GF MiP 2 20,545 13,870

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiD 1 29,480 -
2 GF Køge Bugt MiD 1 28,665 0,815
3 Gladsaxe IF MiD 2 16,665 12,815

Micromix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Gladsaxe IF MiM 1 28,745 -

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) MiP 1 39,395 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 1 38,780 0,615
3 Gladsaxe IF MiP 1 36,365 3,030
4 Ølstykke GF MiP 1 35,545 3,850
5 Greve Gymnastik og Trampolin MiP 2 32,165 7,230
6 Hvidovre Gymnastik MiP 1 30,980 8,415
7 Farum Gymnastikforening MiP 1 28,980 10,415
8 Ringsted IF - Gymnastik MiP 1 26,110 13,285
9 Gladsaxe IF MiP 2 25,110 14,285

Last Update: 12-08-2020 23:43:18