Back 

DM RSG 2022 Taastrup, 2022-05-14

Mikro

Fri
Namn Total
    Selina Li, Greve Gymnastik og Trampolin
    Lucy Elizabeth Khang, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Andrea Havnsøe Petersen, Gymnastikforeningen Øbro
    Sofiia Simak, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Nadia Maryniak, Ballerup GF
    Maria Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Emilie Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro
    Amelia Lisnichuk, Hjerting IF - Gymnastik
    Filipa Birk Nymand, TIK Gymnastik
    Elizabeth Højland Frederiksen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Emily Neumann, Ølstykke GF

Mini

Fri | Redskab
Namn Total
1    Freja Boesgaard Nordahl, Ølstykke GF 31,350
2    Marie Jørgensen, Ballerup GF 30,050
3    Julie Wibe Jespersen, Greve Gymnastik og Trampolin 29,600
4    Liva Kofod Qvick, Ølstykke GF 29,050
5    Nikoline Holm, Ølstykke GF 27,300
6    Delia Georgiana Badragan, TIK Gymnastik 26,550
7    Mia Baumann, Gymnastikforeningen Øbro 26,350
8    Theodora Gomes Ottosen-Støtt, Gymnastikforeningen Øbro 24,800
9    Anna Kaya Stryhn, Ballerup GF 24,600
10    Mathilde Søs Marcussen, TIK Gymnastik 24,250
11    Vigga Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 23,000
12    Lea Andersen, Ballerup GF 22,750
13    Ella Augusta Guldbæk Musak, TIK Gymnastik 22,000
14    Mille-Mathilde Albrechtsen, TIK Gymnastik 21,500
15    Malou Sophia Eriksen, TIK Gymnastik 20,350
16    Olivia Birk Nymand, TIK Gymnastik 19,300
17    Marie Hovmand, TIK Gymnastik 17,900

Rekrut

Fri | Redskab 1 | Redskab 2
Namn Total
1    Emilia Sophia Seistrup, Hjerting IF - Gymnastik 52,300
2    Ella Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 48,850
3    Anna Bøllingtoft Asmussen, Greve Gymnastik og Trampolin 47,600
4    Alina Petersen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 45,650
5    Duru Im, Ølstykke GF 44,700
6    Anna Golubtsova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 44,500
7    Khrystyna Tytechko (uden for konkurrence), DHG Gymnastik 44,450
8    Vasilisa Ricalovska, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 43,450
9    Nathalie Holm, Ølstykke GF 43,100
10    Victoria Winck-Flyvholm, Ballerup GF 42,600
11    Nikol Minkova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 42,300
12    Jana Ivanova, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 34,550
13    Elizabeth Niclasen, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 34,150
14    Diana Kozlenko, Silkeborg GF 31,400
15    Valeria Nicole Kuzina, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,850
16    Isidora Zarkov, Ballerup GF 22,650

Pre-junior 2. division

Fri | Redskab
Namn Total
1    Ella Juulsgaard Jepsen, Greve Gymnastik og Trampolin 32,800
2    Amanda Lauritzen, Greve Gymnastik og Trampolin 29,000
3    Oliwia Pater, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 28,700
4    Alma Glindvad Porsborg, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 26,900
5    Liva Leona Leonhardsen, FG90-Frederikshavn 26,050
6    Natacha Birkegaard, FG90-Frederikshavn 25,850
7    Celina Ali, Silkeborg GF 24,700

Pre-junior 1. division

Fri | Redskab 1 | Redskab 2 | Redskab 3
Namn Total
1    Emilie Holze Jensen, Ølstykke GF 65,200
2    Malou Nordberg, Greve Gymnastik og Trampolin 63,750
3    Naja Sanggaard Jørgensen, Greve Gymnastik og Trampolin 60,650
4    Nanna Silberbrandt, Gymnastikforeningen Øbro 54,750

Junior 2. division

Redskab 1 | Redskab 2
Nimi Yhteensä
    Anais Maria D. Bernier, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Roshin Yousef, Silkeborg GF
    Alberte Narp, Ølstykke GF
    Silke Steen Sørensen, Silkeborg GF
    Ida Tuxen Faber, Gymnastikforeningen Øbro

Junior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
    Yuliia Filimonenko, TIK Gymnastik
    Naja Bisgaard Jensen, Hjerting IF - Gymnastik
    Maria Grosser, Ballerup GF
    Mikkeline Klemmensen, Gymnastikforeningen Øbro
    Sarah Holck Rosendal, Ølstykke GF
    Agnes Schou Jacobsen, Gymnastikforeningen Øbro
    Isabella Koch Hansen, TIK Gymnastik
    Lucca Schmidt, Ballerup GF
    Sofia Luisa Gomes Ryom, Gymnastikforeningen Øbro
    Milena Krylova, Silkeborg GF

Senior 2. division

Redskab 1 | Redskab 2
Nimi Yhteensä
1    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF 41,283
2    Trine Rydiander, TIK Gymnastik 36,582
3    Agnes Tuxen, Ballerup GF 36,316
4    Martha Ryom (U/K), Gymnastikforeningen Øbro 33,350
5    Luna Holm, Ølstykke GF 29,782
6    Laura L. Thygesen, Gymnastikforeningen Øbro 22,049
7    Ella Bangsbo Holdum, Gymnastikforeningen Øbro

Senior 1. division

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
1    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik 99,148
2    Lise Bacher, Ølstykke GF 90,682
3    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik 84,532
4    Helena Chen, Ølstykke GF 79,132
5    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin 76,183
6    Helena Højbjerg Vibe, Hjerting IF - Gymnastik 74,565
7    Yasmin Neumann, Ølstykke GF 69,615
8    Maja Køhler Bay, TIK Gymnastik 63,731
9    Sara Skjoldborg, Ballerup GF 58,332
10    Matilde Charon Correia, Silkeborg GF 44,998

Disciplinfinale tøndebånd

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF
    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik
    Helena Chen, Ølstykke GF
    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik
    Lise Bacher, Ølstykke GF
    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik

Disciplinfinale bold

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
    Lise Bacher, Ølstykke GF
    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik
    Yasmin Neumann, Ølstykke GF
    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik
    Helena Chen, Ølstykke GF
    Marie Mejnholt-Jakobsen, Ballerup GF

Disciplinfinale køller

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik
    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik
    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin
    Lise Bacher, Ølstykke GF
    Helena Chen, Ølstykke GF
    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik

Disciplinfinale vimpel

Tøndebånd | Bold | Køller | Vimpel
Nimi Yhteensä
    Lise Bacher, Ølstykke GF
    Emilie Elgaard, Hjerting IF - Gymnastik
    Helena Vibe, Hjerting IF - Gymnastik
    Alma Sofie Højgaard Pedersen, TIK Gymnastik
    Helena Chen, Ølstykke GF
    Malene Skødstrup, Greve Gymnastik og Trampolin

Mini gruppe

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
1    TIK MINI, TIK Gymnastik 16,250

Mini duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 22,600

Rekrut duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
1    Team Aviaja, Gymnastikforeningen Øbro 26,250
2    Team Greve, Greve Gymnastik og Trampolin 25,100
3    DUO ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG) 23,150
4    DHG, DHG Gymnastik 23,100
5    Team Anuuk, Gymnastikforeningen Øbro 19,900
6    Duo FG90, FG90-Frederikshavn 19,650
7    Team Greve, Cilja/Luna, Greve Gymnastik og Trampolin 19,100
8    TIK LE, TIK Gymnastik

Junior gruppe

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
    Team Comezo, Gymnastikforeningen Øbro

Junior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
    TIK SIA, TIK Gymnastik
    Team ROG, Rødovre & Omegns Gymnastikforening (ROG)
    Ballerup Duo, Ballerup GF

Senior duo/trio

Runde 1 | Runde 2
Nimi Yhteensä
1    Ølstykke GF, Ølstykke GF 34,400
2    TIK MR, TIK Gymnastik 30,000
3    TIK CT, TIK Gymnastik 29,850
4    Team Comaneci, Hjerting IF - Gymnastik 27,150

Last Update: 16-05-2022 20:21:09