Back 

Kilpa-aerobicin SM- ja kilpasarjojen mestaruuskilpailut Tampere, 2021-11-26

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.400
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
18.950
3 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.550
4 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.450
5 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.250
6 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.200
7 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
17.900
8 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
17.600
9 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
17.000
10 Komu Viivi, Valkeakosken Voimistelijat
16.900
11 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.900
12 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
16.800
13 Kautto Milja, Valkeakosken Voimistelijat
16.700
14 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
16.650
15 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
16.500
16 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.450
17 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
16.300
18 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
15.800
19 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.500
20 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
15.400
21 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
15.000
22 Mylly Ella, Oulun Naisvoimistelijat
14.900
23 Skoglund Sandra, Seinäjoen Voimistelijat
24 Arabaci Melek, Nokian Voimisteluseura
25 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Vahteristo Lumi, Tampereen Sisu
19.700
2 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.550
3 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.450
4 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.150
5 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
18.950
6 Teinikivi Nanne, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.950
7 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.800
8 Taskinen Mira, Keravan Voimistelijat
18.300
9 Österholm Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.100
10 Göcmen Ada, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.100
11 Ollila Auli, Tampereen Sisu
17.800
12 Vähäsilta Miljamaria, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.750
13 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
17.300
14 Heikkinen Netta, Kajaani Gymnastics
16.150
15 Outinen Anna, Vantaan Voimisteluseura
16.050
16 Grönroos Amanda, Tampereen Sisu
15.950
17 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura
15.750
18 Launonen Ninna, Kajaani Gymnastics
15.750
19 Lauroma Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.250

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.000
2 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.350
3 Alimyllymaa, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.300
4 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.900
5 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.900
6 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
16.550
7 Engbäck, Koivula, Sandell, Nokian Voimisteluseura
16.300
8 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
16.250
9 Lehtisaari, Särkkä, Vuorinen, Tampereen Sisu
16.000
10 Breucha, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
15.150
11 Miettinen, Mokkila, Välimäki, Keravan Voimistelijat
14.600
12 Heikkinen, Helén, Vainio, Keravan Voimistelijat
14.100
13 Karhusaari, Mäkinen, Vänskä, Nokian Voimisteluseura
13.650
14 Laanterä, Martelius, Vanninen, Keravan Voimistelijat
12.900
15 Arabaci, Pihlajasaari, Stenroos, Nokian Voimisteluseura
16 Gotchieva, Jyllilä, Koistinen, Oulun Naisvoimistelijat
17 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voimistelu
20.350
2 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
19.700
3 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.600
4 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
19.450
5 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.400
6 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.200
7 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
18.500
8 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
17.950
9 Väisänen Venla, Kajaani Gymnastics
16.650
10 Savonius Tiia, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.900
11 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
15.750

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
   Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-2
   Kervinen, Prokhorova, Saari, Kajaani Gymnastics
   Anton, Ellmen, Nurmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
   Honka, Kanninen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
C-3
   Forsström, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
C-3
   Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
   Kallaperä, Mbuyamba, Volotinen, Keravan Voimistelijat
   Engbäck, Junttila, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-3
   Fagerström, Kuukasjärvi, Lehtisalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
   Multala, Peuravaara, Rostedt, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-4
   Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1
   Ikävalko, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
C-3
   Aaltonen, Hautamäki, Kapi, Turun Urheiluliitto voimistelu
   Huotari, Karppinen, Toivonen, Kajaani Gymnastics
C-1
   Immonen, Immonen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
C-1

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura
17.400
2 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.250
3 Kari Minja, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.000
4 Virtanen Seela, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.850
5 Koski Lempi, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.650
6 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.450
7 Kouvalainen Nella, Vantaan Voimisteluseura
16.300
8 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
16.300
9 Räty Saima, Valkeakosken Voimistelijat
16.250
10 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
16.250
11 Holappa Sara, Kajaani Gymnastics
16.100
12 Kulju Vellamo, Vantaan Voimisteluseura
16.050
13 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
15.850
14 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
15.500
15 Nuorkivi Taika, Vantaan Voimisteluseura
15.400
16 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
15.150
17 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
15.150
18 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
14.950
19 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
14.900
20 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
14.850
21 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
14.750
22 Hirvonen Anni, Oulun Naisvoimistelijat
14.700
23 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.450
24 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.300
25 Pantelidi Neea, Oulun Naisvoimistelijat
13.800
26 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
13.550

8-9v. ryhmät

Score
Name Total
   Haavisto, Kallio, Mellenius, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-3
   Engbäck, Junttila, Koivuranta, Mäkinen, Piilonen, Nokian Voimisteluseura
C-5
   Kiikka, Lintula, Pöllänen, Salonoja, Viitanen, Nokian Voimisteluseura
   Chimpuku, Ikävalko, Juutinen, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
C-4
   Hakala, Leppänen, Loman, Mönki, Tuominen, Keravan Voimistelijat
   Korpi, Laaksonen, Lindqvist, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
C-1

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Koski, Saariniemi, Virtanen, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.650
2 Fagerlund, Kari, Mannonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.600
3 Mattila, Metsämäki, Sjöroos, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.700
4 Belluardo, Kajan, Sahala, Keravan Voimistelijat
15.350
5 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.300
6 Kouvalainen, Kulju, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
14.850
7 Hannila, Koponen, Mäkynen, Valkeakosken Voimistelijat
14.550
8 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat

Aerodance 12-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Kolkkanen, Koponen, Paganus, Soininen, Österholm, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.000
2 Heimala, Huiko, Kurittu, Kurittu, Källman, Lipponen, Outinen, Vantaan Voimisteluseura
15.300
3 Kalliokoski, Lepistö, Nieminen, Olli, Taatila, Nokian Voimisteluseura
15.000
4 Ahtaanluoma, Lähdetniemi, Toivonen, Tuokko, Vainio, Raision Jumpparit
14.900

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Kari, Koski, Saariniemi, Sjöroos, Virtanen, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.750
2 Antinaho, Hannila, Koponen, Mäkynen, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
14.850
3 Belluardo, Horttanainen, Katajamaa, Koistinen, Sahala, Keravan Voimistelijat
13.850
4 Hirvonen, Juvani, Keränen, Mylly, Pantelidi, Oulun Naisvoimistelijat
12.300

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Harjanne Kia, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.200
2 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.100
3 Lähteenmäki Ilona, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.000
4 Ojansivu Nemi, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.400
5 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
15.200
6 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
15.150
7 Koskinen Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.150
8 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit
15.050
9 Hannuksela Siina, Turun Urheiluliitto voimistelu
15.000
10 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
14.950
11 Ruuhonen Moona-Maija, Tampereen Sisu
14.850
12 Räikkönen Hanna, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.800
13 Lemercier Celia, Vantaan Voimisteluseura
14.750
14 Mustajärvi Anni, Kajaani Gymnastics
14.600
15 Piilonen Eedit, Tampereen Sisu
14.400
16 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
14.300
17 van Leeuwen Terhi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.300
18 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
14.200
19 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
14.150
20 Järvinen Aino, Valkeakosken Voimistelijat
14.050
21 Järnström Minea, Valkeakosken Voimistelijat
14.000
22 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
13.950
23 Kauppi Linnea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.600
24 Kiianmies Liinu, Tampereen Sisu
13.350
25 Valtonen Siiri, Seinäjoen Voimistelijat
26 Viitanen Nenna, Jyväskylän Naisvoimistelijat
27 Kokkonen Ella, Jyväskylän Naisvoimistelijat

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Romaniv Inessa, Valkeakosken Voimistelijat
17.550
2 Merinen Viivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.150
3 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.650
4 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
16.600
5 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
16.500
6 Luumi Silja, Valkeakosken Voimistelijat
16.500
7 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.500
8 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
9 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
16.100
10 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
15.800
11 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
15.300
12 Fallström Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
15.300
13 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura
15.200
14 Vauhkonen Susanna, Oulun Naisvoimistelijat
15.000
15 Lehto Siina, Tampereen Sisu
14.950
16 Ansio Lili, Valkeakosken Voimistelijat
14.800
17 Nuolivirta Anni, Seinäjoen Voimistelijat
14.800
18 Koistinen Saimi, Oulun Naisvoimistelijat
14.750
19 Keränen Sade, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.500
20 Tapionlinna Anni, Vantaan Voimisteluseura
14.350
21 Laitinen Elsa, Vantaan Voimisteluseura
14.300
22 Heikkinen Elisa, Kajaani Gymnastics
14.250
23 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.800
24 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
25 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
26 Raijas Rosalia, Keravan Voimistelijat

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
18.150
2 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
18.100
3 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
17.550
4 Kilkki Tytti, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.500
5 Kiiski Nonna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.350
6 Jäväjä Anna, Oulun Naisvoimistelijat
17.350
7 Parviainen Silja, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.300
8 Järvelä Sini, Seinäjoen Voimistelijat
17.150
9 Martikainen Nelli, Oulun Naisvoimistelijat
16.950
10 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
16.950
11 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
16.550
12 Bemeleit Erin, Vantaan Voimisteluseura
16.350
13 Kaarniranta Martta, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.300
14 Van Leeuwen Jessica, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.650
15 Kukkula Iina, Oulun Naisvoimistelijat
15.250
16 Tulla Olivia, Valkeakosken Voimistelijat
17 Backström Maija, Keravan Voimistelijat
18 Penttilä Lilli, Oulun Naisvoimistelijat
19 Vuorinen Sonja, Vantaan Voimisteluseura
20 Tynnilä Sonja, Vantaan Voimisteluseura

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haavisto, Kesäläinen, Ojansivu, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.100
2 Kuusisto, Kynsilehto, Siira, Oulun Naisvoimistelijat
14.800
3 Jyrämö, Järvinen, Kytöviita, Valkeakosken Voimistelijat
14.250
4 Hietala, Kekki, Talvio, Valkeakosken Voimistelijat
14.200
5 Kallio, Paavola, Valpas, Nokian Voimisteluseura
13.950
6 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Orelma, Raision Jumpparit
13.850
7 Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit
13.800
8 Juppi, Laitinen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
13.550
9 Antila, Aro, Luotoniemi, Nokian Voimisteluseura
13.400
10 Engbäck, Järvinen, Räsänen, Nokian Voimisteluseura
13.150
11 Nikulainen, Nissinen, Peltoniemi, Kuopion Reippaan Voimistelijat
13.000
12 Ikola, Luomanperä, Saari, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
12.950
13 Martelius, Pakarinen, Vanne, Turun Urheiluliitto voimistelu
12.900
14 Järvinen, Koivuranta, Pulkkinen, Nokian Voimisteluseura
12.700
15 Kiianmies, Muurimäki, Niinimäki, Rekola, Ruuhonen, Tampereen Sisu
12.550
16 Heikkinen, Nikulainen, Virtanen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
11.850
17 Alatalo, Försti, Kallio-Koski, Kemppainen, Vilppola, Oulun Naisvoimistelijat
11.250
18 Haataja, Lee, Poijula, Oulun Naisvoimistelijat
10.500
19 Tamminen, Tyrni, Vuorinen, Turun Urheiluliitto voimistelu
20 Hörkkö, Kauppinen, Koro, Turun Urheiluliitto voimistelu
21 Hannuksela, Ketonen, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto voimistelu
22 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haapanen, Pelkonen, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
16.350
2 Heikkinen, Heikkinen, Moilanen, Kajaani Gymnastics
16.250
3 Heimala, Kurittu, Veijalainen, Vantaan Voimisteluseura
14.750
4 Elijoki, Fallström, Lumme, Pulla, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
14.600
5 Aho, Pasma, Turunen, Kajaani Gymnastics
14.300
6 Joensuu, Lampinen, Leikas, Luoto, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
14.300
7 Buchen, Heimola, Hämäläinen, Laitinen, Pekkarinen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
14.000
8 Gröning, Husu, Peltokangas, Vantaan Voimisteluseura
13.350
9 Koistinen, Nousiainen, Tulisalo, Oulun Naisvoimistelijat
10 Kaartinen, Kurtti, Laitila, Oulun Naisvoimistelijat
11 Heimonen, Nuolivirta, Rautiainen, Skoglund, Seinäjoen Voimistelijat
12 Heiskanen, Lukkarinen , Raijas, Keravan Voimistelijat

6. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kinnunen Anna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
18.450
2 Hanhineva Tuuli, Kuopion Reippaan Voimistelijat
17.350
3 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
15.900

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Bemeleit, Huiko, Kortelainen, Vantaan Voimisteluseura
16.350
2 Lepistö, Olli, Valkolehto, Nokian Voimisteluseura
15.950
3 Myllylä, Tulla, Viljamaa, Valkeakosken Voimistelijat

12-14v yksilö, tytöt finaali

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.550
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
19.250
3 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.650
4 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.450
5 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.400
6 Haapanen Heta, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.250
7 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
18.000
8 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
16.850

15-17v yksilö, naiset finaali

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto voimistelu
20.200
2 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
19.700
3 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.350
4 Teinikivi Nanne, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.200
5 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
18.800
6 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.800
7 Taskinen Mira, Keravan Voimistelijat
18.550
8 Vahteristo Lumi, Tampereen Sisu
18.450

15-17v yksilö, miehet finaali

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Tampereen Sisu
19.950

15-17v. joukkueet finaali

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Tampereen Sisu
19.350
2 Laaksonen, Soininen, Teinikivi, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.550
3 Antinaho, Hakonen, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
18.300
4 Göcmen, Vähäsilta, Österholm, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.650
5 Heikkinen, Launonen, Perhovaara, Kajaani Gymnastics
15.750

12-14v. ryhmät finaali

Score
Name Total
1 Björkqvist, Haapanen, Järvinen, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.550
2 Alimyllymaa, Kautto, Komu, Tuuri, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.550
3 Farzad, Jelkänen, Pääjärvi, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.500
4 Heikkilä, Ketola, Ketola, Nysten, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
17.300
5 Breucha, Miettinen, Mokkila, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
14.500
6 Heikkinen, Helén, Laanterä, Vainio, Välimäki, Keravan Voimistelijat
14.250

15-17v. ryhmät finaali

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Ollila, Pulkki, Vahteristo, Tampereen Sisu
19.350
2 Laaksonen, Lauroma, Soininen, Teinikivi, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.000

15-17v. sekaparit finaali

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Tampereen Sisu
19.000

Aikuiset yli 18v. joukkueet finaali

Score
Name Total
1 Kivelä, Koponen, Seppälä, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.150

12-14v joukkueet finaali

Score
Name Total
1 Björkqvist, Korpela, Sirviö, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.150
2 Helander, Järvinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.500
3 Alimyllymaa, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.200
4 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.950
5 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto voimistelu
17.100
6 Engbäck, Koivula, Sandell, Nokian Voimisteluseura
17.000
7 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
8 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
16.200

Aikuiset yli 18v. yksilö, naiset finaali

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto voimistelu
20.950
2 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
20.250
3 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.850
4 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto voimistelu
19.800
5 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
19.450
6 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
19.000
7 Agha Linn, Turun Urheiluliitto voimistelu
18.950
8 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
17.800

Last Update: 12/4/2021 9:01:56 AM