Back 

Gymnaestrada Tampere TeamGymin kilpailut Tampere, 2022-06-09

2.lk finaali Unofficial results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1 Tampereen Voimistelijat Crystals 31,715 -
2 Jyväskylän Voimistelijat -79 Tähdet Keltaiset 31,695 0,020
3 Tampereen Voimistelijat Minerals 30,480 1,235
4 Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets 29,615 2,100
5 Viipurin Reipas Diamante 29,205 2,510
6 HIFK Gymnastics Pionium 28,895 2,820
7 Jyväskylän Voimistelijat -79 Tähdet Valkoiset 27,945 3,770

1.lk finaali Unofficial results

Permanto | Tumbling | Trampet
Team Yhteensä Gap
1 Tampereen Voimistelijat, Diamonds 30,870 -
2 Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix 29,205 1,665
3 Jyväskylän Voimistelijat -79 Taiturit 27,530 3,340
4 Kuopion Reippaan Voimistelijat Cassiopeia 24,630 6,240
5 Fliku-82, Fiorella 23,505 7,365

1. luokka yleinen Official results

Permanto
1     Tampereen Voimistelijat Diamonds
9,950
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit
9,300
3     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix
9,125
4     Fliku-82 Fiorella
7,600
5     Kuopion Reippaan Voimistelijat Cassiopeia
7,450
Tumbling
1   Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix
9,130
2   Tampereen Voimistelijat Diamonds
8,880
3   Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit
7,950
4   Kuopion Reippaan Voimistelijat Cassiopeia
7,115
5   Fliku-82 Fiorella
4,625
Trampet
1   Tampereen Voimistelijat Diamonds
10,565
2   Jyväskylän Voimistelijat-79 Taiturit
9,600
3   Kuopion Reippaan Voimistelijat Cassiopeia
9,500
4   Voimisteluseura Kyrön Kieppi Mysterix
8,980
5   Fliku-82 Fiorella
8,830

Kilpaharraste alle 12v yleinen Unofficial results

Permanto
1     Fliku-82 Fiona
7,550
Tumbling
1   Fliku-82 Fiona
7,300
Trampet
1   Fliku-82 Fiona
8,600

3. luokka yleinen Unofficial results

Permanto
1     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit
14,200
2     Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia
13,600
3     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies
13,500
4     Vaasan Telinetaiturit Sitruunat
13,400
5     Espoon Telinetaiturit Element
12,400
6     Fliku-82 Mintut
12,000
7     HIFK Gymnastics Titanium
11,900
8     Fliku-82 Fidele
11,225
9     Härmän siskot Sadira
11,100
10     Fliku-82 Felice
10,550
11     Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Elices
10,200
Tumbling
1   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit
12,950
2   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies
12,450
3   Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia
12,250
4   Fliku-82 Mintut
12,200
5   Espoon Telinetaiturit Element
11,800
6   Fliku-82 Felice
11,500
7   Vaasan Telinetaiturit Sitruunat
11,000
8   Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Elices
10,850
9   HIFK Gymnastics Titanium
10,750
10   Fliku-82 Fidele
10,200
11   Härmän siskot Sadira
8,700
Trampet
1   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Pixies
13,050
2   Seinäjoen Voimistelijat Gloxinia
12,650
3   Espoon Telinetaiturit Element
12,350
4   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähtitimantit
12,300
5   Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Elices
12,200
6   Vaasan Telinetaiturit Sitruunat
12,100
6   Fliku-82 Fidele
12,100
8   Fliku-82 Mintut
11,950
8   HIFK Gymnastics Titanium
11,950
10   Härmän siskot Sadira
11,650
11   Fliku-82 Felice
10,950

4. luokka yleinen Unofficial results

Permanto
1     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald
16,850
2     Kulosaaren Liikuntaseura Heroes
15,900
3     HIFK Gymnastics Cladium
15,700
4     Fliku-82 Freesia
15,600
Tumbling
1   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald
14,200
2   HIFK Gymnastics Cladium
13,950
3   Kulosaaren Liikuntaseura Heroes
12,000
4   Fliku-82 Freesia
11,450
Trampet
1   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Emerald
13,250
2   HIFK Gymnastics Cladium
12,600
3   Fliku-82 Freesia
11,900
4   Kulosaaren Liikuntaseura Heroes
11,000

Kilpaharraste Masters yleinen Unofficial results

Permanto
1     Espoon Telinetaiturit Eläkeläiset
8,050
2     Kuopion Reippaan Voimistelijat Spice Gurls
7,900
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya
7,650
Tumbling
1   Espoon Telinetaiturit Eläkeläiset
8,050
2   Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya
7,950
3   Kuopion Reippaan Voimistelijat Spice Gurls
7,900
Trampet
1   Espoon Telinetaiturit Eläkeläiset
8,600
1   Kuopion Reippaan Voimistelijat Spice Gurls
8,600
3   Jyväskylän Voimistelijat-79 Ferya
8,500

2. luokka yleinen Official results

Permanto
1     Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets
10,900
2     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset
10,650
3     HIFK Gymnastics Pionium
10,575
4     Tampereen Voimistelijat Crystals
10,550
5     Tampereen Voimistelijat Minerals
10,450
6     Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset
10,100
7     Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy
10,050
8     Viipurin Reipas Diamante
9,600
9     Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Sirius
9,000
10     Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires
8,150
11     Kuopion Reippaan Voimistelijat Cirius
8,100
Tumbling
1   Tampereen Voimistelijat Crystals
10,765
2   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset
10,180
3   Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Sirius
9,965
4   Tampereen Voimistelijat Minerals
9,680
5   HIFK Gymnastics Pionium
9,380
6   Viipurin Reipas Diamante
9,150
7   Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires
9,130
8   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets
9,065
9   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset
8,830
10   Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy
7,615
11   Kuopion Reippaan Voimistelijat Cirius
6,630
Trampet
1   Tampereen Voimistelijat Crystals
10,665
2   Tampereen Voimistelijat Minerals
10,200
3   Voimisteluseura Keski-Uusimaa Rockets
9,700
4   HIFK Gymnastics Pionium
9,530
5   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Valkoiset
9,500
6   Jyväskylän Voimistelijat-79 Tähdet Keltaiset
9,465
7   Viipurin Reipas Diamante
8,830
8   Kulosaaren Liikuntaseura Galaxy
8,565
9   Alavuden Urheilijat voimistelujaosto Sirius
8,400
10   Kuopion Reippaan Voimistelijat Cirius
8,365
11   Voimisteluseura Kyrön Kieppi Sapphires
8,080

5. luokka yleinen Unofficial results

Permanto
1     Tampereen Voimistelijat Fierce
16,775
2     Espoon Telinetaiturit Elastic
16,700
3     Jyväskylän Voimistelijat-79 Jyvo Juniorit
16,370
Tumbling
1   Tampereen Voimistelijat Fierce
14,275
2   Jyväskylän Voimistelijat-79 Jyvo Juniorit
13,650
3   Espoon Telinetaiturit Elastic
13,050
Trampet
1   Tampereen Voimistelijat Fierce
13,025
2   Espoon Telinetaiturit Elastic
11,450
3   Jyväskylän Voimistelijat-79 Jyvo Juniorit
10,650

Kilpaharraste yli 12v yleinen Unofficial results

Permanto
1     Viipurin Reipas Falcetto
8,250
2     Viipurin Reipas Amare
7,900
2     Viipurin Reipas Lumiga
7,900
4     Voimisteluseura Helsinki VSH Lakat
7,450
5     Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora
7,200
Tumbling
1   Viipurin Reipas Falcetto
8,550
2   Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora
8,450
3   Voimisteluseura Helsinki VSH Lakat
8,300
4   Viipurin Reipas Amare
7,850
5   Viipurin Reipas Lumiga
7,500
Trampet
1   Viipurin Reipas Falcetto
8,500
1   Viipurin Reipas Amare
8,500
3   Jyväskylän Voimistelijat-79 Floora
7,850
4   Voimisteluseura Helsinki VSH Lakat
7,750
5   Viipurin Reipas Lumiga
7,500

Last Update: 3.10.2022 3.23.03