Back 

Kilpa-aerobicin VaVo Cup, EM näyttökilpailu Valkeakoski, 2021-05-15

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-1
2 Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-2
3 Immonen, Immonen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
C-2
4 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-2
5 Kanninen, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
C-3
6 Forsström, Honka, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
C-3
7 Engbäck, Junttila, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-3
8 Ellmen, Lehtonen, Nurmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-4
9 Aaltonen, Anton, Kapi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
10 Fagerström, Kuukasjärvi, Lehtisalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto

8-9v. ryhmät

Score
Name Total
1 Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Löppönen, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-1
2 Haavisto, Kallio, Mellenius, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
C-3
3 Huotari, Kervinen, Klimova, Prokhorova, Toivonen, Kajaani Gymnastics
C-3
4 Ikola, Isoniemi, Janhunen, Nevanpää, Seinäjoen Voimistelijat

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.750
2 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura
16.700
3 Kari Minja, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.450
4 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.450
5 Räty Saima, Valkeakosken Voimistelijat
16.050
6 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.850
7 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
15.600
8 Sjöroos Ellen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.550
9 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
15.450
10 Kouvalainen Nella, Vantaan Voimisteluseura
15.350
11 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
14.950
12 Holappa Sara, Kajaani Gymnastics
14.800
13 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
14.650
14 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
14.550
15 Blomqvist Nora, Kajaani Gymnastics
14.500
16 Valonen Iida, Tampereen Sisu
14.400
17 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
14.250
18 Kulju Vellamo, Vantaan Voimisteluseura
13.900
19 Nuorkivi Taika, Vantaan Voimisteluseura
13.800
20 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
13.700
21 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
13.650
22 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.450
23 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.350
24 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
13.150
25 Saarinen Sylvia, Valkeakosken Voimistelijat

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Koski, Saariniemi, Virtanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.450
2 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.850
3 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.800
4 Hannila, Koponen, Mäkynen, Valkeakosken Voimistelijat
14.600
5 Belluardo, Kajan, Sahala, Keravan Voimistelijat
14.400
6 Katajamaa, Koistinen, Räisänen, Keravan Voimistelijat
13.400
7 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
12.250
8 Ikola, Jouppila, Matilainen, Seinäjoen Voimistelijat
12.100

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Fagerlund, Huttunen, Mannonen, Mattila, Metsämäki, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.600
2 Antinaho, Hannila, Koponen, Mäkynen, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
14.400
3 Juppi, Kouvalainen, Kulju, Lemercier, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
14.200
4 Belluardo, Katajamaa, Koistinen, Marstio, Räisänen, Keravan Voimistelijat
13.750
5 Ikola, Jouppila, Luomanperä, Saari, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
13.100
6 Kari, Koski, Saariniemi, Sjöroos, Virtanen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.400
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
19.100
3 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.600
4 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.400
5 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
18.000
6 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.900
7 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
17.800
8 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.750
9 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
17.600
10 Kähkönen Jenni, Kajaani Gymnastics
17.350
11 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.150
12 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
17.100
13 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
17.100
14 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.000
15 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
16.550
16 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
16.450
17 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
16.450
18 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.450
19 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
16.350
20 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
16.300
21 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.550
22 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
15.550
23 Helén Emmi, Keravan Voimistelijat
15.500
24 Kurittu Elise, Vantaan Voimisteluseura
15.400
25 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
15.350
26 Husu Lumi, Vantaan Voimisteluseura
15.200
27 Kauria Kielo, Vantaan Voimisteluseura
14.800
28 Riihonen Nelli, Keravan Voimistelijat
14.750
29 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
14.500
30 Heikkinen Eevi, Keravan Voimistelijat
14.200
31 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.200
32 Javanainen Menna, Tampereen Sisu
13.750
33 Vainio Jiia, Keravan Voimistelijat
13.400
34 Välimäki Vilma, Keravan Voimistelijat
12.550
35 Himanen Tytti, Keravan Voimistelijat
11.850

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.800
2 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.900
3 Kautto, Komu, Tuuri, Valkeakosken Voimistelijat
17.650
4 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.650
5 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
16.950
6 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.850
7 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
15.950
8 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
15.800
9 Karppinen, Mustonen, Seppänen, Kajaani Gymnastics
15.350
10 Breucha, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
15.300
11 Engbäck, Koivula, Sandell, Nokian Voimisteluseura
15.200
12 Arabaci, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
14.850
13 Karhusaari, Mäkinen, Telenius, Nokian Voimisteluseura
14.700
14 Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
14.500
15 Heikkinen, Helén, Vainio, Keravan Voimistelijat
13.750
16 Miettinen, Mokkila, Välimäki, Keravan Voimistelijat
12.850
17 Laanterä, Martelius, Vanninen, Keravan Voimistelijat
12.400
18 Alimyllymaa, Hällström, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Haapanen, Järvinen, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.850
2 Alimyllymaa, Kautto, Komu, Tuuri, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.600
3 Auremaa, Farzad, Jelkänen, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.900
4 Haataja, Heikkilä, Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
5 Arabaci, Engbäck, Koivula, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
16.100
6 Huiko, Husu, Kauria, Kurittu, Källman, Vantaan Voimisteluseura
15.650
7 Eskonen, Javanainen, Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Valkeakosken Voimistelijat
19.950

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.200
2 Vahteristo Lumi, Valkeakosken Voimistelijat
19.900
3 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.800
4 Pulkki Anni, Valkeakosken Voimistelijat
19.450
5 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
18.400
6 Närvä Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
18.250
7 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
18.250
8 Tolonen Saana, Valkeakosken Voimistelijat
17.550
9 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
17.500
10 Vähäsilta Miljamaria, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.650
11 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
16.450
12 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.350
13 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
15.550
14 Hassinen Aino-Tuulia, Tampereen Sisu
15.550

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Paulamäki, Pulkki, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
19.650
2 Laaksonen, Soininen, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.400
3 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Valkeakosken Voimistelijat
19.000
4 Kivelä, Lauroma, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.700
5 Hakonen, Hällström, Tolonen, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
6 Göcmen, Kolkkanen, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.250
7 Alimyllymaa, Antinaho, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
17.000

Aikuiset yli 18v. ryhmät

Score
Name Total
1 Agha, Kivelä, Nikander, Rautiainen, Samppa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
21.090

15-17v. sekaparit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Valkeakosken Voimistelijat
19.400

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
21.000
2 Samppa Fanny, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.550
3 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.300
4 Kilpeläinen Inka, Kajaani Gymnastics
19.850
5 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
19.350
6 Lahtinen Lotta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.950
7 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
18.800
8 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
18.500
9 Malin Wilma, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
10 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
17.850
11 Oikari Liinu, Vantaan Voimisteluseura
17.850
12 Laatikainen Inka, Kajaani Gymnastics
17.400
13 Tamminen Veera, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.250
14 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
17.050
15 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
16.700

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Laaksonen, Lauroma, Soininen, Teinikivi, Vainio, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
19.500
2 Nääppä, Ollila, Paulamäki, Pulkki, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
19.400
3 Alimyllymaa, Antinaho, Hakonen, Tolonen, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
16.950

Aikuiset yli 18v. joukkueet

Score
Name Total
1 Agha, Rautiainen, Samppa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
20.800
2 Keurulainen, Mokkila, Oikari, Vantaan Voimisteluseura
18.922
3 Hukkanen, Kolho, Viirret, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.544

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Kolkkanen, Lahdenperä, Paganus, Soininen, Österholm, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.000
2 Hakonen, Hällström, Ollila, Paulamäki, Pulkki, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
16.700
3 Antinaho, Nousiainen, Närvä, Nääppä, Tolonen, Tuominen, Valkeakosken Voimistelijat

Aerodance yli 18v

Score
Name Total
1 Vikings, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto, Valkeakosken Voimistelijat
17.200

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
16.000
2 Vänskä Iida, Nokian Voimisteluseura
15.650
3 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.600
4 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
15.500
5 Laaksonen Helny, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.400
6 Immonen Jenny, Valkeakosken Voimistelijat
15.350
7 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.350
8 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
15.350
9 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
15.250
10 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.200
11 Vuorinen Aino, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.200
12 Hirvonen Anni, Oulun Naisvoimistelijat
15.150
13 Parpala Erin, Oulun Naisvoimistelijat
15.000
14 Huovinen Silja, Kajaani Gymnastics
14.900
15 Kuusisto Mindi, Oulun Naisvoimistelijat
14.850
16 Korpi Iida, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.850
17 Tamminen Erika, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.800
18 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit
14.800
19 Sorvoja Ilona, Oulun Naisvoimistelijat
14.750
20 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
14.550
21 Laitinen Elsa, Vantaan Voimisteluseura
14.550
22 Mustajärvi Anni, Kajaani Gymnastics
14.500
23 Kaartinen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
14.500
24 Parkkali Pihla, Valkeakosken Voimistelijat
14.500
25 Liimatainen Amanda, Raision Jumpparit
14.400
26 Hassinen Jonna, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
14.350
27 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
14.350
28 Uusitalo Tiia, Raision Jumpparit
14.250
29 Malm Amanda, Oulun Naisvoimistelijat
14.200
30 Siira Milla-Maria, Oulun Naisvoimistelijat
14.150
31 Hanski Wilma, Valkeakosken Voimistelijat
14.100
32 Tanhuanpää Enna, Nokian Voimisteluseura
14.050
33 Valtonen Siiri, Seinäjoen Voimistelijat
13.950
34 Kervinen Fanni, Kajaani Gymnastics
13.950
35 Vikki Viveka, Seinäjoen Voimistelijat
13.900
36 Kurtti Mette, Oulun Naisvoimistelijat
13.900
37 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
13.850
38 Immonen Iina, Valkeakosken Voimistelijat
13.800
39 Aho Nelli, Kajaani Gymnastics
13.800
40 van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.800
41 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
13.700
42 Vesterinen Laura, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.650
43 Ollakka Ainu, Oulun Naisvoimistelijat
13.600
44 Järvinen Aino, Valkeakosken Voimistelijat
13.550
45 Alatalo Pipsa, Oulun Naisvoimistelijat
13.500
46 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
13.450
47 Toivonen Milla, Seinäjoen Voimistelijat
13.350
48 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
13.150
49 Järnström Minea, Valkeakosken Voimistelijat
13.150
50 Kokkonen Tinja, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
13.100
51 Kontkanen Siiri, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
12.950
52 Koutonen Iina, Oulun Naisvoimistelijat
12.850
53 Lehto Inna, Valkeakosken Voimistelijat
12.700
54 Laitila Milla, Oulun Naisvoimistelijat
12.700
55 Kettunen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
12.650
56 Keränen Sohvi, Oulun Naisvoimistelijat
12.550
57 Manner Anni, Oulun Naisvoimistelijat
12.500
58 Mylly Hilla, Oulun Naisvoimistelijat
12.300
59 Salmela Aada, Oulun Naisvoimistelijat
12.300
60 Koivuranta Janessa, Nokian Voimisteluseura
12.250
61 Juvani Lumina, Oulun Naisvoimistelijat
12.250
62 Yilmaz Ronja, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
12.200
63 Mettovaara Viola, Oulun Naisvoimistelijat
12.050
64 Naskali Emma, Nokian Voimisteluseura
11.850
65 Koivisto Hertta, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
11.600
66 Novak Neelia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
11.100

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Harjanne, Lähteenmäki, Tyrni, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
15.650
2 Hannuksela, Kesäläinen, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
14.300
3 Joensuu, Lampinen, Leikas, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
14.000
4 Hörkkö, Kauppinen, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
13.750
5 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Orelma, Raision Jumpparit
13.200
6 Kaartinen, Kurtti, Laitila, Oulun Naisvoimistelijat
13.200
7 Kallio, Paavola, Valpas, Nokian Voimisteluseura
13.150
8 Buchen, Heimola, Hämäläinen, Laitinen, Pekkarinen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.100
9 Koivula, Metsävainio, Portano, Kajaani Gymnastics
12.800
10 Ketonen, Martelius, Pakarinen, Vanne, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
12.700
11 Antila, Aro, Luotoniemi, Nokian Voimisteluseura
12.550
12 Hietala, Kekki, Talvio, Valkeakosken Voimistelijat
12.550
13 Kauppi, Koskinen, Viitanen, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.500
14 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
12.250
15 Joona, Kokkonen, Räikkönen, Tervanen, Jyväskylän Naisvoimistelijat
12.100
16 Kiviniemi, Koutonen, Ollakka, Oulun Naisvoimistelijat
11.850
17 Koivuranta, Koivuranta, Pulkkinen, Nokian Voimisteluseura
11.650
18 Itkonen, Parpala, Oulun Naisvoimistelijat
11.550
19 Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit
11.400
20 Engbäck, Järvinen, Järvinen, Nokian Voimisteluseura
11.400
21 Juvani, Laitila, Veivo, Oulun Naisvoimistelijat
10.950
22 Alatalo, Manner, Vilppola, Oulun Naisvoimistelijat

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
18.050
2 Laine Maisa, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.600
3 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura
17.400
4 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
17.250
5 Outinen Anna, Vantaan Voimisteluseura
17.100
6 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.100
7 Romaniv Inessa, Valkeakosken Voimistelijat
17.050
8 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.700
9 Vuorinen Sonja, Vantaan Voimisteluseura
16.600
10 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
16.350
11 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura
16.150
12 Koistinen Alexandra, Oulun Naisvoimistelijat
16.000
13 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
16.000
14 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
15.900
15 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.900
16 Raijas Rosalia, Keravan Voimistelijat
15.750
17 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.750
18 Jyllilä Rita, Oulun Naisvoimistelijat
15.550
19 Heikkinen Elisa, Kajaani Gymnastics
15.350
20 Heimala Emiliina, Vantaan Voimisteluseura
15.350
21 Hanhineva Anni, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.300
22 Mylly Ella, Oulun Naisvoimistelijat
15.200
23 Gotchieva Alina, Oulun Naisvoimistelijat
15.100
24 Tuokko Essi, Raision Jumpparit
15.100
25 Lumme Taika, Valkeakosken Voimistelijat
15.050
26 Lukkarinen Pihla, Keravan Voimistelijat
15.050
27 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.000
28 Leppänen Liinu, Oulun Naisvoimistelijat
14.900
29 Heiskanen Rina-Maija, Keravan Voimistelijat
14.850
30 Jyllilä Nina, Oulun Naisvoimistelijat
14.850
31 Siimes Saara, Valkeakosken Voimistelijat
14.800
32 Elijoki Helmiina, Valkeakosken Voimistelijat
14.650
33 Husu Ronja, Vantaan Voimisteluseura
14.550
34 Ansio Lili, Valkeakosken Voimistelijat
14.550
35 Tanskanen Ella, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
14.250
36 Luumi Silja, Valkeakosken Voimistelijat
14.200
37 Härkönen Tytti, Kajaani Gymnastics
14.150
38 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
14.150
39 Turunen Tiia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
14.100
40 Fallström Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
14.050
41 Pulla Essi, Valkeakosken Voimistelijat
13.900
42 Ahtaanluoma Miisa, Raision Jumpparit
13.850
43 Humppi Sofia, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
12.700
44 Kurittu Katariina, Vantaan Voimisteluseura
45 Peltokangas Saga, Vantaan Voimisteluseura

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Laine, Merinen, Vänttinen, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.050
2 Luontila, Nieminen, Olli, Nokian Voimisteluseura
15.400
3 Jyllilä, Mylly, Sorvoja, Oulun Naisvoimistelijat
15.050
4 Javanainen, Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
14.850
5 Koistinen, Nousiainen, Tulisalo, Oulun Naisvoimistelijat
14.750
6 Heimonen, Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
14.500
7 Elijoki, Fallström, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
14.150
8 Mäkelä, Pesonen, Sarjanoja, Oulun Naisvoimistelijat
13.750
9 Gotchieva, Jyllilä, Koistinen, Oulun Naisvoimistelijat
13.700

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Hanhineva Tuuli, Kuopion Reippaan Voimistelijat
18.050
2 Sinisalo Taija, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.700
3 Kinnunen Anna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.600
4 Tikkunen Janika, Kajaani Gymnastics
17.600
5 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
17.400
6 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
17.250
7 Kiiski Nonna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.250
8 Jäväjä Anna, Oulun Naisvoimistelijat
17.250
9 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
16.900
10 Bemeleit Erin, Vantaan Voimisteluseura
16.850
11 Österman Saga, Turun Urheiluliitto voim. ja liikuntajaosto
16.700
12 Kaarniranta Martta, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.500
13 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
16.400
14 Valkolehto Nella, Tampereen Sisu
16.300
15 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
16.300
16 Heikkinen Emma, Kajaani Gymnastics
16.200
17 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
15.850
18 Kukkula Iina, Oulun Naisvoimistelijat
15.700
19 Nykänen Noora, Oulun Naisvoimistelijat
15.700
20 Parviainen Silja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.650
21 Lepistö Sara-Julia, Nokian Voimisteluseura
15.550
22 Martikainen Nelli, Oulun Naisvoimistelijat
15.300
23 Laitio Jenny, Oulun Naisvoimistelijat
14.100
24 Laine Venla, Oulun Naisvoimistelijat
25 Tulla Olivia, Valkeakosken Voimistelijat
26 Myllylä Malva, Valkeakosken Voimistelijat

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Hanhineva, Hanhineva, Kaarniranta, Kiiski, Kinnunen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.550
2 Myllylä, Tulla, Viljamaa, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
3 Jäväjä, Laitio, Martikainen, Penttilä, Veivo, Oulun Naisvoimistelijat
15.850
4 Suomalainen, Telin, Varpu, Oulun Naisvoimistelijat
15.600
5 Lepistö, Pennanen, Taatila, Nokian Voimisteluseura
15.450

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Viirret Saara, Jyväskylän Naisvoimistelijat
17.550
2 Pääskylä Roosa, Oulun Naisvoimistelijat
15.450

6. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haatainen, Leppänen, Niva, Oulun Naisvoimistelijat
17.400

Last Update: 6/24/2021 8:33:48 PM