Back 

NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, Tampere Tampere, 2022-05-13

B-LUOKKA NUOREMMAT B-LUOKKA VANHEMMAT C-LUOKKA NUOREMMAT C-LUOKKA VANHEMMAT D-LUOKKA NUOREMMAT D-LUOKKA VANHEMMAT E-LUOKKA NUOREMMAT E-LUOKKA VANHEMMAT FIG TULOKKAAT F-LUOKKA NUOREMMAT F-VANHEMMAT G-LUOKKA NUOREMMAT G-LUOKKA VANHEMMAT H-LUOKKA MJL1 MJL2 MJL3 NAISET näyttökilpailu TYTÖT näyttökilpailu B-lk joukkue C-lk joukkue D-lk joukkue E-lk joukkue F-lk joukkue G-lk joukkue H-lk joukkue MJL 1 joukkue MJL 2 joukkue
D-LUOKKA VANHEMMAT
Unofficial results
Sij
#
Nimi
Hyppy
Eritasonojapuut
Puomi
Permanto
Yhteensä
Erotus
1
41
Nurmikko Milla
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8,5-9
9-9,5
9-9,5
VI
VT
8,5-9
UB
8,5-9
BB
9-9,5
FX
9-9,5
2
75
Oikarinen Ella
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
7,5-8
7-7,5
8,5-9
IV
VT
9-9,5
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
8,5-9
3
73
Nuutinen Nella
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9,5-10
7,5-8
7-7,5
8-8,5
IV
VT
9,5-10
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
8-8,5
4
42
Lehtonen Kerttu
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
7,5-8
7-7,5
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
7-7,5
FX
7,5-8
5
77
Laine Selma
Grankulla Gymnastikförening
9,5-10
7-7,5
6-7
8-8,5
III
VT
9,5-10
UB
7-7,5
BB
6-7
FX
8-8,5
6
5
Saarni Nella
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
7-7,5
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
7-7,5
BB
7,5-8
FX
7,5-8
7
101
Macchi Sara
Turun Urheiluliitto Voimistelu
9-9,5
6-7
8-8,5
7-7,5
III
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
8-8,5
FX
7-7,5
7
3
Silander Pihla
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
7-7,5
7,5-8
8-8,5
III
VT
8-8,5
UB
7-7,5
BB
7,5-8
FX
8-8,5
9
78
Langenskiöld Mathilda
Grankulla Gymnastikförening
8,5-9
8-8,5
6-7
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
8-8,5
BB
6-7
FX
7,5-8
10
107
Perttula Matilda
Porin Tarmo voimistelujaosto
8,5-9
6-7
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
74
Herttuainen Saana
Voimisteluseura Keski-Uusimaa
9-9,5
8-8,5
6-7
7-7,5
III
VT
9-9,5
UB
8-8,5
BB
6-7
FX
7-7,5
11
4
Paulakorpi Minja
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
7,5-8
6-7
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
7,5-8
11
2
Sjöblom Ida
Kotkan Telinevoimistelijat
9-9,5
alle 6
7-7,5
8,5-9
III
VT
9-9,5
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
8,5-9
11
33
Valkeapää Linnea
Lappeenrannan Voimistelijat
9-9,5
6-7
7,5-8
7,5-8
III
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
104
Vihinen Hilla
Tampereen Sisu
8,5-9
6-7
7,5-8
7,5-8
III
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
7,5-8
FX
7,5-8
11
36
Botsch Saana
Lappeenrannan Voimistelijat
9-9,5
7,5-8
alle 6
alle 6
II
VT
9-9,5
UB
7,5-8
BB
alle 6
FX
alle 6
11
38
Gezuri Susanna
Lappeenrannan Voimistelijat
8,5-9
7,5-8
6-7
7-7,5
II
VT
8,5-9
UB
7,5-8
BB
6-7
FX
7-7,5
11
1
Kivistö Luna
Kotkan Telinevoimistelijat
8,5-9
alle 6
7-7,5
6-7
II
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
6-7
11
8
Lukkari Hilla
Tampereen Voimistelijat
9-9,5
6-7
6-7
7,5-8
II
VT
9-9,5
UB
6-7
BB
6-7
FX
7,5-8
11
6
Siltakoski Sera
Tampereen Voimistelijat
8,5-9
6-7
6-7
7-7,5
II
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
6-7
FX
7-7,5
11
201
Tanttu Selma
Pyrkivä Gymnastics
8,5-9
8-8,5
alle 6
6-7
II
VT
8,5-9
UB
8-8,5
BB
alle 6
FX
6-7
11
39
Aliranta Juulia
Lappeenrannan Voimistelijat
8,5-9
6-7
alle 6
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
76
Beutels Eleonora
Grankulla Gymnastikförening
8-8,5
6-7
alle 6
6-7
I
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
alle 6
FX
6-7
11
79
Ehnholm Freja
Grankulla Gymnastikförening
alle 6
7-7,5
alle 6
6-7
I
VT
alle 6
UB
7-7,5
BB
alle 6
FX
6-7
11
105
Hakala Sonja
Tampereen Sisu
8,5-9
6-7
alle 6
alle 6
I
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
alle 6
FX
alle 6
11
40
Järveläinen Venny
Lappeenrannan Voimistelijat
8-8,5
6-7
alle 6
7-7,5
I
VT
8-8,5
UB
6-7
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
7
Laakkonen Veera
Tampereen Voimistelijat
8-8,5
alle 6
alle 6
alle 6
I
VT
8-8,5
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
alle 6
11
103
Lehtimäki Elsa
Liikuntaseura Pori
8,5-9
alle 6
alle 6
6-7
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
alle 6
FX
6-7
11
37
Luukko Julia
Lappeenrannan Voimistelijat
8,5-9
6-7
alle 6
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
alle 6
FX
7-7,5
11
34
Malmi Hilma
Lappeenrannan Voimistelijat
8,5-9
alle 6
7-7,5
7-7,5
I
VT
8,5-9
UB
alle 6
BB
7-7,5
FX
7-7,5
11
108
Rask Sofia
Kotkan Telinevoimistelijat
7,5-8
alle 6
6-7
6-7
I
VT
7,5-8
UB
alle 6
BB
6-7
FX
6-7
11
106
Tähkänen Maria
Porin Tarmo voimistelujaosto
7-7,5
7-7,5
7-7,5
alle 6
I
VT
7-7,5
UB
7-7,5
BB
7-7,5
FX
alle 6
11
102
Virta Eevi
Liikuntaseura Pori
8,5-9
6-7
alle 6
6-7
I
VT
8,5-9
UB
6-7
BB
alle 6
FX
6-7
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
1
Kivistö Luna, Kotkan Telinevoimistelijat

8,5-9

2
73
Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9,5-10

3
77
Laine Selma, Grankulla Gymnastikförening

9,5-10

4
33
Valkeapää Linnea, Lappeenrannan Voimistelijat

9-9,5

4
75
Oikarinen Ella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

6
2
Sjöblom Ida, Kotkan Telinevoimistelijat

9-9,5

7
8
Lukkari Hilla, Tampereen Voimistelijat

9-9,5

8
74
Herttuainen Saana, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

9-9,5

9
36
Botsch Saana, Lappeenrannan Voimistelijat

9-9,5

10
101
Macchi Sara, Turun Urheiluliitto Voimistelu

9-9,5

11
42
Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

12
4
Paulakorpi Minja, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

12
104
Vihinen Hilla, Tampereen Sisu

8,5-9

14
6
Siltakoski Sera, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

14
34
Malmi Hilma, Lappeenrannan Voimistelijat

8,5-9

16
107
Perttula Matilda, Porin Tarmo voimistelujaosto

8,5-9

17
78
Langenskiöld Mathilda, Grankulla Gymnastikförening

8,5-9

17
102
Virta Eevi, Liikuntaseura Pori

8,5-9

19
105
Hakala Sonja, Tampereen Sisu

8,5-9

19
5
Saarni Nella, Tampereen Voimistelijat

8,5-9

21
201
Tanttu Selma, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

21
41
Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

23
103
Lehtimäki Elsa, Liikuntaseura Pori

8,5-9

23
38
Gezuri Susanna, Lappeenrannan Voimistelijat

8,5-9

25
37
Luukko Julia, Lappeenrannan Voimistelijat

8,5-9

25
39
Aliranta Juulia, Lappeenrannan Voimistelijat

8,5-9

27
76
Beutels Eleonora, Grankulla Gymnastikförening

8-8,5

28
3
Silander Pihla, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

28
7
Laakkonen Veera, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

30
40
Järveläinen Venny, Lappeenrannan Voimistelijat

8-8,5

31
108
Rask Sofia, Kotkan Telinevoimistelijat

7,5-8

32
106
Tähkänen Maria, Porin Tarmo voimistelujaosto

7-7,5

33
79
Ehnholm Freja, Grankulla Gymnastikförening

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
41
Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics

8,5-9

2
74
Herttuainen Saana, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

3
201
Tanttu Selma, Pyrkivä Gymnastics

8-8,5

4
78
Langenskiöld Mathilda, Grankulla Gymnastikförening

8-8,5

5
42
Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

6
38
Gezuri Susanna, Lappeenrannan Voimistelijat

7,5-8

7
75
Oikarinen Ella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

8
36
Botsch Saana, Lappeenrannan Voimistelijat

7,5-8

8
73
Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7,5-8

8
4
Paulakorpi Minja, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
79
Ehnholm Freja, Grankulla Gymnastikförening

7-7,5

11
77
Laine Selma, Grankulla Gymnastikförening

7-7,5

11
5
Saarni Nella, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
3
Silander Pihla, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
106
Tähkänen Maria, Porin Tarmo voimistelujaosto

7-7,5

11
39
Aliranta Juulia, Lappeenrannan Voimistelijat

6-7

11
76
Beutels Eleonora, Grankulla Gymnastikförening

6-7

11
105
Hakala Sonja, Tampereen Sisu

6-7

11
40
Järveläinen Venny, Lappeenrannan Voimistelijat

6-7

11
8
Lukkari Hilla, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
37
Luukko Julia, Lappeenrannan Voimistelijat

6-7

11
101
Macchi Sara, Turun Urheiluliitto Voimistelu

6-7

11
107
Perttula Matilda, Porin Tarmo voimistelujaosto

6-7

11
6
Siltakoski Sera, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
33
Valkeapää Linnea, Lappeenrannan Voimistelijat

6-7

11
104
Vihinen Hilla, Tampereen Sisu

6-7

11
102
Virta Eevi, Liikuntaseura Pori

6-7

11
1
Kivistö Luna, Kotkan Telinevoimistelijat

alle 6

11
7
Laakkonen Veera, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
103
Lehtimäki Elsa, Liikuntaseura Pori

alle 6

11
34
Malmi Hilma, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
108
Rask Sofia, Kotkan Telinevoimistelijat

alle 6

11
2
Sjöblom Ida, Kotkan Telinevoimistelijat

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
41
Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

2
101
Macchi Sara, Turun Urheiluliitto Voimistelu

8-8,5

3
107
Perttula Matilda, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

4
5
Saarni Nella, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

4
3
Silander Pihla, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

6
33
Valkeapää Linnea, Lappeenrannan Voimistelijat

7,5-8

7
104
Vihinen Hilla, Tampereen Sisu

7,5-8

8
75
Oikarinen Ella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

9
1
Kivistö Luna, Kotkan Telinevoimistelijat

7-7,5

9
42
Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics

7-7,5

11
34
Malmi Hilma, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
73
Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
2
Sjöblom Ida, Kotkan Telinevoimistelijat

7-7,5

11
106
Tähkänen Maria, Porin Tarmo voimistelujaosto

7-7,5

11
38
Gezuri Susanna, Lappeenrannan Voimistelijat

6-7

11
74
Herttuainen Saana, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

6-7

11
77
Laine Selma, Grankulla Gymnastikförening

6-7

11
78
Langenskiöld Mathilda, Grankulla Gymnastikförening

6-7

11
8
Lukkari Hilla, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
4
Paulakorpi Minja, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
108
Rask Sofia, Kotkan Telinevoimistelijat

6-7

11
6
Siltakoski Sera, Tampereen Voimistelijat

6-7

11
39
Aliranta Juulia, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
76
Beutels Eleonora, Grankulla Gymnastikförening

alle 6

11
36
Botsch Saana, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
79
Ehnholm Freja, Grankulla Gymnastikförening

alle 6

11
105
Hakala Sonja, Tampereen Sisu

alle 6

11
40
Järveläinen Venny, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
7
Laakkonen Veera, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
103
Lehtimäki Elsa, Liikuntaseura Pori

alle 6

11
37
Luukko Julia, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
201
Tanttu Selma, Pyrkivä Gymnastics

alle 6

11
102
Virta Eevi, Liikuntaseura Pori

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
1
41
Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics

9-9,5

2
75
Oikarinen Ella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8,5-9

2
2
Sjöblom Ida, Kotkan Telinevoimistelijat

8,5-9

4
77
Laine Selma, Grankulla Gymnastikförening

8-8,5

5
73
Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

8-8,5

6
3
Silander Pihla, Tampereen Voimistelijat

8-8,5

7
4
Paulakorpi Minja, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

8
78
Langenskiöld Mathilda, Grankulla Gymnastikförening

7,5-8

8
42
Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics

7,5-8

8
107
Perttula Matilda, Porin Tarmo voimistelujaosto

7,5-8

8
5
Saarni Nella, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

8
104
Vihinen Hilla, Tampereen Sisu

7,5-8

11
8
Lukkari Hilla, Tampereen Voimistelijat

7,5-8

11
33
Valkeapää Linnea, Lappeenrannan Voimistelijat

7,5-8

11
39
Aliranta Juulia, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
38
Gezuri Susanna, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
74
Herttuainen Saana, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

7-7,5

11
40
Järveläinen Venny, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
37
Luukko Julia, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
101
Macchi Sara, Turun Urheiluliitto Voimistelu

7-7,5

11
34
Malmi Hilma, Lappeenrannan Voimistelijat

7-7,5

11
6
Siltakoski Sera, Tampereen Voimistelijat

7-7,5

11
76
Beutels Eleonora, Grankulla Gymnastikförening

6-7

11
79
Ehnholm Freja, Grankulla Gymnastikförening

6-7

11
1
Kivistö Luna, Kotkan Telinevoimistelijat

6-7

11
103
Lehtimäki Elsa, Liikuntaseura Pori

6-7

11
108
Rask Sofia, Kotkan Telinevoimistelijat

6-7

11
201
Tanttu Selma, Pyrkivä Gymnastics

6-7

11
102
Virta Eevi, Liikuntaseura Pori

6-7

11
36
Botsch Saana, Lappeenrannan Voimistelijat

alle 6

11
105
Hakala Sonja, Tampereen Sisu

alle 6

11
7
Laakkonen Veera, Tampereen Voimistelijat

alle 6

11
106
Tähkänen Maria, Porin Tarmo voimistelujaosto

alle 6

Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
Sij
#
Nimi
D
E
ND
Pisteet
Erotus
39
Aliranta Juulia, Lappeenrannan Voimistelijat

76
Beutels Eleonora, Grankulla Gymnastikförening

36
Botsch Saana, Lappeenrannan Voimistelijat

79
Ehnholm Freja, Grankulla Gymnastikförening

38
Gezuri Susanna, Lappeenrannan Voimistelijat

105
Hakala Sonja, Tampereen Sisu

74
Herttuainen Saana, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

40
Järveläinen Venny, Lappeenrannan Voimistelijat

1
Kivistö Luna, Kotkan Telinevoimistelijat

7
Laakkonen Veera, Tampereen Voimistelijat

77
Laine Selma, Grankulla Gymnastikförening

78
Langenskiöld Mathilda, Grankulla Gymnastikförening

103
Lehtimäki Elsa, Liikuntaseura Pori

42
Lehtonen Kerttu, Pyrkivä Gymnastics

8
Lukkari Hilla, Tampereen Voimistelijat

37
Luukko Julia, Lappeenrannan Voimistelijat

101
Macchi Sara, Turun Urheiluliitto Voimistelu

34
Malmi Hilma, Lappeenrannan Voimistelijat

41
Nurmikko Milla, Pyrkivä Gymnastics

73
Nuutinen Nella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

75
Oikarinen Ella, Voimisteluseura Keski-Uusimaa

4
Paulakorpi Minja, Tampereen Voimistelijat

107
Perttula Matilda, Porin Tarmo voimistelujaosto

5
Saarni Nella, Tampereen Voimistelijat

3
Silander Pihla, Tampereen Voimistelijat

6
Siltakoski Sera, Tampereen Voimistelijat

2
Sjöblom Ida, Kotkan Telinevoimistelijat

106
Tähkänen Maria, Porin Tarmo voimistelujaosto

33
Valkeapää Linnea, Lappeenrannan Voimistelijat

104
Vihinen Hilla, Tampereen Sisu

102
Virta Eevi, Liikuntaseura Pori


Last Update: 25.7.2024 5.57.16
SX
SM
MD
XL
XXL