Back 

SM RSG Greve, 2022-03-19

Mikro

Fri
Navn Resultat
    Filipa Birk Nymand, TIK Gymnastik
    Ayah Kamil, TIK Gymnastik
    Lucy Elizabeth Khang, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Emilie Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro
    Nadia Maryniak, Ballerup GF
    Maria Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Andrea Havnsøe Petersen, Gymnastikforeningen Øbro
    Emily Neumann, Ølstykke GF
    Selina Li, Greve Gymnastik og Trampolin

Mini

Fri | Redskab
Navn Resultat
1    Liva Kofod Qvick, Ølstykke GF 28,550
2    Mia Baumann, Gymnastikforeningen Øbro 28,000
3    Freja Boesgaard Nordahl, Ølstykke GF 27,450
4    Julie Wibe Jespersen, Greve Gymnastik og Trampolin 26,600
5    Nikoline Holm, Ølstykke GF 25,800
6    Marie Jørgensen, Ballerup GF 24,800
7    Theodora Gomes Ottosen-Støtt, Gymnastikforeningen Øbro 24,250
8    Anna Kaya Stryhn, Ballerup GF 24,100
9    Delia Georgiana Badragan, TIK Gymnastik 22,700
10    Mathilde Søs Marcussen, TIK Gymnastik 20,300
11    Mille-Mathilde Albrechtsen, TIK Gymnastik 19,300
12    Olivia Birk Nymand, TIK Gymnastik 18,950
13    Ella Augusta Guldbæk Musak, TIK Gymnastik 18,450
14    Malou Sophia Eriksen, TIK Gymnastik 18,000
15    Marie Hovmand, TIK Gymnastik 16,800
16    Lea Andersen, Ballerup GF 0,200

Rekrut

Fri | Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Ella Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 48,700
2    Anna Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 43,900
3    Vasilisa Ricalovska, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 43,200
4    Duru Im, Ølstykke GF 42,700
5    Nikol Minkova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 38,550
6    Nathalie Holm, Ølstykke GF 36,950
7    Alina Petersen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 36,400
8    Anna Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 33,100
9    Caroline Ki Jørgensen, TIK Gymnastik 32,750
10    Jana Ivanova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 29,550
11    Valeria Nicole Kuzina, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 24,450
12    Victoria Winck-Flyvholm, Ballerup GF 23,700
13    Elizabeth Niclasen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 17,700
14    Isidora Zarkov, Ballerup GF 11,200

Pre-Junior 2. div

Fri | Redskab
Navn Resultat
1    Amanda Lauritzen, Greve Gymnastik og Trampolin 25,500
2    Ella Jepsen , Greve Gymnastik og Trampolin 25,350
3    Alma Glindvad Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 22,000
4    Oliwia Pater, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 21,650

Pre-Junior 1. div

Fri | Redskab 1 | Redskab 2 | Redskab 3
Navn Resultat
1    Emilie Holze Jensen, Ølstykke GF 59,250
2    Naja Sanggaard Jørgensen, Greve Gymnastik og Trampolin 59,000
3    Nanna Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro 53,150
4    Malou Nordberg, Greve Gymnastik og Trampolin 48,200

Junior 2. div

Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Anais Maria D. Bernier, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 21,650
2    Alberte Narp, Ølstykke GF 21,450
3    Ida Tuxen Faber, Gymnastikforeningen Øbro 19,150

Junior 1. div

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Sarah Holck Rosendal, Ølstykke GF 72,800
2    Maria Grosser, Ballerup GF 63,100
3    Yuliia Filimonenko, TIK Gymnastik 58,200
4    Lucca Schmidt, Ballerup GF 52,600
5    Mikkeline Klemmensen, Gymnastikforeningen Øbro 50,350
6    Isabella Koch Hansen, TIK Gymnastik 49,800
7    Agnes Schou Jacobsen, Gymnastikforeningen Øbro 49,100
8    Liva Wrem, Greve Gymnastik og Trampolin 48,850
9    Sofia Luisa Gomes Ryom, Gymnastikforeningen Øbro 45,000
10    Iben Pagsberg Jessen, TIK Gymnastik 43,350

Senior 2. div

Redskab 1 | Redskab 2
Navn Resultat
1    Agnes Tuxen, Ballerup GF 36,600
2    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 35,950
3    Trine Rydiander, TIK Gymnastik 29,750
4    Luna Holm, Ølstykke GF 28,900
5    Laura L. Thygesen, Gymnastikforeningen Øbro 23,200
6    Ella Bangsbo Holdum, Gymnastikforeningen Øbro 16,700

Senior 1. div

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Navn Resultat
1    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 75,350
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 73,550
3    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 70,650
4    Helena Chen, Ølstykke GF 65,350
5    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 60,850
6    Sara Skjoldborg, Ballerup GF 25,450

Duo/Demi Mini

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 17,650
2    TIK AF, TIK Gymnastik 15,900
3    TIK MI, TIK Gymnastik 9,800

Duo/Demi Rekrut

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Greve, Cilja/Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 20,600
2    Team Greve Ella/Anna, Greve Gymnastik og Trampolin 20,250
3    Team Anuuk, Gymnastikforeningen Øbro 18,950
4    DUO ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 17,300
5    TIK LE, TIK Gymnastik 14,750

Duo/Demi Junior

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ballerup Duo, Ballerup GF 26,400
2    TIK SIA, TIK Gymnastik 19,650
3    Team ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 16,700
4    TIK JIC, TIK Gymnastik 15,050

Duo/Demi Senior

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 34,200
2    TIK MR, TIK Gymnastik 31,750
3    TIK CT, TIK Gymnastik 18,850

Mini grp

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    TIK MINI, TIK Gymnastik 10,300

Junior grp

Runde 1 | Runde 2
Navn Resultat
1    Team Comezo, Gymnastikforeningen Øbro 25,500

Last Update: 26-06-2022 12:40:19