Back 

Gymnaestrada Tampere Kilpa-aerobicin kilpailut Tampere, 2022-06-10

10-11v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Mannonen Ida-Maria, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.200
2 Laaksonen Helny, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.150
3 Kari Minja, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.150
4 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
15.850
5 Koponen Siiri, Valkeakosken Voimistelijat
15.650
6 Parkkali Pihla, Valkeakosken Voimistelijat
15.500
7 Karppinen Pihla, Kajaani Gymnastics
15.500
8 Sahala Sohvi, Keravan Voimistelijat
15.250
9 Immonen Jenny, Valkeakosken Voimistelijat
15.250
10 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
15.050
11 Niinimäki Martta, Tampereen Sisu
14.800
12 Huotari Saimi, Kajaani Gymnastics
14.200
13 Rekola Vilja, Tampereen Sisu
14.150
14 Saari Alissa, Seinäjoen Voimistelijat
14.150
15 Sillanpää Venla, Valkeakosken Voimistelijat
13.900
16 Toivonen Ilona, Kajaani Gymnastics
13.800
17 Rämä Elli, Valkeakosken Voimistelijat
13.600
18 Nevanpää Aada, Seinäjoen Voimistelijat
13.150
19 Tolvanen Iina, Valkeakosken Voimistelijat
13.050
20 Saari Selina, Kajaani Gymnastics
13.000
21 Kervinen Fiona, Kajaani Gymnastics
12.700

10-11v. joukkueet

Score
Name Total
1 Kari, Mannonen, Pöllänen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.350
2 Laaksonen, Lindqvist, Peuravaara, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.050
3 Huotari, Karppinen, Toivonen, Kajaani Gymnastics
13.700
4 Löppönen, Rytkölä, Vesterinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
13.400
5 Forsström, Kouvalainen, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
13.350
6 Ikävalko, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
13.100
7 Järvinen, Rämä, Sillanpää, Valkeakosken Voimistelijat
12.750
8 Kervinen, Ollila, Prokhorova, Kajaani Gymnastics
11.850
9 Luomanperä, Pikkumäki, Vuolteenaho, Seinäjoen Voimistelijat
11.800

8-9v. joukkueet

Score
Name Total
   Hakala, Leppänen, Loman, Mönki, Tuominen, Keravan Voimistelijat
C-4
   Kiikka, Lintula, Pöllänen, Salonoja, Snellman, Viitanen, Nokian Voimisteluseura
C-4
   Haavisto, Kallio, Mellenius, Turun Urheiluliitto Voimistelu
   Aaltonen, Multala, Rostedt, Turun Urheiluliitto Voimistelu
C-3
   Järvi, Lintunen, Sarapuu, Vantaan Voimisteluseura
   Ikola, Isoniemi, Janhunen, Seinäjoen Voimistelijat
C-4
   Illikainen, Jalkanen, Ristiluoma, Seinäjoen Voimistelijat
C-5
   Lehmuskoski, Nieminen, Paulamäki, Valkeakosken Voimistelijat
C-3

10-11v. ryhmät

Score
Name Total
1 Haavisto, Laaksonen, Lindqvist, Peuravaara, Vesterinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.000
2 Antinaho, Immonen, Järvinen, Koponen, Parkkali, Valkeakosken Voimistelijat
14.450
3 Chimpuku, Ikävalko, Juutinen, Järvinen, Sinisalo, Keravan Voimistelijat
12.800
4 Engbäck, Järvinen, Piilonen, Pulkkinen, Räsänen, Nokian Voimisteluseura
12.350

4. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Heiskanen Rina-Maija, Keravan Voimistelijat
16.600
2 Nuolivirta Anni, Seinäjoen Voimistelijat
16.250
3 Nousiainen Peppi, Oulun Naisvoimistelijat
16.100
4 Fallström Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
16.000
5 Ahokangas Sofia, Seinäjoen Voimistelijat
15.750
6 Luumi Silja, Valkeakosken Voimistelijat
15.700
7 Pirilä Nea, Vantaan Voimisteluseura
15.500
8 Lukkarinen Pihla, Keravan Voimistelijat
15.400
9 Elijoki Nea-Helmiina, Valkeakosken Voimistelijat
15.350
10 Rajala Iisa, Seinäjoen Voimistelijat
15.200
11 Jalo Joanna, Tampereen Sisu
15.050
12 Lampinen Jessica, Vantaan Voimisteluseura
15.050
13 Joensuu Ellen, Vantaan Voimisteluseura
15.000
14 Ansio Lili, Valkeakosken Voimistelijat
14.950
15 Kuusisto Mindi, Oulun Naisvoimistelijat
14.900
16 Vänskä Iida, Tampereen Sisu
14.900
17 Arabaci Melek, Tampereen Sisu
14.800
18 Mäkinen Jasmin, Tampereen Sisu
14.750
19 Telenius Iida, Tampereen Sisu
14.750
20 Kuikka Milla, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.650
21 Luoto Pinja, Vantaan Voimisteluseura
14.600
22 Gröning Leona, Vantaan Voimisteluseura
14.500
23 Kaikosuo Elsa, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.500
24 Välimäki Vilma, Keravan Voimistelijat
14.450
25 Sutinen Helmi, Kajaani Gymnastics
14.450
26 Piilonen Eedit, Tampereen Sisu
14.450
27 Vainio Jiia, Keravan Voimistelijat
14.400
28 Keitaanniemi Alfa, Tampereen Sisu
14.350
29 Antila Eevi, Nokian Voimisteluseura
14.300
30 Rintakoski Siiri, Tampereen Sisu
14.300
31 Ruuhonen Moona-Maija, Tampereen Sisu
14.200
32 Laitinen Elsa, Vantaan Voimisteluseura
14.150
33 Heikkinen Eevi, Keravan Voimistelijat
13.950
34 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
13.900
35 Vanninen Sofia, Keravan Voimistelijat
13.900
36 Heimonen Amanda, Seinäjoen Voimistelijat
13.900
37 Kyrölä Siiri, Raision Jumpparit
13.750
38 Peltokangas Saga, Vantaan Voimisteluseura
13.750
39 Mustajärvi Anni, Kajaani Gymnastics
13.650
40 Katajamaa Niia, Keravan Voimistelijat
13.650
41 Uusitalo Tiia, Raision Jumpparit
13.600
42 Kaartinen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
13.550
43 Hulkkonen Lilli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
13.550
44 Pasma Emma, Kajaani Gymnastics
13.400
45 Valpas Liisa, Nokian Voimisteluseura
13.200
46 Koistinen Jasmin, Keravan Voimistelijat
13.100
47 Martelius Anna, Keravan Voimistelijat
12.900
48 Kurtti Mette, Oulun Naisvoimistelijat
12.900
49 Paavola Emmiina, Nokian Voimisteluseura
12.750
50 Luotoniemi Kerttu, Nokian Voimisteluseura
11.850
51 Mustonen Kerttu, Kajaani Gymnastics
52 Saarinen Eevi, Jyväskylän Naisvoimistelijat
53 Laanterä Meea, Keravan Voimistelijat
54 Vauhkonen Susanna, Oulun Naisvoimistelijat
55 Raijas Rosalia, Keravan Voimistelijat

3. luokka yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Haavisto Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.450
2 Hannuksela Siina, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.150
3 Ojansivu Nemi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.850
4 Harjanne Kia, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.800
5 Horttanainen Hertta, Keravan Voimistelijat
15.550
6 Valtonen Siiri, Seinäjoen Voimistelijat
14.900
7 Järvinen Aino, Valkeakosken Voimistelijat
14.750
8 Posio Milla, Kajaani Gymnastics
14.450
9 Luumi Sanni, Valkeakosken Voimistelijat
14.250
10 Jyrämö Jenna, Valkeakosken Voimistelijat
14.000
11 Laitila Milla, Oulun Naisvoimistelijat
13.950
12 Kallio Veera, Tampereen Sisu
13.750
13 Kiianmies Liinu, Tampereen Sisu
13.600
14 Kytöviita Fiia, Valkeakosken Voimistelijat
13.550
15 Järnström Minea, Valkeakosken Voimistelijat
13.400
16 Naskali Emma, Tampereen Sisu
13.400
17 Liimatainen Amanda, Raision Jumpparit
13.250
18 Karppinen Sofia, Kajaani Gymnastics
13.000
19 Helin Jenna, Vantaan Voimisteluseura
13.000
20 Toivonen Milla, Seinäjoen Voimistelijat
12.850
21 Kekki Ronja, Valkeakosken Voimistelijat
12.850
22 Muurimäki Nuppu, Tampereen Sisu
11.950
23 Kettunen Jade, Oulun Naisvoimistelijat
11.700
24 Koivuranta Janessa, Nokian Voimisteluseura
10.650
25 Lemercier Celia, Vantaan Voimisteluseura
26 Väisänen Nella, Kajaani Gymnastics
27 Mustonen Anna, Oulun Naisvoimistelijat
28 Juppi Martta, Vantaan Voimisteluseura
29 Mettovaara Viola, Oulun Naisvoimistelijat

5. luokka yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
17.100
2 Veivo Oona, Oulun Naisvoimistelijat
16.950
3 Salmi Aliisa, Valkeakosken Voimistelijat
16.350
4 Vuorinen Sonja, Vantaan Voimisteluseura
16.250
5 Penttilä Lilli, Oulun Naisvoimistelijat
15.900
6 Heikkinen Elviira, Kajaani Gymnastics
15.850
7 Lehto Siina, Tampereen Sisu
15.250
8 Kaarniranta Martta, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.050
9 Martikainen Nelli, Oulun Naisvoimistelijat
14.700
10 Tulisalo Jemina, Oulun Naisvoimistelijat
14.250
11 Heikkinen Emma, Kajaani Gymnastics
12 Moilanen Anni, Kajaani Gymnastics

6. luokka naiset

Score
Name Total
1 Kinnunen Anna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.650
2 Hanhineva Tuuli, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.500
3 Kiiski Nonna, Kuopion Reippaan Voimistelijat
16.350
4 Jäväjä Anna, Oulun Naisvoimistelijat
16.000

Kilpa Aerodance yli 12v

Score
Name Total
1 Järvinen, Kalliokoski, Lepistö, Nieminen, Olli, Taatila, Valkolehto, Nokian Voimisteluseura
14.500
2 Ahtaanluoma, Lähdetniemi, Roppola, Tuokko, Vainio, Raision Jumpparit
14.200
3 Ansio, Elijoki, Fallström, Kekki, Luumi, Salmi, Talvio, Valkeakosken Voimistelijat
14.050
4 Haukkala, Kuosku, Leppälä, Manninen, Sivunen, Usvaranta, Ylimäki, Seinäjoen Voimistelijat
13.900
5 Heimonen, Nuolivirta, Rajala, Rautiainen, Skoglund, Toivonen, Valtonen, Seinäjoen Voimistelijat
13.100

4. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Kurittu, Veijalainen, Vuorinen, Vantaan Voimisteluseura
15.950
2 Elijoki, Fallström, Salmi, Valkeakosken Voimistelijat
15.450
3 Grönberg, Heikkinen, Sutinen, Kajaani Gymnastics
15.300
4 Lähteenmäki, Tamminen, Vuorinen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.000
5 Leikas, Pajula, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
14.900
6 Kuusisto, Nousiainen, Tulisalo, Oulun Naisvoimistelijat
14.350
7 Jalo, Piilonen, Vänskä, Tampereen Sisu
14.250
8 Kaartinen, Kurtti, Laitila, Oulun Naisvoimistelijat
14.100
9 Horttanainen, Katajamaa, Koistinen, Räisänen, Keravan Voimistelijat
13.600
10 Gröning, Husu, Peltokangas, Vantaan Voimisteluseura
13.600
11 Heikkinen, Laanterä, Vainio, Välimäki, Keravan Voimistelijat
13.300
12 Jyrämö, Järvinen, Kytöviita, Valkeakosken Voimistelijat
13.050
13 Heiskanen, Lukkarinen , Raijas, Keravan Voimistelijat

3. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Haavisto, Ojansivu, Pajatsalo, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.050
2 Hannuksela, Harjanne, Hietanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
14.900
3 Hörkkö, Kesäläinen, Ketonen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
13.950
4 Jaakkola, Kyrölä, Lähdetniemi, Orelma, Raision Jumpparit
12.900
5 Harju, Jyränen, Lahtinen, Valkeakosken Voimistelijat
12.600
6 Kemppainen, Kiianmies, Muurimäki, Niinimäki, Rekola, Tampereen Sisu
12.550
7 Alén, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
12.500
8 Kemiläinen, Laitala, Pekkinen, Tommila, Raision Jumpparit
12.500
9 Honka, Kanninen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura
12.000
10 Koro, Martelius, Rindell, Vanne, Turun Urheiluliitto Voimistelu
11.600
11 Koivuranta, Mäkinen, Setälä, Nokian Voimisteluseura
11.200
12 Hermansson, Kallaperä, Kapanen, Mbuyamba, Volotinen, Keravan Voimistelijat
11.050
13 Engbäck, Järvinen, Koivuranta, Nokian Voimisteluseura
10.850
14 Koivisto, Tarkko, Yilmaz, Turun Urheiluliitto Voimistelu
9.800
15 Juppi, Laitinen, Lemercier, Vantaan Voimisteluseura

5. luokka joukkueet

Score
Name Total
1 Heikkinen, Koistinen, Moilanen, Kajaani Gymnastics
15.400
2 Hanhineva, Kaarniranta, Kiiski, Kinnunen, Parviainen, Kuopion Reippaan Voimistelijat
15.300

Last Update: 10/3/2022 4:46:57 AM