Back 

KA Vantaa Cup + 1. MM-karsintakilpailu Energia Areena, 2022-04-10

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
16.300
2 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
16.250
3 Kari Minja, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.100
4 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.900
5 Korpi Iida, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.250
6 Laaksonen Helny, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.050
7 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
15.000
8 Immonen Jenny, Valkeakosken Voimistelijat
15.000
9 Koponen Siiri, Valkeakosken Voimistelijat
14.900
10 Parkkali Pihla, Valkeakosken Voimistelijat
14.650
11 Rekola Vilja, Tampereen Sisu
14.500
12 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
14.350
13 Tolvanen Iina, Valkeakosken Voimistelijat
12.100
14 Sillanpää Venla, Valkeakosken Voimistelijat
11.950
15 Rämä Elli, Valkeakosken Voimistelijat

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
16.700
2 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
16.500
3 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.000
4 Vuorinen Sonja, Vantaan Voimisteluseura
15.800
5 Heikkinen Emma, Kajaani Gymnastics
15.200
6 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics
15.100
7 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.000
8 Kalliokoski Josefina, Nokian Voimisteluseura
13.350
9 Bemeleit Erin, Vantaan Voimisteluseura

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Kari, Korpi, Mannonen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.150
2 Laaksonen, Lindqvist, Peuravaara, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.300
3 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
13.950
4 Ikävalko, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
13.200
5 Forsström, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
13.150
6 Järvinen, Rämä, Sillanpää, Valkeakosken Voimistelijat

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Haavisto, Laaksonen, Lindqvist, Peuravaara, Vesterinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
14.550
2 Antinaho, Immonen, Järvinen, Koponen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
14.550
3 Chimpuku, Ikävalko, Juutinen, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
12.050
4 Engbäck, Järvinen, Piilonen, Pulkkinen, Räsänen, Nokian Voimisteluseura
11.750

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Heikkinen, Koistinen, Moilanen, Kajaani Gymnastics
16.500
2 Lepistö, Olli, Valkolehto, Nokian Voimisteluseura
14.500

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Björkqvist Ella, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.350
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
18.300
3 Valli Iines, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.400
4 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
16.850
5 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
16.650
6 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
16.400
7 Hytönen Lida, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.400
8 Romaniv Inessa, Valkeakosken Voimistelijat
16.250
9 Seilonen Elli, Kajaani Gymnastics
16.200
10 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
16.150
11 Heikkinen Iida, Kajaani Gymnastics
16.050
12 Suur-Uski Eeva, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.850
13 Lehtisaari Kiira, Tampereen Sisu
15.650
14 Stenroos Sarinna, Tampereen Sisu
15.650
15 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
15.650
16 Belluardo Vivien, Keravan Voimistelijat
15.500
17 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.350
18 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
15.050
19 Kauria Kielo, Vantaan Voimisteluseura
14.700
20 Miettinen Julia, Keravan Voimistelijat
14.700
21 Helén Emmi, Keravan Voimistelijat
14.650
22 Mäkinen Jasmin, Tampereen Sisu
14.550
23 Sandell Oona, Nokian Voimisteluseura
14.500
24 Arabaci Melek, Tampereen Sisu
14.500
25 Avikainen Ilona, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.350
26 Heikkinen Taika, Kajaani Gymnastics
14.250
27 Karppinen Oona, Kajaani Gymnastics
13.950
28 Telenius Iida, Tampereen Sisu
13.700
29 Husu Lumi, Vantaan Voimisteluseura
13.650
30 Kajan Enni, Keravan Voimistelijat
13.500
31 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
12.850
32 Helander Helmi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
33 Taskinen Vera, Keravan Voimistelijat
34 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Tampereen Sisu
19.350

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.550
2 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.000
3 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.000
4 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
17.450
5 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
17.400
6 Lahtonen Jessica, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.400
7 Lipponen Vilma, Vantaan Voimisteluseura
16.900
8 Källman Nea, Vantaan Voimisteluseura
16.850
9 Kähkönen Jenni, Kajaani Gymnastics
16.750
10 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
16.650
11 Kurittu Elise, Vantaan Voimisteluseura
16.500
12 Vuorinen Neela, Tampereen Sisu
16.450
13 Perhovaara Isabella, Kajaani Gymnastics
15.450
14 Särkkä Maikki, Tampereen Sisu
15 Pulli Lotta, Tampereen Sisu
16 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
17 Taskinen Mira, Keravan Voimistelijat

Aerodance 15-17v

Score
Name Total
1 Göcmen, Haapanen, Kivelä, Kolkkanen, Paganus, Pelkonen, Teinikivi, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.750

Aerodance yli 18v

Score
Name Total
1 Kivelä, Koponen, Löppönen, Rantala, Seppälä, Soininen, Vainio, Österholm, Turun Urheiluliitto Voimistelu, Valkeakosken Voimistelijat
16.650

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Laaksonen, Sirviö, Teinikivi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.950
2 Nousiainen, Nääppä, Pulkki, Tampereen Sisu
18.550
3 Göcmen, Lauroma, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.100
4 Antinaho, Hakonen, Väisänen, Valkeakosken Voimistelijat
17.600
5 Haapanen, Merinen, Pelkonen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.950
6 Kurittu, Källman, Lipponen, Vantaan Voimisteluseura
16.500
7 Heikkinen, Hänninen, Launonen, Kajaani Gymnastics
8 Grönroos, Pulli, Särkkä, Tampereen Sisu

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
20.350
2 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
19.700
3 Vahteristo Lumi, Tampereen Sisu
19.500
4 Keurulainen Maija, Vantaan Voimisteluseura
19.300
5 Seppälä Kaisa, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.750
6 Rantala Emilia, Valkeakosken Voimistelijat
18.550
7 Paulamäki Nelli, Valkeakosken Voimistelijat
18.450
8 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
17.800
9 Mokkila Saija, Vantaan Voimisteluseura
17.450
10 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
16.700
11 Koponen Adeelia, Turun Urheiluliitto Voimistelu

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Farzad, Helander, Järvinen, Valli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.650
2 Kautto, Ketola, Ketola, Romaniv, Tuuri, Valkeakosken Voimistelijat
16.300
3 Haataja, Heikkilä, Mäkynen, Nysten, Räty, Valkeakosken Voimistelijat
15.100
4 Koski, Metsämäki, Saariniemi, Sjöroos, Virtanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
14.850
5 Engbäck, Koivula, Meskanen, Pihlajasaari, Sandell, Nokian Voimisteluseura
13.950
6 Husu, Kauria, Kouvalainen, Kulju, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
13.400
7 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
8 Ahtonen, Blomqvist, Heikkinen, Karppinen, Seppänen, Kajaani Gymnastics

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Björkqvist, Helander, Järvinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.450
2 Kautto, Tuuri, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
17.250
3 Farzad, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.900
4 Haataja, Heikkilä, Romaniv, Valkeakosken Voimistelijat
16.100
5 Jelkänen, Kaskinen, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.550
6 Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
15.500
7 Engbäck, Koivula, Pihlajasaari, Nokian Voimisteluseura
15.200
8 Arabaci, Lehtisaari, Stenroos, Tampereen Sisu
14.950
9 Koski, Saariniemi, Virtanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
14.950
10 Heikkinen, Heikkinen, Seilonen, Kajaani Gymnastics
14.100
11 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
13.900
12 Helén, Miettinen, Mokkila, Keravan Voimistelijat
13.850
13 Fagerlund, Mattila, Sjöroos, Turun Urheiluliitto Voimistelu
13.100
14 Kouvalainen, Kulju, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
12.700
15 Ahtonen, Blomqvist, Seppänen, Kajaani Gymnastics
12.100

15-17v. sekaparit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Nääppä, Tampereen Sisu
18.850

Aikuiset yli 18v. joukkueet

Score
Name Total
1 Soininen, Vainio, Österholm, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.470
2 Keurulainen, Paulamäki, Rantala, Valkeakosken Voimistelijat, Vantaan Voimisteluseura
19.460
3 Hukkanen, Ollila, Vahteristo, Jyväskylän Naisvoimistelijat, Tampereen Sisu
18.980
4 Huiko, Kortelainen, Mokkila, Vantaan Voimisteluseura
17.360

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Göcmen, Laaksonen, Lauroma, Sirviö, Teinikivi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.800

Aikuiset yli 18v. ryhmät

Score
Name Total
1 Agha, Kivelä, Koponen, Seppälä, Soininen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.265

Aerodance 12-14v

Score
Name Total
1 Haataja, Heikkilä, Kautto, Ketola, Ketola, Nysten, Tuuri, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
16.450
2 Farzad, Helander, Jelkänen, Järvinen, Kaskinen, Pääjärvi, Rotkus, Valli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.300
3 Arabaci, Kallio, Lehtisaari, Mäkinen, Rintakoski, Ruuhonen, Stenroos, Telenius, Tampereen Sisu

Last Update: 10/3/2022 3:15:53 AM