Back 

TeamGym Cup 1 ja Aluekilpailut muu Suomi Jyväskylä, 2022-04-02

3. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit 37,500 -
2     Vaasan Telinetaiturit Sitruunat 37,350 0,150
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies 36,750 0,750
4     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia 36,200 1,300
5     HIFK Gymnastics Titanium 34,425 3,075
6     Härmän siskot Shadows 34,100 3,400
7     Joensuun Kataja voimistelujaosto Minit 33,700 3,800
8     Härmän siskot Sadira 27,650 9,850
9     Keurusjumppa Fuerte - -

4. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     HIFK Gymnastics Cladium 43,925 -
2     Joensuun Kataja voimistelujaosto Midit 42,650 1,275
3     Joensuun Kataja voimistelujaosto Uniques 40,700 3,225
4     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald 40,400 3,525
5     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Spiraalit 37,350 6,575
6     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes 35,250 8,675
7     Fliku-82 Freesia 35,050 8,875
8     Helsingfors Gymnastikklubb HGK Delta 31,750 12,175

5. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Jyvo Juniorit 45,800 -
2     Espoon Telinetaiturit Elastic 44,250 1,550
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa VSK-U Juniors 43,200 2,600

6. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Härmän siskot Safine 44,400 -

6. luokka seka Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Joensuun Kataja voimistelujaosto JoKa Mix 45,200 -

1. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires 28,995 -
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit 27,645 1,350
3     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix 27,405 1,590
4     Oulun Pyrintö voimistelujaosto Säihkeet 26,660 2,335
5     Tampereen Voimistelijat Diamonds 25,960 3,035
6     Kuopion Reippaan Voimistelijat Cassiopeia 24,295 4,700
7     Voimistelumaailma Oulu Sirrit2 19,310 9,685

Kilpaharraste yli 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Liikuntaseura Pori Cherine 23,900 -
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora 23,200 0,700
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya 22,900 1,000

2. luokka yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Tampereen Voimistelijat Crystals 31,400 -
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset 30,800 0,600
3     Seinäjoen Voimistelijat Gloriosa 28,900 2,500
4     Joensuun Kataja voimistelujaosto Glitterit 28,550 2,850
5     Joensuun Kataja voimistelujaosto Angels 28,400 3,000
6     Tampereen Voimistelijat Minerals 27,850 3,550
7     Voimistelumaailma Oulu Sirrit 27,800 3,600
8     Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Sirius 25,900 5,500
9     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset 25,700 5,700
10     Keurusjumppa Ferite 24,250 7,150
11     Kuopion Reippaan Voimistelijat Cirius 23,900 7,500
12     Härmän siskot Spirals 23,350 8,050
13     Vaasan Telinetaiturit Mandariinit 19,500 11,900

Kilpaharraste alle 12v yleinen Official results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Topaasit 18,700 -

Last Update: 3.10.2022 3.12.45