Back 

DM/FM/JM/SM RSG Taastrup, 19.-20. juni 2021

Pre-Junior

Serie 1 | Serie 2 | Serie 3 | Serie 4
Navn Resultat
1  Sofia Brinch-Jensen, Hjerting IF 21,950
2  Sarah Brinck-Jensen, Hjerting IF 21,400
3  Mikkeline Klemmensen, GF Øbro 20,800
4  Sofia Gomes Ryom, GF Øbro 18,900
5  Maria Grosser, Ballerup GF 17,900
6  Isabella Koch Hansen, TIK-Gymnastik 15,000
7  Sarah Mathiesen, Hjerting IF 13,300
8  Julie Krogh, TIK-Gymnastik 5,400
9  Iben Pagsberg Jessen, TIK-Gymnastik 4,450
10  Isabella Warborg Zaar, Hjerting IF 3,150

Mini duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  Ølstykke GF mini, Ølstykke GF 4,450
2  Team Greve, Greve Gymnastik og Trampolin 2,250
3  TIK trio, TIK-Gymnastik 1,800

Mini grupper

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  TIK mini, TIK-Gymnastik 1,800

Rekrut duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  Ølstykke GF Rekrut, Ølstykke GF 10,500
2  TIK duo, TIK-Gymnastik 6,550
3  TIK trio, TIK-Gymnastik 3,350

Junior 2. Division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Sara Skjoldborg, Ballerup GF 10,200
2  Ida Tuxen Faber, GF Øbro 8,700
3  Liva Wrem, Greve Gymnastik og Trampolin 8,400
4  Matilde Charon Corriea, Silkeborg GF 6,400
5  Laura Kruse, Greve Gymnastik og Trampolin 5,232
6  Anemone Sigaard Hansen, Hjerting IF 5,100
7  Nicoline Schlüter Schmidt, Hjerting IF 4,800
8  Karoline Kristensen, Hjerting IF 4,700
9  Anais D. Bernier, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4,199
10  Roshin Yousef, Silkeborg GF 1,300

Junior 1. Division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Yasmin Neumann, Ølstykke GF 43,733
2  Sarah Holck Rasmussen, Ølstykke GF 34,865
3  Naja Bisgaard , Hjerting IF 22,699
4  Rebecca Odér (U/konkurrence), TIK-Gymnastik 8,100
5  Agnes Schou Jacobsen, GF Øbro 6,900

Senior 2. Division

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Michelle Fronteau, Hjerting IF 19,266
2  Agnes Tuxen, Ballerup GF 16,633
3  Theresa Kirstejn, Greve Gymnastik og Trampolin 15,133
4  Astrid Marie Henriksen, GF Øbro 14,699
5  Celine Krøll Pedersen, Greve Gymnastik og Trampolin 12,066
6  Laura Vig, GF Øbro

Senior 1. Division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1  Alma Højgaard Pedersen, TIK-Gymnastik 64,899
2  Emilie Elgaard, Hjerting IF 59,199
3  Lise Bacher, Ølstykke GF 43,765
4  Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 43,665
5  Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 34,799
6  Helena Højberg Vibe, Hjerting IF 27,499
7  Pil Søgaard, Hjerting IF 25,965
8  Maja Køhler Bay, TIK-Gymnastik 24,199
9  Luna Holm, Ølstykke GF 19,465

Mini

Serie 1 | Serie 2
Navn Resultat
1  Freja Boesgaard Nordahl, Ølstykke GF 7,500
2  Duru Im, Ølstykke GF 6,150
3  Emilia Seistrup, Hjerting IF 5,550
3  Nikol Minkova, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 5,550
5  Victoria Winck-Flyvholm, Ballerup GF 4,950
6  Liva Kofod Qvick, Ølstykke GF 4,650
7  Nathalie Holm, Ølstykke GF 4,550
8  Marie Jørgensen, Ballerup GF 4,350
9  Alina Petersen, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 3,850
10  Anna Stryhn, Ballerup GF 3,350
11  Mathilde Erfurt Hald, TIK-Gymnastik 2,900
12  Elizaveta Danilkina, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 2,850
13  Olivia Birk Nymand, TIK-Gymnastik 2,450
14  Mille-Mathilde Albrechtsen, TIK-Gymnastik 2,150
15  Julie Wibe Jespersen, Greve Gymnastik og Trampolin 2,000
16  Diana Kozienko, Silkeborg GF 1,900
17  Jane Ivanova, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 1,850
18  Vigga Porsborg, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 1,150
19  Isabelle Kallesen, TIK-Gymnastik 0,700

Junior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  TIK junior Duo, TIK-Gymnastik 8,750
2  Ølstykke GF, Ølstykke GF

Junior grupper

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  Team Smilla, Hjerting IF 6,200

Senior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  Ølstykke GF, Ølstykke GF 18,300
2  TIK senior Duo, TIK-Gymnastik 8,850
3  Team Nova, Hjerting IF 7,900
4  TIK senior Trio, TIK-Gymnastik 7,300

Senior grupper

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1  Team Elina, Greve Gymnastik og Trampolin 14,100

Mikro

Fri serie
Navn Resultat
  Amelia Lisnichuk, Hjerting IF
  Elizabeth Højland Frederiksen, Rødovre og Omegns Gymnastikforening
  Filipa Birk Nymand, TIK-Gymnastik
  Lucy Khang, Rødovre og Omegns Gymnastikforening
  Maria Golubtsova, Rødovre og Omegns Gymnastikforening
  Sofilia Simak, Rødovre og Omegns Gymnastikforening

Rekrut

Serie 1 | Serie 2 | Serie 3
Navn Resultat
1  Sofie Højer Paaske, Greve Gymnastik og Trampolin 13,700
2  Ella Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 12,500
3  Naja Sanggaard Jørgensen, Greve Gymnastik og Trampolin 12,300
4  Emilie Holze Jensen, Ølstykke GF 11,700
5  Isabella Riess, GF Øbro 11,600
6  Anna Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 9,750
7  Nanna Silberbrandt, GF Øbro 9,700
8  Malou Nordberg, Greve Gymnastik og Trampolin 9,350
9  Vasilisa Ricalovska, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 8,500
10  Anna Golubtsova, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 7,800
11  Emili Stojkovski, Ølstykke GF 6,000
12  Liva Graarup, Hjerting IF 5,600
13  Alma Porsborg, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4,300
14  Silja Vinzentsen, TIK-Gymnastik 4,100
15  Oliwia Pater, Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4,000
16  Cilja Hartmann Lindeberg, Greve Gymnastik og Trampolin 2,300
17  Laura Knudsen, Hjerting IF 2,100
18  Celina Ali, Silkeborg GF 2,000
19  Emilie Breinholt, GF Øbro
19  Caroline Ki Hansen, TIK-Gymnastik

Disciplinfinale Tøndebånd

Redskab
Navn Resultat
1  Alma Sofie Pedersen, TIK-Gymnastik 15,750
2  Emilie Elgaard, Hjerting IF 15,300
3  Lise Bacher, Ølstykke GF 12,100
4  Marie Mejnholt Jakobsen, Ballerup GF 10,750
5  Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 9,600
6  Michelle Fronteau, Hjerting IF 7,650

Disciplinfinale Bold

Redskab
Navn Resultat
1  Alma Sofie Pedersen, TIK-Gymnastik 16,300
2  Emilie Elgaard, Hjerting IF 14,350
3  Lise Bacher, Ølstykke GF 12,200
4  Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 8,450
5  Marie Mejnholt Jakobsen, Ballerup GF 7,850
6  Helena Vibe, Hjerting IF 7,650

Disciplinfinale Køller

Redskab
Navn Resultat
1  Emilie Elgaard, Hjerting IF 15,700
2  Alma Sofie Pedersen, TIK-Gymnastik 14,200
3  Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 10,600
4  Lise Bacher, Ølstykke GF 10,200
5  Marie Mejnholt Jakobsen, Ballerup GF 9,600
6  Helena Vibe, Hjerting IF 6,550

Disciplinfinale Vimpel

Redskab
Navn Resultat
1  Emilie Elgaard, Hjerting IF 12,100
2  Lise Bacher, Ølstykke GF 9,500
3  Alma Sofie Pedersen, TIK-Gymnastik 8,400
4  Marie Mejnholt Jakobsen, Ballerup GF 6,250
5  Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 6,100
6  Astrid Marie Henriksen, GF Øbro 6,000

Last Update: 29-11-2021 01:27:46