Tillbaka 

Svenska Cupen 2022 Halmstad, 2022-11-25

Svenska Cupen Finaler RC 5 Finaler RP Ö Finaler RC 2 Finaler RP 2 Finaler RC 3 Finaler RC 4 Finaler RC 2 RP 2 RC 3 RP 3 RC 4 RC 5 RP Ö Svenska Cupen Rikscupen Lag Svenska Cupen Lag
RC 2 Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
34
Valter Hammarström
Göteborgs Turnförening
13,333
D: 4,6
E: 8,733
11,849
D: 3,25
E: 8,600
12,700
D: 4,50
E: 8,200
14,066
14,233/13,900
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,900
13,700
D: 4,50
E: 9,200
12,766
78,414
FX
13,333
D: 4,6
E: 8,733
PH
11,849
D: 3,3
E: 8,600
SR
12,700
D: 4,5
E: 8,200
VT
14,066
14,233/13,900
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,900
PB
13,700
D: 4,5
E: 9,200
HB
12,766
D: 4,1
E: 8,666
2
50
Oliver Svensson
Halmstadfrigymnaster
12,700
D: 4,5
E: 8,200
12,400
D: 3,35
E: 9,050
11,833
D: 4,10
E: 7,733
13,866
14,200/13,533
D: 5,0/4,0
E: 9,200/9,533
13,566
D: 4,60
E: 8,966
12,266
76,631
1,783
FX
12,700
D: 4,5
E: 8,200
PH
12,400
D: 3,4
E: 9,050
SR
11,833
D: 4,1
E: 7,733
VT
13,866
14,200/13,533
D: 5,0/4,0
E: 9,200/9,533
PB
13,566
D: 4,6
E: 8,966
HB
12,266
D: 3,6
E: 8,666
3
16
Valter Toverud
GF Brommagymansterna
13,000
D: 4,6
E: 8,400
13,233
D: 4,50
E: 8,733
13,516
13,466/13,566
D: 5,0/4,0
E: 8,466/9,566
13,100
D: 4,00
E: 9,100
12,166
65,015
13,399
FX
13,000
D: 4,6
E: 8,400
PH

SR
13,233
D: 4,5
E: 8,733
VT
13,516
13,466/13,566
D: 5,0/4,0
E: 8,466/9,566
PB
13,100
D: 4,0
E: 9,100
HB
12,166
D: 3,6
E: 8,566
4
104
Alfred Bogfors
Hindås GF
12,633
D: 4,6
E: 8,033
12,333
D: 4,10
E: 8,233
11,700
D: 3,10
E: 8,600
12,300
48,966
29,448
FX
12,633
D: 4,6
E: 8,033
PH

SR
12,333
D: 4,1
E: 8,233
VT
PB
11,700
D: 3,1
E: 8,600
HB
12,300
D: 4,0
E: 8,300
5
95
Seth Bjerkeby
Hammarbygymnasterna
12,766
D: 4,6
E: 8,166
12,133
D: 4,50
E: 7,633
13,783
14,000/13,566
D: 5,0/4,0
E: 9,000/9,566
38,682
39,732
FX
12,766
D: 4,6
E: 8,166
PH

SR
12,133
D: 4,5
E: 7,633
VT
13,783
14,000/13,566
D: 5,0/4,0
E: 9,000/9,566
PB

HB

6
89
Ted Carmody
Hammarbygymnasterna
12,349
D: 3,25
E: 9,100
12,300
D: 4,60
E: 7,700
11,533
36,182
42,232
FX

PH
12,349
D: 3,3
E: 9,100
SR
12,300
D: 4,6
E: 7,700
VT
PB

HB
11,533
D: 3,5
E: 8,033
7
126
Liam Dahlberg
Motus Salto
13,400
D: 4,10
E: 9,300
12,666
26,066
52,348
FX

PH

SR

VT
PB
13,400
D: 4,1
E: 9,300
HB
12,666
D: 4,1
E: 8,566
8
15
Alexander Mouradiian
GF Brommagymansterna
12,166
D: 4,0
E: 8,166
13,033
D: 4,60
E: 8,433
25,199
53,215
FX
12,166
D: 4,0
E: 8,166
PH

SR
13,033
D: 4,6
E: 8,433
VT
PB

HB

9
35
Elton Dahlin
Göteborgs Turnförening
12,466
D: 4,1
E: 8,366
12,266
D: 4,00
E: 8,266
24,732
53,682
FX
12,466
D: 4,1
E: 8,366
PH

SR
12,266
D: 4,0
E: 8,266
VT
PB

HB

10
94
Linus Peschel
Hammarbygymnasterna
12,033
D: 3,10
E: 8,933
12,666
24,699
53,715
FX

PH
12,033
D: 3,1
E: 8,933
SR

VT
PB

HB
12,666
D: 3,1
E: 9,566
10
129
Tee Jay P.Bengtsson
Motus Salto
11,999
D: 3,10
E: 8,900
12,700
D: 3,50
E: 9,200
24,699
53,715
FX

PH
11,999
D: 3,1
E: 8,900
SR

VT
PB
12,700
D: 3,5
E: 9,200
HB

10
127
Samuel Borggren Olsson
Motus Salto
12,333
D: 3,60
E: 8,733
12,366
24,699
53,715
FX

PH

SR

VT
PB
12,333
D: 3,6
E: 8,733
HB
12,366
D: 3,6
E: 8,766
13
128
Wiggo Jensen
Motus Salto
12,249
D: 3,10
E: 9,150
12,033
24,282
54,132
FX

PH
12,249
D: 3,1
E: 9,150
SR

VT
PB

HB
12,033
D: 4,0
E: 8,033
14
92
Arthur Tamilin
Hammarbygymnasterna
11,983
D: 3,00
E: 8,983
11,933
D: 3,00
E: 8,933
23,916
54,498
FX

PH
11,983
D: 3,0
E: 8,983
SR

VT
PB
11,933
D: 3,0
E: 8,933
HB

15
45
Felix Garnolf Graf
Halmstadfrigymnaster
14,183
14,700/13,666
D: 5,0/4,0
E: 9,700/9,666
14,183
64,231
FX

PH

SR

VT
14,183
14,700/13,666
D: 5,0/4,0
E: 9,700/9,666
PB

HB

16
67
Edvin Björs
Halmstadfrigymnaster
14,049
14,533/13,566
D: 5,0/4,0
E: 9,533/9,566
14,049
64,365
FX

PH

SR

VT
14,049
14,533/13,566
D: 5,0/4,0
E: 9,533/9,566
PB

HB

17
97
Gabriel Gillberg
Hammarbygymnasterna
13,966
14,233/13,700
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,700
13,966
64,448
FX

PH

SR

VT
13,966
14,233/13,700
D: 5,0/4,0
E: 9,233/9,700
PB

HB

18
93
Edwin Nilsson
Hammarbygymnasterna
13,766
14,033/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,033/9,500
13,766
64,648
FX

PH

SR

VT
13,766
14,033/13,500
D: 5,0/4,0
E: 9,033/9,500
PB

HB

19
37
Leon Knezevic Brandt
Göteborgs Turnförening
13,666
13,866/13,466
D: 5,0/4,0
E: 8,866/9,466
13,666
64,748
FX

PH

SR

VT
13,666
13,866/13,466
D: 5,0/4,0
E: 8,866/9,466
PB

HB

20
72
Magnus-Alexander Åhlund
Halmstadfrigymnaster
12,216
D: 3,10
E: 9,116
12,216
66,198
FX

PH
12,216
D: 3,1
E: 9,116
SR

VT
PB

HB

21
90
Lorens Bjerkeby
Hammarbygymnasterna
12,166
D: 3,10
E: 9,066
12,166
66,248
FX

PH
12,166
D: 3,1
E: 9,066
SR

VT
PB

HB

22
38
Tilo Drugge
Göteborgs Turnförening
12,133
12,133
66,281
FX

PH

SR

VT
PB

HB
12,133
D: 3,5
E: 8,633
23
17
Caden Keller
GF Brommagymansterna
12,000
D: 3,6
E: 8,400
12,000
66,414
FX
12,000
D: 3,6
E: 8,400
PH

SR

VT
PB

HB

24
63
Aston Byhmer
Halmstadfrigymnaster
11,583
D: 3,10
E: 8,483
11,583
66,831
FX

PH
11,583
D: 3,1
E: 8,483
SR

VT
PB

HB

25
47
Matheo Färnström
Halmstadfrigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,6

8,733

Q
13,333

2
16
Valter Toverud, GF Brommagymansterna

4,6

8,400

Q
13,000

0,333
3
95
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna

4,6

8,166

Q
12,766

0,567
4
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster

4,5

8,200

Q
12,700

0,633
5
104
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,6

8,033

Q
12,633

0,700
6
35
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening

4,1

8,366

Q
12,466

0,867
7
15
Alexander Mouradiian, GF Brommagymansterna

4,0

8,166

Q
12,166

1,167
8
17
Caden Keller, GF Brommagymansterna

3,6

8,400

Q
12,000

1,333
9
128
Wiggo Jensen, Motus Salto



q

9
45
Felix Garnolf Graf, Halmstadfrigymnaster



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster


3,7
3,0


9,100
9,000



Q
12,400
12,800
12,000

2
89
Ted Carmody, Hammarbygymnasterna


3,0
3,5


8,966
9,233



Q
12,349
11,966
12,733

0,051
3
128
Wiggo Jensen, Motus Salto


3,2
3,0


8,933
9,366



Q
12,249
12,133
12,366

0,151
4
72
Magnus-Alexander Åhlund, Halmstadfrigymnaster


3,2
3,0


9,066
9,166



Q
12,216
12,266
12,166

0,184
5
90
Lorens Bjerkeby, Hammarbygymnasterna


3,2
3,0


9,066
9,066



Q
12,166
12,266
12,066

0,234
6
94
Linus Peschel, Hammarbygymnasterna


3,2
3,0


8,933
8,933



Q
12,033
12,133
11,933

0,367
7
129
Tee Jay P.Bengtsson, Motus Salto


3,2
3,0


9,133
8,666



Q
11,999
12,333
11,666

0,401
8
92
Arthur Tamilin, Hammarbygymnasterna


3,0
3,0


8,833
9,133



Q
11,983
11,833
12,133

0,417
9
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening


3,5
3,0


8,066
9,133



Q
11,849
11,566
12,133

0,551
10
63
Aston Byhmer, Halmstadfrigymnaster


3,2
3,0


7,866
9,100



Q
11,583
11,066
12,100

0,817
11
15
Alexander Mouradiian, GF Brommagymansterna









q

11
97
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
16
Valter Toverud, GF Brommagymansterna

4,5

8,733

Q
13,233

2
15
Alexander Mouradiian, GF Brommagymansterna

4,6

8,433

Q
13,033

0,200
3
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,5

8,200

Q
12,700

0,533
4
104
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,1

8,233

Q
12,333

0,900
5
89
Ted Carmody, Hammarbygymnasterna

4,6

7,700

Q
12,300

0,933
6
35
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening

4,0

8,266

Q
12,266

0,967
7
95
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna

4,5

7,633

Q
12,133

1,100
8
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster

4,1

7,733

Q
11,833

1,400
9
63
Aston Byhmer, Halmstadfrigymnaster



q

9
129
Tee Jay P.Bengtsson, Motus Salto



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
45
Felix Garnolf Graf, Halmstadfrigymnaster


5,0
4,0


9,700
9,666



Q
14,183
14,700
13,666

2
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


9,233
9,900



Q
14,066
14,233
13,900

0,117
3
67
Edvin Björs, Halmstadfrigymnaster


5,0
4,0


9,533
9,566



Q
14,049
14,533
13,566

0,134
4
97
Gabriel Gillberg, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


9,233
9,700



Q
13,966
14,233
13,700

0,217
5
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster


5,0
4,0


9,200
9,533



Q
13,866
14,200
13,533

0,317
6
95
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


9,000
9,566



Q
13,783
14,000
13,566

0,400
7
93
Edwin Nilsson, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


9,033
9,500



Q
13,766
14,033
13,500

0,417
8
37
Leon Knezevic Brandt, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


8,866
9,466



Q
13,666
13,866
13,466

0,517
9
16
Valter Toverud, GF Brommagymansterna


5,0
4,0


8,466
9,566



Q
13,516
13,466
13,566

0,667
10
47
Matheo Färnström, Halmstadfrigymnaster









q

10
35
Elton Dahlin, Göteborgs Turnförening









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,5

9,200

Q
13,700

2
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster

4,6

8,966

Q
13,566

0,134
3
126
Liam Dahlberg, Motus Salto

4,1

9,300

Q
13,400

0,300
4
16
Valter Toverud, GF Brommagymansterna

4,0

9,100

Q
13,100

0,600
5
129
Tee Jay P.Bengtsson, Motus Salto

3,5

9,200

Q
12,700

1,000
6
127
Samuel Borggren Olsson, Motus Salto

3,6

8,733

Q
12,333

1,367
7
92
Arthur Tamilin, Hammarbygymnasterna

3,0

8,933

Q
11,933

1,767
8
104
Alfred Bogfors, Hindås GF

3,1

8,600

Q
11,700

2,000
9
95
Seth Bjerkeby, Hammarbygymnasterna



q

9
15
Alexander Mouradiian, GF Brommagymansterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
34
Valter Hammarström, Göteborgs Turnförening

4,1

8,666

Q
12,766

2
94
Linus Peschel, Hammarbygymnasterna

3,1

9,566

Q
12,666

0,100
2
126
Liam Dahlberg, Motus Salto

4,1

8,566

Q
12,666

0,100
4
127
Samuel Borggren Olsson, Motus Salto

3,6

8,766

Q
12,366

0,400
5
104
Alfred Bogfors, Hindås GF

4,0

8,300

Q
12,300

0,466
6
50
Oliver Svensson, Halmstadfrigymnaster

3,6

8,666

Q
12,266

0,500
7
16
Valter Toverud, GF Brommagymansterna

3,6

8,566

Q
12,166

0,600
8
38
Tilo Drugge, Göteborgs Turnförening

3,5

8,633

Q
12,133

0,633
9
128
Wiggo Jensen, Motus Salto

4,0

8,033

Q
12,033

0,733
10
89
Ted Carmody, Hammarbygymnasterna

3,5

8,033

Q
11,533

1,233
11
15
Alexander Mouradiian, GF Brommagymansterna



q

11
92
Arthur Tamilin, Hammarbygymnasterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-07-20 02:11:14
SX
SM
MD
XL
XXL