Back 

TeamGymin SM-kilpailut ja luokkakilpailut Jyväskylä, 2020-11-07

SM Aikuiset naiset Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Espoon Telinetaiturit Elecstreme 50,650 -
2     Fliku-82 Celeda 47,100 3,550

SM Aikuiset seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 JyVo Mix 46,425 -

SM Juniorit tytöt Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Härmän siskot Safine 45,700 -
2     Espoon Telinetaiturit Effects 45,300 0,400
3     Tampereen Voimistelijat Fierce 44,300 1,400
4     Fliku-82 Firelle 42,850 2,850
5     Voimisteluseura Kieppi Aurum 38,550 7,150

SM Juniorit seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Voimistelu ja Liikunta Juniormix 41,400 -

1. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Viipurin Reipas Diamante 30,300 -
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet 29,800 0,500
3     Seinäjoen Voimistelijat Gloriosa 27,800 2,500
4     Voimisteluseura Kieppi Pionium 27,300 3,000
5     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tiikerit 24,150 6,150
6     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Säihkeet 23,450 6,850

2. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Spiraalit 32,100 -
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 30,650 1,450
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies 30,300 1,800
4     Espoon Telinetaiturit Element 30,000 2,100
5     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia 29,600 2,500
6     Joensuun Voimistelu ja Liikunta Minit 28,350 3,750
7     Voimisteluseura Kieppi Titanium 27,950 4,150

3. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Timantit 39,475 -
2     Tampereen Voimistelijat Amethyst 39,075 0,400
3     Joensuun Voimistelu ja Liikunta Midit 37,750 1,725
4     Taipumattomat Filiis 37,500 1,975
5     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Delta 36,900 2,575
6     Voimisteluseura Kieppi Cladium 36,650 2,825
7     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Vieterit 35,300 4,175
8     Joensuun Voimistelu ja Liikunta Medix 35,050 4,425
9     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes 34,650 4,825

4. luokka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Twister 40,050 -
2     Espoon Telinetaiturit Elastic 39,675 0,375
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald 38,650 1,400

Kilpaharraste alle 12v Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Taito TG 2 13,200 -

Kilpaharraste yli 12v Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Viipurin Reipas Falcetto 21,850 -
2     Viipurin Reipas Amare 21,150 0,700
3     Viipurin Reipas Lumiga 20,650 1,200
4     Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya 14,900 6,950

Last Update: 26.6.2022 13.26.33