Back 

Jysk-Fynske Mesterskaber Micro, Mini og Junior 2020 Arena Randers, 2020-01-18

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs MiP 2 27,210 -
2 Vejen GF MiP 2 26,395 0,815
3 Odense Gymnastik Forening MiP 1 26,215 0,995
4 Viborg GF MiP 2 24,850 2,360
5 Springteam Sæby MiP 2 21,715 5,495
6 Vejlby IK (VIK) MiP 1 19,600 7,610
7 Vejle Gymnastik-Forening MiP 1 16,980 10,230
8 Vejle Gymnastik-Forening MiP 2 8,030 19,180

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gymnastikforening MiD 1 25,615 -
2 Viborg GF MiD 1 19,215 6,400
3 Randers gymnastiske Forening MiD 1 16,365 9,250

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Bolbro Gymnasterne MiP 1 36,765 -
2 Svendborg GF MiP 1 35,195 1,570
3 TeamGym Djurs MiP 1 33,515 3,250
4 Jerne Idrætsforening MiP 1 32,595 4,170
5 Viborg GF MiP 1 31,400 5,365
6 Springteam Sæby MiP 1 30,215 6,550
7 Vejen GF MiP 1 28,110 8,655
8 Gymnastik Odder MiP 1 22,570 14,195
9 Starup U & IF MiP 1 16,710 20,055

Juniorpiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund JP 1 45,915 -
2 Ry Gymnastikforening JP 1 39,360 6,555
3 Vesterlund JP 2 38,965 6,950
4 Jerne Idrætsforening JP 2 38,130 7,785
5 FG 90 - Frederikshavn JP 1 35,100 10,815
6 HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 1 32,615 13,300
7 Vesterlund JP 3 32,280 13,635
8 HI-Skanderborg - Gym. afd. JP 2 31,330 14,585
9 Svendborg GF JP 3 25,180 20,735

Juniorpiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF JP 1 37,500 -
2 Aars Gymnastikforening JP 1 34,815 2,685
3 Svendborg GF JP 2 34,680 2,820
4 Brejninggaard Tumbling og TeamGym JP 1 34,545 2,955
5 Vejen GF JP 1 33,500 4,000
6 Vidar - Sønderborg JP 1 29,635 7,865
7 Vejle Gymnastik-Forening JP 1 28,795 8,705

Juniorpiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Jerne Idrætsforening JP 1 41,110 -
2 Viborg GF JP 1 39,580 1,530
3 TeamGym Bellinge JP 1 39,145 1,965
4 Starup U & IF JP 1 38,800 2,310
5 TeamGym Aarhus JP 1 37,445 3,665
6 Randers gymnastiske Forening JP 1 37,245 3,865
7 Silkeborg P / D JP 1 34,265 6,845
8 Gymnastik Odder JP 1 30,965 10,145

Juniormix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Springteam Sæby JM 1 32,760 -
2 Vidar - Sønderborg JM 1 22,610 10,150

Juniordrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vesterlund JD 1 42,065 -
2 Viborg GF JD 1 35,045 7,020
3 Randers gymnastiske Forening JD 1 33,665 8,400
4 Aars Gymnastikforening JD 1 32,030 10,035
5 Silkeborg P / D JD 1 24,750 17,315

Minipiger – 6. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Odense Gymnastik Forening MP 2 35,595 -
2 Vejgaard Gymnastikforening MP 1 30,480 5,115
3 Svendborg GF MP 3 28,530 7,065
4 Vejle Gymnastik-Forening MP 3 19,615 15,980
5 Silkeborg P / D MP 5 12,330 23,265

Minimix – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Aars Gymnastikforening MM 1 33,710 -
2 Ry Gymnastikforening MM 1 32,760 0,950

Minipiger – 5. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF MP 2 36,825 -
2 TeamGym Djurs MP 2 36,725 0,100
3 FG 90 - Frederikshavn MP 2 31,825 5,000
4 Vejen GF MP 3 27,330 9,495
5 Aars Gymnastikforening MP 1 27,110 9,715
6 Silkeborg P / D MP 3 26,595 10,230
7 Vejle Gymnastik-Forening MP 2 25,710 11,115
8 Silkeborg P / D MP 4 14,345 22,480

Minipiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Svendborg GF MP 1 36,515 -
2 Ribe Gymnastik Forening MP 1 32,445 4,070
3 Vejen GF MP 2 31,795 4,720
4 Randers gymnastiske Forening MP 2 31,195 5,320
5 Gymnastik Odder MP 2 31,160 5,355
6 Silkeborg P / D MP 2 26,565 9,950
7 Vidar - Sønderborg MP 1 23,930 12,585

Minipiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Silkeborg P / D MP 1 39,310 -
2 Jerne Idrætsforening MP 2 35,115 4,195
3 Ry Gymnastikforening MP 1 34,930 4,380
4 Vejen GF MP 1 34,610 4,700
5 Vejlby IK (VIK) MP 2 34,110 5,200
6 TeamGym Bellinge MP 3 29,725 9,585
7 Brejninggaard Tumbling og TeamGym MP 1 29,025 10,285
8 Springteam Sæby MP 2 28,360 10,950

Minipiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Odense Gymnastik Forening MP 1 41,665 -
2 Bolbro Gymnasterne MP 2 40,975 0,690
3 Springteam Sæby MP 1 39,710 1,955
4 FG 90 - Frederikshavn MP 1 38,760 2,905
5 Randers gymnastiske Forening MP 1 38,630 3,035
6 Vejle Gymnastik-Forening MP 1 37,695 3,970
7 Bolbro Gymnasterne MP 3 36,060 5,605
8 TeamGym Bellinge MP 2 34,345 7,320

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Munkebjerg Gymnastikforening MD 1 43,160 -
2 Svendborg GF MD 1 38,595 4,565
3 Odense Gymnastik Forening MD 1 37,595 5,565
4 Munkebjerg Gymnastikforening MD 2 35,565 7,595
5 TeamGym Aarhus MD 1 35,245 7,915
6 Randers gymnastiske Forening MD 1 21,565 21,595
7 Viborg GF MD 1 16,665 26,495

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs MP 1 46,325 -
2 Bolbro Gymnasterne MP 1 43,510 2,815
3 Vejlby IK (VIK) MP 1 41,265 5,060
4 Jerne Idrætsforening MP 1 40,795 5,530
5 Viborg GF MP 1 40,000 6,325
5 TeamGym Bellinge MP 1 40,000 6,325
7 Gymnastik Odder MP 1 39,830 6,495
8 Viborg GF MP 2 36,630 9,695

Last Update: 12-08-2020 23:29:30