Back 

Unni & Haralds Trophy Haslehallen, Oslo, 2022-10-14

WAG Youth WAG Junior WAG Junior Finals WAG Senior WAG Senior Finals MAG Youth 11-12 MAG Youth 13-14 MAG Junior MAG Junior Finals MAG Senior MAG Senior Finals MAG Special Olympics WAG Team Competition MAG Team Competition
WAG Youth
Unofficial results
Pl
#
Name
Vault
Uneven bars
Beam
Floor
Total
Gap
1
13
Anna Jørgensen
HSIL
11.500
D: 3.0
E: 8.500
7.200
D: 0.90
E: 6.300
11.050
D: 3.40
E: 7.650
10.800
D: 3.60
E: 7.200
40.550
VT
11.500
D: 3.0
E: 8.500
UB
7.200
D: 0.9
E: 6.300
BB
11.050
D: 3.4
E: 7.650
FX
10.800
D: 3.6
E: 7.200
2
14
Pernille Strøm
Aalesunds Turnforening
11.600
D: 3.2
E: 8.400
7.550
D: 0.90
E: 6.650
10.800
D: 3.10
E: 7.700
10.450
D: 3.40
E: 7.050
40.400
0.150
VT
11.600
D: 3.2
E: 8.400
UB
7.550
D: 0.9
E: 6.650
BB
10.800
D: 3.1
E: 7.700
FX
10.450
D: 3.4
E: 7.050
3
18
Ameli-Mari Solli
Holmen Tropp og Turn
11.050
D: 3.0
E: 8.050
7.400
D: 1.00
E: 6.400
11.200
D: 3.40
E: 7.800
10.300
D: 3.20
E: 7.100
39.950
0.600
VT
11.050
D: 3.0
E: 8.050
UB
7.400
D: 1.0
E: 6.400
BB
11.200
D: 3.4
E: 7.800
FX
10.300
D: 3.2
E: 7.100
4
17
Alexandra Ore
Holmen Tropp og Turn
11.350
D: 3.2
E: 8.150
7.900
D: 1.10
E: 6.800
9.600
D: 3.40
E: 6.200
10.300
D: 3.00
E: 7.300
39.150
1.400
VT
11.350
D: 3.2
E: 8.150
UB
7.900
D: 1.1
E: 6.800
BB
9.600
D: 3.4
E: 6.200
FX
10.300
D: 3.0
E: 7.300
5
11
Celine Skår Knudsen
Nedre Glomma Turn
10.650
D: 2.4
E: 8.250
7.750
D: 0.80
E: 6.950
9.750
D: 2.80
E: 6.950
9.450
D: 2.30
E: 7.150
37.600
2.950
VT
10.650
D: 2.4
E: 8.250
UB
7.750
D: 0.8
E: 6.950
BB
9.750
D: 2.8
E: 6.950
FX
9.450
D: 2.3
E: 7.150
6
12
Hannah Pedersen Tipura
Bergens Turnforening
10.550
D: 2.0
E: 8.550
6.900
D: 0.90
E: 6.000
9.350
D: 3.20
E: 6.150
9.800
D: 2.90
E: 6.900
36.600
3.950
VT
10.550
D: 2.0
E: 8.550
UB
6.900
D: 0.9
E: 6.000
BB
9.350
D: 3.2
E: 6.150
FX
9.800
D: 2.9
E: 6.900
7
16
Juliana Vagstun
Aalesunds Turnforening
10.600
D: 2.4
E: 8.200
6.300
D: 0.80
E: 5.500
9.500
D: 3.10
E: 6.400
9.850
D: 2.60
E: 7.250
36.250
4.300
VT
10.600
D: 2.4
E: 8.200
UB
6.300
D: 0.8
E: 5.500
BB
9.500
D: 3.1
E: 6.400
FX
9.850
D: 2.6
E: 7.250
8
5
Guro Flemsæterhaug
Molde Turnforening
10.500
D: 2.4
E: 8.100
6.000
D: 0.90
E: 5.100
9.300
D: 3.40
E: 5.900
9.450
D: 2.90
E: 6.550
35.250
5.300
VT
10.500
D: 2.4
E: 8.100
UB
6.000
D: 0.9
E: 5.100
BB
9.300
D: 3.4
E: 5.900
FX
9.450
D: 2.9
E: 6.550
9
8
Filippa Hailey Högberg Hwang
Oslo Turnforening
10.300
D: 1.6
E: 8.800
ND: 0.10
3.600
D: 0.80
E: 6.800
ND: 4.00
8.900
D: 2.50
E: 6.400
9.100
D: 2.00
E: 7.100
31.900
8.650
VT
10.300
D: 1.6
E: 8.800
ND: 0.10
UB
3.600
D: 0.8
E: 6.800
ND: 4.00
BB
8.900
D: 2.5
E: 6.400
FX
9.100
D: 2.0
E: 7.100
9
4
Mathilde Vikan
Molde Turnforening
10.450
D: 2.4
E: 8.150
ND: 0.10
5.050
D: 0.80
E: 4.250
7.700
D: 2.80
E: 4.900
8.700
D: 2.90
E: 6.100
ND: 0.30
31.900
8.650
VT
10.450
D: 2.4
E: 8.150
ND: 0.10
UB
5.050
D: 0.8
E: 4.250
BB
7.700
D: 2.8
E: 4.900
FX
8.700
D: 2.9
E: 6.100
ND: 0.30
11
9
Zehra Sayan
Oslo Turnforening
9.750
D: 1.6
E: 8.150
1.900
D: 0.80
E: 5.100
ND: 4.00
9.650
D: 2.10
E: 7.550
9.350
D: 1.90
E: 7.450
30.650
9.900
VT
9.750
D: 1.6
E: 8.150
UB
1.900
D: 0.8
E: 5.100
ND: 4.00
BB
9.650
D: 2.1
E: 7.550
FX
9.350
D: 1.9
E: 7.450
12
7
Emmy Katrine Halvorsen
Oslo Turnforening
9.800
D: 1.6
E: 8.200
8.400
D: 2.20
E: 6.200
8.950
D: 2.20
E: 6.750
27.150
13.400
VT
9.800
D: 1.6
E: 8.200
UB

BB
8.400
D: 2.2
E: 6.200
FX
8.950
D: 2.2
E: 6.750
13
3
Solveig Mørkeseth Eriksen
Molde Turnforening
4.400
D: 0.80
E: 3.600
9.200
D: 1.90
E: 7.300
13.600
26.950
VT

UB
4.400
D: 0.8
E: 3.600
BB
9.200
D: 1.9
E: 7.300
FX

Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
14
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening


3.2


8.400




5.800
11.600

2
13
Anna Jørgensen, HSIL


3.0


8.500




5.750
11.500

0.050
3
17
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn


3.2


8.150




5.675
11.350

0.125
4
18
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn


3.0


8.050




5.525
11.050

0.275
5
11
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn


2.4


8.250




5.325
10.650

0.475
6
16
Juliana Vagstun, Aalesunds Turnforening


2.4


8.200




5.300
10.600

0.500
7
12
Hannah Pedersen Tipura, Bergens Turnforening


2.0


8.550




5.275
10.550

0.525
8
5
Guro Flemsæterhaug, Molde Turnforening


2.4


8.100




5.250
10.500

0.550
9
4
Mathilde Vikan, Molde Turnforening


2.4


8.150


0.1

5.225
10.450

0.575
10
8
Filippa Hailey Högberg Hwang, Oslo Turnforening


1.6


8.800


0.1

5.150
10.300

0.650
11
7
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening


1.6


8.200




4.900
9.800

0.900
12
9
Zehra Sayan, Oslo Turnforening


1.6


8.150




4.875
9.750

0.925
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
17
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn

1.1

6.800


7.900

2
11
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn

0.8

6.950


7.750

0.150
3
14
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening

0.9

6.650


7.550

0.350
4
18
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn

1.0

6.400


7.400

0.500
5
13
Anna Jørgensen, HSIL

0.9

6.300


7.200

0.700
6
12
Hannah Pedersen Tipura, Bergens Turnforening

0.9

6.000


6.900

1.000
7
16
Juliana Vagstun, Aalesunds Turnforening

0.8

5.500


6.300

1.600
8
5
Guro Flemsæterhaug, Molde Turnforening

0.9

5.100


6.000

1.900
9
4
Mathilde Vikan, Molde Turnforening

0.8

4.250


5.050

2.850
10
3
Solveig Mørkeseth Eriksen, Molde Turnforening

0.8

3.600


4.400

3.500
11
8
Filippa Hailey Högberg Hwang, Oslo Turnforening

0.8

6.800

4.0

3.600

4.300
12
9
Zehra Sayan, Oslo Turnforening

0.8

5.100

4.0

1.900

6.000
13
7
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening




7.900
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
18
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn

3.4

7.800


11.200

2
13
Anna Jørgensen, HSIL

3.4

7.650


11.050

0.150
3
14
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening

3.1

7.700


10.800

0.400
4
11
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn

2.8

6.950


9.750

1.450
5
9
Zehra Sayan, Oslo Turnforening

2.1

7.550


9.650

1.550
6
17
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn

3.4

6.200


9.600

1.600
7
16
Juliana Vagstun, Aalesunds Turnforening

3.1

6.400


9.500

1.700
8
12
Hannah Pedersen Tipura, Bergens Turnforening

3.2

6.150


9.350

1.850
9
5
Guro Flemsæterhaug, Molde Turnforening

3.4

5.900


9.300

1.900
10
3
Solveig Mørkeseth Eriksen, Molde Turnforening

1.9

7.300


9.200

2.000
11
8
Filippa Hailey Högberg Hwang, Oslo Turnforening

2.5

6.400


8.900

2.300
12
7
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening

2.2

6.200


8.400

2.800
13
4
Mathilde Vikan, Molde Turnforening

2.8

4.900


7.700

3.500
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
1
13
Anna Jørgensen, HSIL

3.6

7.200


10.800

2
14
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening

3.4

7.050


10.450

0.350
3
17
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn

3.0

7.300


10.300

0.500
3
18
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn

3.2

7.100


10.300

0.500
5
16
Juliana Vagstun, Aalesunds Turnforening

2.6

7.250


9.850

0.950
6
12
Hannah Pedersen Tipura, Bergens Turnforening

2.9

6.900


9.800

1.000
7
11
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn

2.3

7.150


9.450

1.350
7
5
Guro Flemsæterhaug, Molde Turnforening

2.9

6.550


9.450

1.350
9
9
Zehra Sayan, Oslo Turnforening

1.9

7.450


9.350

1.450
10
8
Filippa Hailey Högberg Hwang, Oslo Turnforening

2.0

7.100


9.100

1.700
11
7
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening

2.2

6.750


8.950

1.850
12
4
Mathilde Vikan, Molde Turnforening

2.9

6.100

0.3

8.700

2.100
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
Pl
#
Name
D
E
ND
Score
Gap
13
Anna Jørgensen, HSIL




14
Pernille Strøm, Aalesunds Turnforening




18
Ameli-Mari Solli, Holmen Tropp og Turn




17
Alexandra Ore, Holmen Tropp og Turn




11
Celine Skår Knudsen, Nedre Glomma Turn




12
Hannah Pedersen Tipura, Bergens Turnforening




16
Juliana Vagstun, Aalesunds Turnforening




5
Guro Flemsæterhaug, Molde Turnforening




8
Filippa Hailey Högberg Hwang, Oslo Turnforening




4
Mathilde Vikan, Molde Turnforening




9
Zehra Sayan, Oslo Turnforening




7
Emmy Katrine Halvorsen, Oslo Turnforening





Last Update: 5/26/2024 8:59:32 PM
SX
SM
MD
XL
XXL