Back 

Kilpa-aerobicin Varala Cup Tampere, 2021-10-16

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.300
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
19.250
3 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.950
4 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.450
5 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
18.350
6 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.150
7 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.050
8 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
17.900
9 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
17.550
10 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
17.500
11 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
17.400
12 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
17.250
13 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.050
14 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
16.750
15 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
16.550
16 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
16.400
17 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.150
18 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.100
19 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.100
20 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
15.900
21 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
15.700
22 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
15.600
23 Gotchieva Alina, Oulun Naisvoimistelijat
15.450
24 Kurittu Elise, Vantaan Voimisteluseura
15.400
25 Husu Lumi, Vantaan Voimisteluseura
15.350
26 Koistinen Alexandra, Oulun Naisvoimistelijat
15.350
27 Mylly Ella, Oulun Naisvoimistelijat
15.100
28 Riihonen Nelli, Keravan Voimistelijat
15.100
29 Kauria Kielo, Vantaan Voimisteluseura
14.950
30 Jyllilä Rita, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
31 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
13.750
32 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
13.300

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura
17.550
2 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.050
3 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.950
4 Koski Lempi, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.400
5 Räty Saima, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
6 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
16.050
7 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
16.050
8 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.900
9 Sjöroos Ellen, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.900
10 Holappa Sara, Kajaani Gymnastics
15.800
11 Kouvalainen Nella, Vantaan Voimisteluseura
15.750
12 Kulju Vellamo, Vantaan Voimisteluseura
15.650
13 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
15.400
14 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
15.400
15 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
15.250
16 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
14.500
17 Nuorkivi Taika, Vantaan Voimisteluseura
14.450
18 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
14.250
19 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
14.200
20 Rämä Elli, Valkeakosken Voimistelijat
14.000
21 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
13.900
22 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.900
23 Blomqvist Nora, Kajaani Gymnastics
13.800
24 Hirvonen Anni, Oulun Naisvoimistelijat
13.750
25 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
13.650
26 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.400
27 Keränen Sohvi, Oulun Naisvoimistelijat
12.500
28 Mylly Hilla, Oulun Naisvoimistelijat
12.250
29 Pantelidi Neea, Oulun Naisvoimistelijat
12.100

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.050
2 Alimyllymaa, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
17.550
3 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.200
4 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.150
5 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.400
6 Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
16.200
7 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
16.200
8 Engbäck, Koivula, Sandell, Nokian Voimisteluseura
15.950
9 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
15.700
10 Arabaci, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
15.650
11 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
15.000
12 Huiko, Kurittu, Källman, Vantaan Voimisteluseura
14.300
13 Miettinen, Mokkila, Välimäki, Keravan Voimistelijat
14.300
14 Gotchieva, Jyllilä, Koistinen, Oulun Naisvoimistelijat
13.900
15 Karhusaari, Mäkinen, Vänskä, Nokian Voimisteluseura
13.150

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.000
2 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.650
3 Kouvalainen, Kulju, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
15.100
4 Belluardo, Kajan, Sahala, Keravan Voimistelijat
14.850
5 Hannila, Koponen, Mäkynen, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
6 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
12.200

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Antinaho, Hannila, Koponen, Mäkynen, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
14.900
2 Hirvonen, Juvani, Keränen, Mylly, Pantelidi, Oulun Naisvoimistelijat
12.000

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Kolkkanen, Koponen, Paganus, Soininen, Österholm, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.050
2 Kalliokoski, Lepistö, Nieminen, Olli, Taatila, Nokian Voimisteluseura
15.600
3 Ahtaanluoma, Lähdetniemi, Toivonen, Tuokko, Vainio, Raision Jumpparit
15.350
4 Heimala, Huiko, Kurittu, Kurittu, Källman, Lipponen, Outinen, Vantaan Voimisteluseura
14.900

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Haapanen, Järvinen, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.400
2 Alimyllymaa, Haataja, Kautto, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.150
3 Farzad, Jelkänen, Pääjärvi, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.550
4 Arabaci, Engbäck, Koivula, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
17.000
5 Heikkilä, Ketola, Ketola, Nysten, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
15.650
6 Ahtonen, Heikkinen, Heikkinen, Karppinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
14.850

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Tampereen Sisu
19.900

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voimistelu
20.300
2 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.950
3 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
19.600
4 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
18.600
5 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.450
6 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
7 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
18.100
8 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
17.400
9 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
16.950

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.900
2 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.750
3 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.000
4 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.550
5 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.450
6 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
17.950
7 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
17.850
8 Lauroma Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.750
9 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
17.500
10 Vähäsilta Miljamaria, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.450
11 Göcmen Ada, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.100
12 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
17.050
13 Grönroos Amanda, Tampereen Sisu
16.950
14 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
16.950
15 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
16.900
16 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura
15.400
17 Outinen Anna, Vantaan Voimisteluseura
15.100
18 Ollila Auli, Tampereen Sisu

15-17v. sekaparit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Tampereen Sisu
18.900

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Laaksonen, Soininen, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.350
2 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Tampereen Sisu
19.050
3 Antinaho, Hakonen, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
18.100
4 Heikkinen, Launonen, Perhovaara, Kajaani Gymnastics
16.650

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Laaksonen, Lauroma, Soininen, Teinikivi, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.150

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Harjanne Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.050
2 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
15.650
3 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
15.550
4 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.000
5 van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.650
6 Järnström Minea, Valkeakosken Voimistelijat
14.500
7 Hannuksela Siina, Turun Urheiluliitto voimistelu
14.400
8 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit
14.300
9 Ruuhonen Moona-Maija, Tampereen Sisu
14.300
10 Tanhuanpää Enna, Nokian Voimisteluseura
14.300
11 Räikkönen Hanna, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.250
12 Viitanen Nenna, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.100
13 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
14.100
14 Järvinen Aino, Valkeakosken Voimistelijat
14.100
15 Lemercier Celia, Vantaan Voimisteluseura
13.950
16 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
13.950
17 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
13.900
18 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
13.500
19 Kokkonen Ella, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.500
20 Koskinen Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.400
21 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
13.300
22 Kauppi Linnea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.250
23 Helin Jenna, Vantaan Voimisteluseura
13.200
24 Kiianmies Liinu, Tampereen Sisu
13.100
25 Liimatainen Amanda, Raision Jumpparit
12.950
26 Kotilainen Aliina, Kuopion Reippaan Voimistelijat
12.900
27 Kekki Ronja, Valkeakosken Voimistelijat
12.850
28 Koivisto Hertta, Turun Urheiluliitto voimistelu
12.750
29 Laitila Milla, Oulun Naisvoimistelijat
12.750
30 Naskali Emma, Nokian Voimisteluseura
12.700
31 Mettovaara Viola, Oulun Naisvoimistelijat
12.600
32 Talvio Jessica, Valkeakosken Voimistelijat
12.600
33 Koivuranta Janessa, Nokian Voimisteluseura
12.350
34 Kettunen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
12.100

8-9v. ryhmät

Score
Name Total
   Kiikka, Lintula, Pöllänen, Salonoja, Viitanen, Nokian Voimisteluseura
C-3
   Hakala, Leppänen, Loman, Mönki, Tuominen, Keravan Voimistelijat
C-5
   Haavisto, Kallio, Mellenius, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-3
   Chimpuku, Ikävalko, Juutinen, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
C-4
   Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
   Fagerström, Kuukasjärvi, Lehtisalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-3
   Huotari, Karppinen, Toivonen, Kajaani Gymnastics
C-2
   Immonen, Immonen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
C-1
   Honka, Kanninen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
C-3
   Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
   Forsström, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
C-2
   Ikävalko, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
C-3
   Anton, Ellmen, Nurmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
   Aaltonen, Hautamäki, Kapi, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
   Engbäck, Junttila, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-3
   Kervinen, Prokhorova, Saari, Kajaani Gymnastics
C-3
   Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
   Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-2

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Romaniv Inessa, Valkeakosken Voimistelijat
18.300
2 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.950
3 Laine Maisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.200
4 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
17.050
5 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.850
6 Luumi Silja, Valkeakosken Voimistelijat
16.400
7 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.350
8 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
16.300
9 Fallström Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
16.200
10 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.100
11 Koistinen Saimi, Oulun Naisvoimistelijat
16.050
12 Keränen Sade, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.700
13 Heikkinen Eevi, Keravan Voimistelijat
15.700
14 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura
15.700
15 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.700
16 Vauhkonen Susanna, Oulun Naisvoimistelijat
15.550
17 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
15.500
18 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.450
19 Lukkarinen Pihla, Keravan Voimistelijat
15.450
20 Lumme Taika, Valkeakosken Voimistelijat
15.450
21 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.400
22 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.300
23 Lee Sofia, Oulun Naisvoimistelijat
15.100
24 Nuolivirta Anni, Seinäjoen Voimistelijat
15.100
25 Tapionlinna Anni, Vantaan Voimisteluseura
14.850
26 Husu Ronja, Vantaan Voimisteluseura
14.850
27 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
14.700
28 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
14.650
29 Uusitalo Tiia, Raision Jumpparit
14.550
30 Laitinen Elsa, Vantaan Voimisteluseura
14.500
31 Heimola Rinja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.300
32 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
14.250
33 Ansio Lili, Valkeakosken Voimistelijat
14.150
34 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.050
35 Puolakanaho Vilma, Oulun Naisvoimistelijat
13.900
36 Laitinen Tilda, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.800
37 Aho Nelli, Kajaani Gymnastics
13.800
38 Jyllilä Nina, Oulun Naisvoimistelijat
13.750
39 Peltokangas Saga, Vantaan Voimisteluseura
13.650
40 Kurtti Mette, Oulun Naisvoimistelijat
13.450
41 Buchen Lenita, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.400
42 Hämäläinen Anni, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.400
43 Kaartinen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
13.250
44 Leppänen Liinu, Oulun Naisvoimistelijat
13.000
45 Pekkarinen Neea, Kuopion Reippaan Voimistelijat
12.550
46 Heiskanen Rina-Maija, Keravan Voimistelijat

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Hannuksela, Ketonen, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.200
2 Tamminen, Tyrni, Vuorinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.050
3 Jyrämö, Järvinen, Kytöviita, Valkeakosken Voimistelijat
14.500
4 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Orelma, Raision Jumpparit
13.950
5 Kuusisto, Kynsilehto, Siira, Oulun Naisvoimistelijat
13.500
6 Kallio, Paavola, Valpas, Nokian Voimisteluseura
13.300
7 Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit
12.900
8 Hörkkö, Kauppinen, Koro, Turun Urheiluliitto voimistelu
12.450
9 Juvani, Laitila, Oulun Naisvoimistelijat
12.300
10 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
12.250
11 Juppi, Laitinen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
12.050
12 Martelius, Pakarinen, Vanne, Turun Urheiluliitto voimistelu
12.050
13 Järvinen, Koivuranta, Pulkkinen, Nokian Voimisteluseura
12.000
14 Ikola, Luomanperä, Saari, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.800
15 Engbäck, Järvinen, Räsänen, Nokian Voimisteluseura
11.700
16 Hietala, Kekki, Talvio, Valkeakosken Voimistelijat
11.700

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
17.650
2 Järvelä Sini, Seinäjoen Voimistelijat
17.550
3 Tynnilä Sonja, Vantaan Voimisteluseura
17.000
4 Jäväjä Anna, Oulun Naisvoimistelijat
16.700
5 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
16.550
6 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
16.400
7 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
16.100
8 Kukkula Iina, Oulun Naisvoimistelijat
15.500
9 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.200

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
16.600

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Kilkki, Laine, Merinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.550
2 Heimala, Kurittu, Veijalainen, Vantaan Voimisteluseura
14.350
3 Elijoki, Fallström, Lumme, Pulla, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
14.000
4 Lampinen, Leikas, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
13.700
5 Laanterä, Martelius, Vanninen, Keravan Voimistelijat
13.600
6 Buchen, Heimola, Hämäläinen, Laitinen, Pekkarinen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.350
7 Gröning, Husu, Peltokangas, Vantaan Voimisteluseura
12.700

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Lepistö, Olli, Valkolehto, Nokian Voimisteluseura
16.550

Last Update: 10/21/2021 10:43:21 PM