Back 

Danmarksserien Junior 2. runde og Aspirantrækken Region Øst Helsinge, 2022-05-28

Juniorpiger - 3. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt DJP 1 58,560 -
2 Lille Næstved IF DJP 1 57,288 1,272
3 Jerne Idrætsforening DJP 1 57,250 1,310
4 Slagelse GF DJP 1 56,948 1,612
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) DJP 1 55,915 2,645
6 Starup U & IF DJP 1 55,243 3,317
7 Hvidovre Gymnastik DJP 1 54,598 3,962
8 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik DJP 2 53,865 4,695
9 Roskilde TeamGym DJP 1 52,465 6,095

Juniorpiger - 2. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Eskilstrup G & IF DJP 1 62,740 -
2 Ølstykke GF DJP 1 61,525 1,215
3 TeamGym Aarhus DJP 1 60,145 2,595
4 TeamGym Bellinge DJP 1 59,750 2,990
5 Teamgym Helsingør DJP 1 56,860 5,880
6 Gladsaxe IF DJP 1 55,823 6,917
7 GymHelsinge DJP 1 54,353 8,387
8 Vejle Gymnastik-Forening DJP 1 54,038 8,702

Juniorpiger - 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 TeamGym Djurs DJP 1 68,270 -
2 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik DJP 1 67,373 0,897
3 Bolbro Gymnasterne DJP 1 64,270 4,000
4 Viborg GF DJP 1 62,885 5,385
5 Randers gymnastiske Forening DJP 1 62,638 5,632
6 Svendborg GF DJP 1 62,238 6,032
7 Teamgym Nærheden DJP 1 60,895 7,375
8 TeamGym Syd DJP 1 60,845 7,425

Nanopiger - 2. division & Nanodrenge - 1. division Uofficiel karakter
no

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 2 24,245 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 3 23,125 1,120
3 Herlev Gymnastik, HI ANP 1 22,030 2,215
4 GHG -Teamgym Herlev ANP 2 21,130 3,115
5 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) AND 1 18,260 5,985
6 Nivå GF ANP 2 - -

Nanopiger - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF ANP 1 25,930 -
2 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 1 25,695 0,235
3 GHG -Teamgym Herlev ANP 1 21,875 4,055
4 Vintersbølle GF ANP 1 21,860 4,070
5 Nivå GF ANP 1 20,660 5,270
6 Farum Gymnastikforening ANP 1 19,860 6,070
7 Eskilstrup G & IF ANP 1 19,695 6,235
8 GymHelsinge ANP 1 18,760 7,170

Micropiger - 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF AMiP 2 26,930 -
2 GF Køge Bugt AMiP 2 25,460 1,470
3 Gladsaxe IF AMiP 3 23,265 3,665
4 Gladsaxe IF AMiP 2 23,225 3,705
5 Skjold Gymnastik Birkerød AMiP 2 22,425 4,505
6 GF Køge Bugt AMiP 3 21,925 5,005
7 Farum Gymnastikforening AMiP 2 20,980 5,950
8 Nivå GF AMiP 2 - -

Micropiger - 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Herlev Gymnastik, HI AMiP 1 27,695 -
2 Teamgym Helsingør AMiP 1 24,860 2,835
3 GHG -Teamgym Herlev AMiP 1 24,795 2,900
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) AMiP 1 23,715 3,980
5 Hvidovre Gymnastik AMiP 1 23,590 4,105
6 IF32 Glostrup Gymnastikforening AMiP 1 23,495 4,200
7 Skjold Gymnastik Birkerød AMiP 1 23,195 4,500
8 Farum Gymnastikforening AMiP 1 22,595 5,100

Juniormix 1. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Øster Hornum IF DJM 1 48,720 -

Micropiger - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym AMiP 1 26,030 -
2 Ørestad IF AMiP 1 25,690 0,340
3 GF Køge Bugt AMiP 1 25,630 0,400
4 Nivå GF AMiP 1 25,330 0,700
5 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik AMiP 1 24,710 1,320
6 Gladsaxe IF AMiP 1 24,410 1,620
7 Lille Næstved IF AMiP 1 24,360 1,670
8 Hvidovre Gymnastik TMiP 2 24,190 1,840

Microdrenge - 1. division & Minipiger - 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF AMP 1 27,960 -
2 Nivå GF AMP 1 26,965 0,995
3 Farum Gymnastikforening AMP 1 24,510 3,450
4 Skjold Gymnastik Birkerød AMP 1 23,025 4,935
5 Teamgym Nærheden AMiD 1 17,845 10,115

Juniorpiger - 5. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Helsingør DJP 2 48,828 -
2 Svendborg GF DJP 2 48,663 0,165
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening DJP 1 46,580 2,248
4 Vejgaard Gymnastikforening DJP 1 44,205 4,623
5 Teamgym Nærheden DJP 3 43,020 5,808
6 Øster Hornum IF DJP 1 42,593 6,235
7 Gladsaxe IF DJP 3 42,408 6,420
8 Aabybro DJP 2 40,965 7,863
9 Roskilde TeamGym DJP 2 37,993 10,835

Juniorpiger - 4. division Uofficiel karakter

Kval | Rytme | Bane | Trampet | Finale
Hold Resultat Gap
1 Ørestad IF DJP 1 54,080 -
2 Teamgym Nærheden DJP 2 51,695 2,385
3 Eskilstrup G & IF DJP 2 50,725 3,355
4 Høng GF DJP 1 50,105 3,975
5 Gladsaxe IF DJP 2 49,885 4,195
6 Slagelse GF DJP 2 48,950 5,130
7 Aabybro DJP 1 48,615 5,465
8 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) DJP 2 47,830 6,250

Last Update: 26-06-2022 13:07:44