Back 

GPR: Sjællandsmesterskab 2020 Ringsted Hallen, 2020-02-29

Mikro

Fri serie
Navn Resultat
  Team Mevio, GF Køge Bugt
  Team Adela, Espergærde IF
  Team Solveig, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Aviola, Greve Gymnastik og Trampolin
  Team Daisy, Hillerød G & IF
  Team Galia, Ringsted IF - Gymnastik
  Team Thalia, Gymnastikforeningen Øbro
  Team Centopia, SOR IF

Mini Mono 1.div

Fri serie
Navn Resultat
1  Team Melia, GF Køge Bugt 11,80
2  Team Ixia, Hillerød G & IF 7,85
3  Team Avera, Espergærde IF 7,15
4  Sorø Minipiger, Sorø Gymnastik Forening 6,25
5  Team Noelle, Espergærde IF 6,10

Mini Mono 2.div

Fri serie
Navn Resultat
1  Team Merina, GF Køge Bugt 5,00
2  Team Castanja, Greve Gymnastik og Trampolin 4,70
3  Team Amira, Farum Gymnastikforening 4,05
4  Team Caliope, Gymnastikforeningen Øbro 3,25

Mini 8-10

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Violet, Greve Gymnastik og Trampolin 19,42
2  Team Ivalu, Greve Gymnastik og Trampolin 15,52
3  Team Ovia, Farum Gymnastikforening 14,42
4  Team Alfea, SOR IF 13,70
5  Team Lucca, Greve Gymnastik og Trampolin 13,42
6  Team Litchi, Ringsted IF - Gymnastik 13,32

Mini 10-12 1.div

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Vivanit, Greve Gymnastik og Trampolin 29,35
2  Team Merida, Espergærde IF 27,45

Mini 10-12 2.div

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Estrela, Gymnastikforeningen Øbro 16,55
2  Team Vivo, SOR IF 16,10
3  Team Delicia, Gymnastikforeningen Øbro 15,15
4  Team Kiwi, Ringsted IF - Gymnastik 14,85
5  Team Nora, Greve Gymnastik og Trampolin 14,20

Pige 1.div

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Azurit, Greve Gymnastik og Trampolin 28,40
2  Team Enya, Farum Gymnastikforening 27,87
3  Team Astra, Greve Gymnastik og Trampolin 22,93
4  Team Movanna, GF Køge Bugt 22,58

Pige 2.div

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Mathea, GF Køge Bugt 14,52
2  Team Mango, Ringsted IF - Gymnastik 13,75
3  Team Esperanza, Gymnastikforeningen Øbro 13,67
4  Team Svera, SOR IF 12,12

Tweens

Fri serie
Navn Resultat
1  Team Olympia, Espergærde IF 16,15
2  Team Mellis, GF Køge Bugt 12,65
3  Team Melina, Sorø Gymnastik Forening 11,90
4  Team Maliva, Farum Gymnastikforening 10,90
5  Team Orkidea, Hillerød G & IF 8,65
6  Team Muna, GF Køge Bugt 7,70

Senior Fri

Fri serie
Navn Resultat
1  Team Aura, Espergærde IF 17,70
2  SG Elite, Sorø Gymnastik Forening 16,65
3  Team Bella, Greve Gymnastik og Trampolin 14,35
4  Team Nordik, IF Føroyar 12,35
5  Team Amaryllis, Hillerød G & IF 11,40
6  Team Liva, Greve Gymnastik og Trampolin 10,40
7  GF Køge Bugt senior-damer, GF Køge Bugt

Junior

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Petit, Greve Gymnastik og Trampolin 31,35
2  Team Dahlia, Gymnastikforeningen Øbro 17,85
3  Team Mirabell, Ringsted IF - Gymnastik 16,60
4  Team Lavida, SOR IF 14,75

Senior

Fri serie | Redskabsserie
Navn Resultat
1  Team Greve, Greve Gymnastik og Trampolin 32,53
2  Team Octavia, Farum Gymnastikforening 28,47
3  Team Embla, Espergærde IF 28,18
4  Team Ambria, SOR IF 23,33
5  Team Magenta, GF Køge Bugt 20,50
6  Team Papaya, Ringsted IF - Gymnastik 15,68

Last Update: 12-08-2020 23:25:18