Tillbaka 

Svenska Cupen 2022 Halmstad, 2022-11-25

Svenska Cupen Finaler RC 5 Finaler RP Ö Finaler RC 2 Finaler RP 2 Finaler RC 3 Finaler RC 4 Finaler RC 2 RP 2 RC 3 RP 3 RC 4 RC 5 RP Ö Svenska Cupen Rikscupen Lag Svenska Cupen Lag
RC 3 Finaler
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
27
Raphael Lundin
Göteborgs Turnförening
12,366
D: 4,1
E: 8,266
11,724
D: 3,13
E: 8,600
12,633
D: 4,10
E: 8,533
13,650
13,100/14,200
D: 5,0/5,0
E: 8,100/9,200
13,466
D: 4,60
E: 8,866
13,800
77,639
FX
12,366
D: 4,1
E: 8,266
PH
11,724
D: 3,1
E: 8,600
SR
12,633
D: 4,1
E: 8,533
VT
13,650
13,100/14,200
D: 5,0/5,0
E: 8,100/9,200
PB
13,466
D: 4,6
E: 8,866
HB
13,800
D: 4,6
E: 9,200
2
43
Levi Hullegård
Halmstadfrigymnaster
12,500
D: 4,6
E: 7,900
12,466
D: 3,65
E: 8,817
11,533
D: 3,50
E: 8,033
13,800
13,700/13,900
D: 5,0/5,0
E: 8,700/8,900
12,533
D: 4,00
E: 8,533
13,133
75,965
1,674
FX
12,500
D: 4,6
E: 7,900
PH
12,466
D: 3,7
E: 8,817
SR
11,533
D: 3,5
E: 8,033
VT
13,800
13,700/13,900
D: 5,0/5,0
E: 8,700/8,900
PB
12,533
D: 4,0
E: 8,533
HB
13,133
D: 4,1
E: 9,033
3
11
Frans Bruch
GF Brommagymnasterna
12,333
D: 4,5
E: 7,833
11,491
D: 3,08
E: 8,417
13,300
D: 4,50
E: 8,800
13,549
14,233/12,866
D: 5,0/3,5
E: 9,233/9,366
12,933
D: 4,50
E: 8,433
11,566
75,172
2,467
FX
12,333
D: 4,5
E: 7,833
PH
11,491
D: 3,1
E: 8,417
SR
13,300
D: 4,5
E: 8,800
VT
13,549
14,233/12,866
D: 5,0/3,5
E: 9,233/9,366
PB
12,933
D: 4,5
E: 8,433
HB
11,566
D: 3,1
E: 8,466
4
12
August Wadman
GF Brommagymnasterna
13,200
D: 5,0
E: 8,200
11,000
D: 3,50
E: 7,500
13,266
14,000/12,533
D: 5,0/3,5
E: 9,000/9,033
12,566
D: 4,00
E: 8,566
13,366
63,398
14,241
FX
13,200
D: 5,0
E: 8,200
PH

SR
11,000
D: 3,5
E: 7,500
VT
13,266
14,000/12,533
D: 5,0/3,5
E: 9,000/9,033
PB
12,566
D: 4,0
E: 8,566
HB
13,366
D: 4,1
E: 9,266
5
14
Hagop Mouradian
GF Brommagymnasterna
11,900
D: 4,0
E: 7,900
11,500
D: 3,05
E: 8,450
11,000
D: 3,50
E: 7,500
12,666
D: 4,00
E: 8,666
12,200
59,266
18,373
FX
11,900
D: 4,0
E: 7,900
PH
11,500
D: 3,1
E: 8,450
SR
11,000
D: 3,5
E: 7,500
VT
PB
12,666
D: 4,0
E: 8,666
HB
12,200
D: 3,1
E: 9,100
6
13
Jack Sjölinder
GF Brommagymnasterna
12,600
D: 4,6
E: 8,000
11,166
D: 3,50
E: 7,666
13,116
13,800/12,433
D: 5,0/3,5
E: 8,800/8,933
13,100
D: 4,60
E: 8,500
49,982
27,657
FX
12,600
D: 4,6
E: 8,000
PH

SR
11,166
D: 3,5
E: 7,666
VT
13,116
13,800/12,433
D: 5,0/3,5
E: 8,800/8,933
PB
13,100
D: 4,6
E: 8,500
HB

7
29
Frans Magnusson
Göteborgs Turnförening
11,133
D: 3,1
E: 8,033
11,016
D: 2,50
E: 8,517
12,200
D: 4,00
E: 8,200
10,600
D: 3,00
E: 7,600
44,949
32,690
FX
11,133
D: 3,1
E: 8,033
PH
11,016
D: 2,5
E: 8,517
SR
12,200
D: 4,0
E: 8,200
VT
PB
10,600
D: 3,0
E: 7,600
HB

8
141
Noah Endler
Hammarbygymnasterna
13,749
13,966/13,533
D: 5,0/4,0
E: 8,966/9,533
13,133
D: 4,00
E: 9,133
12,466
39,348
38,291
FX

PH

SR

VT
13,749
13,966/13,533
D: 5,0/4,0
E: 8,966/9,533
PB
13,133
D: 4,0
E: 9,133
HB
12,466
D: 3,5
E: 8,966
9
86
Lorenzp Monsalves Sevilä
Hammarbygymnasterna
13,766
13,766/13,766
D: 5,0/4,5
E: 8,766/9,266
12,500
D: 4,00
E: 8,500
12,233
38,499
39,140
FX

PH

SR

VT
13,766
13,766/13,766
D: 5,0/4,5
E: 8,766/9,266
PB
12,500
D: 4,0
E: 8,500
HB
12,233
D: 3,6
E: 8,633
10
30
Noel Johansson
Göteborgs Turnförening
10,483
D: 2,50
E: 7,983
11,766
D: 3,60
E: 8,166
22,249
55,390
FX

PH
10,483
D: 2,5
E: 7,983
SR
11,766
D: 3,6
E: 8,166
VT
PB

HB

11
88
Pelle Petersson
Hammarbygymnasterna
10,949
D: 3,25
E: 7,700
10,800
21,749
55,890
FX

PH
10,949
D: 3,3
E: 7,700
SR

VT
PB

HB
10,800
D: 3,0
E: 7,800
12
31
Hugo Sandgren
Göteborgs Turnförening
13,066
13,766/12,366
D: 5,0/4,0
E: 8,766/8,366
13,066
64,573
FX

PH

SR

VT
13,066
13,766/12,366
D: 5,0/4,0
E: 8,766/8,366
PB

HB

13
87
Jakob Peschel
Hammarbygymnasterna
12,200
D: 4,6
E: 7,600
12,200
65,439
FX
12,200
D: 4,6
E: 7,600
PH

SR

VT
PB

HB

14
125
Frans Bergkvist
Motus Salto
11,900
D: 3,15
E: 8,750
11,900
65,739
FX

PH
11,900
D: 3,2
E: 8,750
SR

VT
PB

HB

15
28
Julius Lauenstein
Göteborgs Turnförening
11,300
D: 3,60
E: 7,700
11,300
66,339
FX

PH

SR
11,300
D: 3,6
E: 7,700
VT
PB

HB

16
61
Albert Jursic Wanninger
Halmstadfrigymnaster
FX

PH

SR

VT
PB

HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna

5,0

8,200

Q
13,200

2
13
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna

4,6

8,000

Q
12,600

0,600
3
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster

4,6

7,900

Q
12,500

0,700
4
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening

4,1

8,266

Q
12,366

0,834
5
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna

4,5

7,833

Q
12,333

0,867
6
87
Jakob Peschel, Hammarbygymnasterna

4,6

7,600

Q
12,200

1,000
7
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

4,0

7,900

Q
11,900

1,300
8
29
Frans Magnusson, Göteborgs Turnförening

3,1

8,033

Q
11,133

2,067
9
141
Noah Endler, Hammarbygymnasterna



q

9
86
Lorenzp Monsalves Sevilä, Hammarbygymnasterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster


3,2
4,1


8,700
8,933



Q
12,466
11,900
13,033

2
125
Frans Bergkvist, Motus Salto


3,2
3,1


8,600
8,900



Q
11,900
11,800
12,000

0,566
3
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening


3,2
3,1


8,033
9,166



Q
11,724
11,233
12,216

0,742
4
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna


3,0
3,1


8,400
8,500



Q
11,500
11,400
11,600

0,966
5
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna


3,0
3,2


8,033
8,800



Q
11,491
11,033
11,950

0,975
6
29
Frans Magnusson, Göteborgs Turnförening


2,0
3,0


8,200
8,833



Q
11,016
10,200
11,833

1,450
7
88
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna


3,0
3,5


6,833
8,566



Q
10,949
9,833
12,066

1,517
8
30
Noel Johansson, Göteborgs Turnförening


2,0
3,0


8,466
7,500



Q
10,483
10,466
10,500

1,983
9
13
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna









q

9
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna

4,5

8,800

Q
13,300

2
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening

4,1

8,533

Q
12,633

0,667
3
29
Frans Magnusson, Göteborgs Turnförening

4,0

8,200

Q
12,200

1,100
4
30
Noel Johansson, Göteborgs Turnförening

3,6

8,166

Q
11,766

1,534
5
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster

3,5

8,033

Q
11,533

1,767
6
28
Julius Lauenstein, Göteborgs Turnförening

3,6

7,700

Q
11,300

2,000
7
13
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna

3,5

7,666

Q
11,166

2,134
8
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna

3,5

7,500

Q
11,000

2,300
8
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

3,5

7,500

Q
11,000

2,300
10
86
Lorenzp Monsalves Sevilä, Hammarbygymnasterna



q

10
88
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster


5,0
5,0


8,700
8,900



Q
13,800
13,700
13,900

2
86
Lorenzp Monsalves Sevilä, Hammarbygymnasterna


5,0
4,5


8,766
9,266



Q
13,766
13,766
13,766

0,034
3
141
Noah Endler, Hammarbygymnasterna


5,0
4,0


8,966
9,533



Q
13,749
13,966
13,533

0,051
4
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening


5,0
5,0


8,100
9,200



Q
13,650
13,100
14,200

0,150
5
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna


5,0
3,5


9,233
9,366



Q
13,549
14,233
12,866

0,251
6
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna


5,0
3,5


9,000
9,033



Q
13,266
14,000
12,533

0,534
7
13
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna


5,0
3,5


8,800
8,933



Q
13,116
13,800
12,433

0,684
8
31
Hugo Sandgren, Göteborgs Turnförening


5,0
4,0


8,766
8,366



Q
13,066
13,766
12,366

0,734
9
61
Albert Jursic Wanninger, Halmstadfrigymnaster









q

9
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna









q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening

4,6

8,866

Q
13,466

2
141
Noah Endler, Hammarbygymnasterna

4,0

9,133

Q
13,133

0,333
3
13
Jack Sjölinder, GF Brommagymnasterna

4,6

8,500

Q
13,100

0,366
4
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna

4,5

8,433

Q
12,933

0,533
5
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

4,0

8,666

Q
12,666

0,800
6
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna

4,0

8,566

Q
12,566

0,900
7
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster

4,0

8,533

Q
12,533

0,933
8
86
Lorenzp Monsalves Sevilä, Hammarbygymnasterna

4,0

8,500

Q
12,500

0,966
9
29
Frans Magnusson, Göteborgs Turnförening

3,0

7,600

Q
10,600

2,866
10
125
Frans Bergkvist, Motus Salto



q

10
88
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
27
Raphael Lundin, Göteborgs Turnförening

4,6

9,200

Q
13,800

2
12
August Wadman, GF Brommagymnasterna

4,1

9,266

Q
13,366

0,434
3
43
Levi Hullegård, Halmstadfrigymnaster

4,1

9,033

Q
13,133

0,667
4
141
Noah Endler, Hammarbygymnasterna

3,5

8,966

Q
12,466

1,334
5
86
Lorenzp Monsalves Sevilä, Hammarbygymnasterna

3,6

8,633

Q
12,233

1,567
6
14
Hagop Mouradian, GF Brommagymnasterna

3,1

9,100

Q
12,200

1,600
7
11
Frans Bruch, GF Brommagymnasterna

3,1

8,466

Q
11,566

2,234
8
88
Pelle Petersson, Hammarbygymnasterna

3,0

7,800

Q
10,800

3,000
9
28
Julius Lauenstein, Göteborgs Turnförening



q

9
125
Frans Bergkvist, Motus Salto



q

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-06-21 02:52:26
SX
SM
MD
XL
XXL