Back 

TuUL Aerobic Cup Turku, 2021-04-24

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Vahteristo Lumi, Valkeakosken Voimistelijat
20.200
2 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.150
3 Pulkki Anni, Valkeakosken Voimistelijat
19.600
4 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.550
5 Vainio Nea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.300
6 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
19.250
7 Teinikivi Nanne, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.700
8 Ollila Auli, Valkeakosken Voimistelijat
18.500
9 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
18.500
10 Nääppä Anniina, Valkeakosken Voimistelijat
18.450
11 Närvä Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
18.300
12 Tolonen Saana, Valkeakosken Voimistelijat
17.950
13 Lauroma Mea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.800
14 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
17.650
15 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.550
16 Göcmen Ada, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.500
17 Vähäsilta Miljamaria, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.050
18 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
16.750
19 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
15.750
20 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
15.200
21 Hassinen Aino-Tuulia, Tampereen Sisu
13.900
22 Hällström Aisha, Valkeakosken Voimistelijat

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Valkeakosken Voimistelijat
18.900

15-17v. sekaparit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Valkeakosken Voimistelijat
19.000

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Laaksonen, Soininen, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.250
2 Paulamäki, Pulkki, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
19.050
3 Kivelä, Lauroma, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.600
4 Alimyllymaa, Antinaho, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
5 Göcmen, Kolkkanen, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.200
6 Heikkinen, Launonen, Perhovaara, Kajaani Gymnastics
14.000
7 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Valkeakosken Voimistelijat
8 Hakonen, Hällström, Tolonen, Valkeakosken Voimistelijat

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Laaksonen, Lauroma, Soininen, Teinikivi, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.900
2 Hällström, Ollila, Paulamäki, Pulkki, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.850
3 Alimyllymaa, Antinaho, Hakonen, Tolonen, Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat
17.650

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Kolkkanen, Lahdenperä, Paganus, Soininen, Österholm, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
2 Antinaho, Nousiainen, Närvä, Nääppä, Tolonen, Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat
16.350
3 Hakonen, Hällström, Ollila, Paulamäki, Pulkki, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-2
2 Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
3 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
4 Kanninen, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
C-4
5 Forsström, Honka, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
C-4
6 Juvani, Laitila, Veivo, Oulun Naisvoimistelijat
C-5
7 Fagerström, Kuukasjärvi, Lehtisalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-5
8 Aaltonen, Anton, Kapi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-5
9 Ellmen, Lehtonen, Nurmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-5

8-9v. ryhmät

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-1
2 Haavisto, Kallio, Mellenius, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
3 Huotari, Kervinen, Klimova, Prokhorova, Toivonen, Kajaani Gymnastics
C-3

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura
16.000
2 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.950
3 Kari Minja, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.650
4 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.600
5 Sjöroos Ellen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.400
6 Kouvalainen Nella, Vantaan Voimisteluseura
15.300
7 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
15.150
8 Nuorkivi Taika, Vantaan Voimisteluseura
14.650
9 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.600
10 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
14.600
11 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
14.450
12 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
14.400
13 Kulju Vellamo, Vantaan Voimisteluseura
14.100
14 Blomqvist Nora, Kajaani Gymnastics
14.100
15 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
13.950
16 Holappa Sara, Kajaani Gymnastics
13.800
17 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
13.800
18 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
13.650
19 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
13.500
20 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.850
21 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
12.800
22 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.300

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Koski, Saariniemi, Virtanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.200
2 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.450
3 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.150
4 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.650
5 Ikola, Jouppila, Matilainen, Seinäjoen Voimistelijat
10.900
6 Alatalo, Försti, Kemppainen, Oulun Naisvoimistelijat
7.900

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Kari, Koski, Saariniemi, Sjöroos, Virtanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.900
2 Juppi, Kouvalainen, Kulju, Lemercier, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
14.250
3 Fagerlund, Haavisto, Huttunen, Mattila, Metsämäki, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.150
4 Ikola, Jouppila, Luomanperä, Saari, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.900

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Huovinen Silja, Kajaani Gymnastics
15.950
2 Tamminen Erika, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.600
3 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.550
4 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.450
5 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.350
6 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.100
7 Sorvoja Ilona, Oulun Naisvoimistelijat
15.000
8 Aho Nelli, Kajaani Gymnastics
14.950
9 Vuorinen Aino, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.950
10 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
14.850
11 Vikki Viveka, Seinäjoen Voimistelijat
14.750
12 Lee Sofia, Oulun Naisvoimistelijat
14.600
13 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
14.550
14 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
14.500
15 Mustajärvi Anni, Kajaani Gymnastics
14.450
16 Kervinen Fanni, Kajaani Gymnastics
14.450
17 Kaartinen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
14.300
18 Valtonen Siiri, Seinäjoen Voimistelijat
14.200
19 Kuusisto Mindi, Oulun Naisvoimistelijat
14.150
20 Laitinen Elsa, Vantaan Voimisteluseura
14.100
21 Kurtti Mette, Oulun Naisvoimistelijat
14.100
22 Parpala Erin, Oulun Naisvoimistelijat
14.050
23 Siira Milla-Maria, Oulun Naisvoimistelijat
14.000
24 Malm Amanda, Oulun Naisvoimistelijat
13.900
25 van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.650
26 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
13.600
27 Puolakanaho Vilma, Oulun Naisvoimistelijat
13.600
28 Toivonen Milla, Seinäjoen Voimistelijat
12.800
29 Kokkonen Tinja, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
12.750
30 Salmela Aada, Oulun Naisvoimistelijat
12.750
31 Manner Anni, Oulun Naisvoimistelijat
12.450
32 Laitila Milla, Oulun Naisvoimistelijat
12.450
33 Mettovaara Viola, Oulun Naisvoimistelijat
12.300
34 Kettunen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
11.750
35 Koivisto Hertta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
11.500
36 Kontkanen Siiri, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
11.500
37 Novak Neelia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
9.800
38 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Harjanne, Lähteenmäki, Tyrni, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.950
2 Hörkkö, Kauppinen, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.600
3 Hannuksela, Kesäläinen, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.400
4 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Raision Jumpparit
13.200
5 Kaartinen, Kurtti, Laitila, Oulun Naisvoimistelijat
12.350
6 Leppänen, Malm, Puolakanaho, Oulun Naisvoimistelijat
12.350
7 Kauppi, Koskinen, Viitanen, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.150
8 Joona, Kokkonen, Räikkönen, Tervanen, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.000
9 Ketonen, Martelius, Pakarinen, Vanne, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
11.900
10 Itkonen, Parpala, Oulun Naisvoimistelijat
11.800
11 Koivula, Metsävainio, Portano, Kajaani Gymnastics
11.700
12 Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit
11.550
13 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
11.250
14 Kiviniemi, Koutonen, Lee, Ollakka, Oulun Naisvoimistelijat
10.950
15 Hirvonen, Juvani, Keränen, Mylly, Pantelidi, Oulun Naisvoimistelijat
10.600
16 Alatalo, Manner, Vilppola, Oulun Naisvoimistelijat
9.900
17 Koskinen, Liimatainen, Uusitalo, Raision Jumpparit

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.250
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
19.250
3 Hällström Adella, Valkeakosken Voimistelijat
18.750
4 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.650
5 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.050
6 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
17.750
7 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
17.750
8 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.650
9 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
17.600
10 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
17.550
11 Kähkönen Jenni, Kajaani Gymnastics
17.400
12 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.100
13 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
16.750
14 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
16.500
15 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.450
16 Koistinen Alexandra, Oulun Naisvoimistelijat
16.400
17 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.300
18 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
15.500
19 Riihonen Nelli, Keravan Voimistelijat
15.500
20 Eskonen Eerika, Tampereen Sisu
15.450
21 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
15.400
22 Kauria Kielo, Vantaan Voimisteluseura
15.350
23 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
15.300
24 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
15.200
25 Jyllilä Rita, Oulun Naisvoimistelijat
15.000
26 Husu Lumi, Vantaan Voimisteluseura
14.850
27 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.700
28 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
14.650
29 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
14.650
30 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
14.250
31 Mylly Ella, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
32 Gotchieva Alina, Oulun Naisvoimistelijat
13.900
33 Helén Emmi, Keravan Voimistelijat
13.200
34 Heikkinen Eevi, Keravan Voimistelijat
12.950
35 Vainio Jiia, Keravan Voimistelijat
12.950
36 Välimäki Vilma, Keravan Voimistelijat
12.700
37 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
38 Himanen Tytti, Keravan Voimistelijat

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.650
2 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.550
3 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.400
4 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.900
5 Eskonen, Lehtisaari, Vuorinen, Tampereen Sisu
14.900
6 Ahtonen, Mustonen, Seppänen, Kajaani Gymnastics
14.800
7 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
14.700
8 Gotchieva, Jyllilä, Koistinen, Oulun Naisvoimistelijat
13.850

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Haapanen, Järvinen, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.750
2 Auremaa, Farzad, Jelkänen, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.600
3 Eskonen, Javanainen, Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
15.050

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
2 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
16.500
3 Laine Maisa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.250
4 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
15.800
5 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
15.750
6 Tuokko Essi, Raision Jumpparit
15.650
7 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
15.450
8 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.250
9 Jyllilä Nina, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
10 Puurtinen Pihla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.050
11 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.800
12 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.650
13 Tanskanen Ella, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
13.650
14 Härkönen Tytti, Kajaani Gymnastics
13.550
15 Leppänen Liinu, Oulun Naisvoimistelijat
13.500
16 Turunen Tiia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
13.400
17 Husu Ronja, Vantaan Voimisteluseura
13.350
18 Humppi Sofia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
11.100
19 Ahtaanluoma Miisa, Raision Jumpparit

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Laine, Merinen, Vänttinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.900
2 Koistinen, Nousiainen, Tulisalo, Oulun Naisvoimistelijat
15.250
3 Heimonen, Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
14.600
4 Mäkelä, Pesonen, Sarjanoja, Oulun Naisvoimistelijat
14.400
5 Jyllilä, Mylly, Sorvoja, Oulun Naisvoimistelijat
13.700

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Sinisalo Taija, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.550
2 Tikkunen Janika, Kajaani Gymnastics
17.300
3 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
17.200
4 Österman Saga, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.750
5 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
16.700
6 Kukkula Iina, Oulun Naisvoimistelijat
16.300
7 Jäväjä Anna, Oulun Naisvoimistelijat
16.100
8 Valkolehto Nella, Tampereen Sisu
16.050
9 Laitio Jenny, Oulun Naisvoimistelijat
15.800
10 Martikainen Nelli, Oulun Naisvoimistelijat
15.650
11 Heikkinen Emma, Kajaani Gymnastics
15.550
12 Laine Venla, Oulun Naisvoimistelijat
15.300
13 Van Leeuwen Jessica, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Suomalainen, Telin, Varpu, Oulun Naisvoimistelijat
15.600
2 Jäväjä, Laitio, Martikainen, Penttilä, Penttilä, Veivo, Oulun Naisvoimistelijat
14.600

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Viirret Saara, Jyväskylän Naisvoimistelijat
17.950
2 Pääskylä Roosa, Oulun Naisvoimistelijat

6. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haatainen, Leppänen, Niva, Oulun Naisvoimistelijat
16.794

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
21.050
2 Samppa Fanny, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.650
3 Kilpeläinen Inka, Kajaani Gymnastics
19.750
4 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
19.150
5 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
19.050
6 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.950
7 Malin Wilma, Valkeakosken Voimistelijat
18.500
8 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.100
9 Oikari Liinu, Vantaan Voimisteluseura
18.050
10 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
17.650
11 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
17.650
12 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
17.600
13 Tamminen Veera, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.300
14 Laatikainen Inka, Kajaani Gymnastics
16.950
15 Leppänen Anna, Oulun Naisvoimistelijat
15.700
16 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura

Aikuiset yli 18v. joukkueet

Score
Name Total
1 Agha, Rautiainen, Samppa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.866
2 Hukkanen, Kolho, Viirret, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.166
3 Keurulainen, Mokkila, Oikari, Vantaan Voimisteluseura

Aikuiset yli 18v. ryhmät

Score
Name Total
1 Agha, Kivelä, Nikander, Rautiainen, Samppa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.878

Last Update: 6/24/2021 8:48:41 PM