Tillbaka 

Distriktsmästerskapen 2023 Åkeshovshallen, 2023-04-02

Ettan Tvåan Trean Fyran Femman Öppet program COP Junior Team Competition
Tvåan
Icke officiella resultat
Pl
#
Namn
Fristående
Bygelhäst
Ringar
Hopp
Barr
Räck
Total
Gap
1
43
Valter Toverud
BG
13,350
D: 4,6
E: 8,750
12,775
D: 3,30
E: 9,475
13,050
D: 4,60
E: 8,450
14,100
14,350/13,850
D: 5,0/4,0
E: 9,350/9,850
13,350
D: 4,00
E: 9,350
10,250
76,875
FX
13,350
D: 4,6
E: 8,750
PH
12,775
D: 3,3
E: 9,475
SR
13,050
D: 4,6
E: 8,450
VT
14,100
14,350/13,850
D: 5,0/4,0
E: 9,350/9,850
PB
13,350
D: 4,0
E: 9,350
HB
10,250
D: 3,5
E: 6,750
1
42
Alexander Mouradian
BG
12,350
D: 4,1
E: 8,250
11,750
D: 3,55
E: 8,200
13,200
D: 4,60
E: 8,600
12,825
12,350/13,300
D: 3,0/4,0
E: 9,350/9,300
13,300
D: 4,00
E: 9,300
13,450
76,875
FX
12,350
D: 4,1
E: 8,250
PH
11,750
D: 3,6
E: 8,200
SR
13,200
D: 4,6
E: 8,600
VT
12,825
12,350/13,300
D: 3,0/4,0
E: 9,350/9,300
PB
13,300
D: 4,0
E: 9,300
HB
13,450
D: 4,6
E: 8,850
3
27
Seth Bjerkeby
HG
13,050
D: 4,5
E: 8,550
11,625
D: 3,05
E: 8,575
12,200
D: 4,60
E: 7,600
14,100
14,450/13,750
D: 5,0/4,0
E: 9,450/9,750
12,600
D: 3,60
E: 9,000
11,550
75,125
1,750
FX
13,050
D: 4,5
E: 8,550
PH
11,625
D: 3,1
E: 8,575
SR
12,200
D: 4,6
E: 7,600
VT
14,100
14,450/13,750
D: 5,0/4,0
E: 9,450/9,750
PB
12,600
D: 3,6
E: 9,000
HB
11,550
D: 3,5
E: 8,050
4
26
Linus Peschel
HG
11,750
D: 3,1
E: 8,650
12,075
D: 3,05
E: 9,025
11,750
D: 3,60
E: 8,150
13,025
12,550/13,500
D: 3,5/4,0
E: 9,050/9,500
13,600
D: 4,10
E: 9,500
12,800
75,000
1,875
FX
11,750
D: 3,1
E: 8,650
PH
12,075
D: 3,1
E: 9,025
SR
11,750
D: 3,6
E: 8,150
VT
13,025
12,550/13,500
D: 3,5/4,0
E: 9,050/9,500
PB
13,600
D: 4,1
E: 9,500
HB
12,800
D: 3,6
E: 9,200
5
41
Caden Alexander Keller
BG
12,650
D: 4,1
E: 8,550
12,000
D: 3,60
E: 8,400
11,550
D: 3,10
E: 8,450
14,200
14,600/13,800
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,800
11,750
D: 2,50
E: 9,250
12,250
74,400
2,475
FX
12,650
D: 4,1
E: 8,550
PH
12,000
D: 3,6
E: 8,400
SR
11,550
D: 3,1
E: 8,450
VT
14,200
14,600/13,800
D: 5,0/4,0
E: 9,600/9,800
PB
11,750
D: 2,5
E: 9,250
HB
12,250
D: 3,5
E: 8,750
6
24
Arthur Tamilin
HG
11,250
D: 3,1
E: 8,150
11,850
D: 3,25
E: 8,600
11,400
D: 3,50
E: 7,900
13,825
14,300/13,350
D: 5,0/4,0
E: 9,300/9,350
12,250
D: 3,50
E: 8,750
12,350
72,925
3,950
FX
11,250
D: 3,1
E: 8,150
PH
11,850
D: 3,3
E: 8,600
SR
11,400
D: 3,5
E: 7,900
VT
13,825
14,300/13,350
D: 5,0/4,0
E: 9,300/9,350
PB
12,250
D: 3,5
E: 8,750
HB
12,350
D: 3,0
E: 9,350
7
25
Sigge Bornesand
HG
11,750
D: 2,6
E: 9,150
11,300
D: 3,05
E: 8,250
11,800
D: 4,10
E: 7,700
13,125
12,700/13,550
D: 3,0/4,0
E: 9,700/9,550
11,350
D: 3,10
E: 8,250
11,400
70,725
6,150
FX
11,750
D: 2,6
E: 9,150
PH
11,300
D: 3,1
E: 8,250
SR
11,800
D: 4,1
E: 7,700
VT
13,125
12,700/13,550
D: 3,0/4,0
E: 9,700/9,550
PB
11,350
D: 3,1
E: 8,250
HB
11,400
D: 3,0
E: 8,400
8
28
Edwin Nilsson
HG
11,350
D: 3,5
E: 7,850
10,450
D: 3,05
E: 7,400
11,150
D: 4,10
E: 7,050
13,950
14,100/13,800
D: 5,0/4,0
E: 9,100/9,800
12,050
D: 2,60
E: 9,450
11,450
70,400
6,475
FX
11,350
D: 3,5
E: 7,850
PH
10,450
D: 3,1
E: 7,400
SR
11,150
D: 4,1
E: 7,050
VT
13,950
14,100/13,800
D: 5,0/4,0
E: 9,100/9,800
PB
12,050
D: 2,6
E: 9,450
HB
11,450
D: 3,0
E: 8,450
9
37
Ferdinand Grossmann
KFUM
10,500
D: 2,6
E: 7,900
9,900
D: 3,05
E: 6,850
9,250
D: 3,10
E: 6,150
12,825
12,500/13,150
D: 3,0/4,0
E: 9,500/9,150
11,600
D: 2,60
E: 9,000
10,950
65,025
11,850
FX
10,500
D: 2,6
E: 7,900
PH
9,900
D: 3,1
E: 6,850
SR
9,250
D: 3,1
E: 6,150
VT
12,825
12,500/13,150
D: 3,0/4,0
E: 9,500/9,150
PB
11,600
D: 2,6
E: 9,000
HB
10,950
D: 3,1
E: 7,850
10
45
Henning Nilsson
Visbygymnasterna
9,700
D: 3,0
E: 6,700
10,275
D: 2,25
E: 8,025
9,100
D: 3,10
E: 6,000
12,925
13,150/12,700
D: 4,0/3,0
E: 9,150/9,700
11,000
D: 2,60
E: 8,400
9,650
62,650
14,225
FX
9,700
D: 3,0
E: 6,700
PH
10,275
D: 2,3
E: 8,025
SR
9,100
D: 3,1
E: 6,000
VT
12,925
13,150/12,700
D: 4,0/3,0
E: 9,150/9,700
PB
11,000
D: 2,6
E: 8,400
HB
9,650
D: 3,0
E: 6,650
11
34
Ebbot Kusel
KFUM
9,850
D: 2,5
E: 7,350
8,750
D: 2,50
E: 6,250
10,600
D: 3,60
E: 7,000
12,850
12,500/13,200
D: 3,0/4,0
E: 9,500/9,200
9,900
D: 2,50
E: 7,400
10,450
62,400
14,475
FX
9,850
D: 2,5
E: 7,350
PH
8,750
D: 2,5
E: 6,250
SR
10,600
D: 3,6
E: 7,000
VT
12,850
12,500/13,200
D: 3,0/4,0
E: 9,500/9,200
PB
9,900
D: 2,5
E: 7,400
HB
10,450
D: 3,0
E: 7,450
11
44
Sigge Sahrblom
AGF Örebro
8,950
D: 2,5
E: 6,450
9,225
D: 2,50
E: 6,725
9,300
D: 3,10
E: 6,200
12,725
12,250/13,200
D: 3,0/4,0
E: 9,250/9,200
11,100
D: 2,50
E: 8,600
11,100
62,400
14,475
FX
8,950
D: 2,5
E: 6,450
PH
9,225
D: 2,5
E: 6,725
SR
9,300
D: 3,1
E: 6,200
VT
12,725
12,250/13,200
D: 3,0/4,0
E: 9,250/9,200
PB
11,100
D: 2,5
E: 8,600
HB
11,100
D: 3,0
E: 8,100
13
40
Gustav Lundin
KFUM
10,450
D: 2,5
E: 7,950
10,350
D: 3,05
E: 7,300
8,000
D: 2,60
E: 5,400
12,550
12,150/12,950
D: 3,0/4,0
E: 9,150/8,950
10,500
D: 2,60
E: 7,900
10,250
62,100
14,775
FX
10,450
D: 2,5
E: 7,950
PH
10,350
D: 3,1
E: 7,300
SR
8,000
D: 2,6
E: 5,400
VT
12,550
12,150/12,950
D: 3,0/4,0
E: 9,150/8,950
PB
10,500
D: 2,6
E: 7,900
HB
10,250
D: 3,6
E: 6,650
14
35
Melker Åberg
KFUM
10,300
D: 2,6
E: 7,700
9,325
D: 3,00
E: 6,325
8,850
D: 3,10
E: 5,750
11,650
11,500/11,800
D: 3,0/4,0
E: 8,500/7,800
10,950
D: 2,50
E: 8,450
9,000
60,075
16,800
FX
10,300
D: 2,6
E: 7,700
PH
9,325
D: 3,0
E: 6,325
SR
8,850
D: 3,1
E: 5,750
VT
11,650
11,500/11,800
D: 3,0/4,0
E: 8,500/7,800
PB
10,950
D: 2,5
E: 8,450
HB
9,000
D: 3,0
E: 6,000
15
23
Philip Pool
HG
11,350
D: 3,6
E: 7,750
11,875
D: 3,05
E: 8,825
13,975
14,400/13,550
D: 5,0/4,0
E: 9,400/9,550
12,050
D: 3,10
E: 8,950
49,250
27,625
FX
11,350
D: 3,6
E: 7,750
PH
11,875
D: 3,1
E: 8,825
SR

VT
13,975
14,400/13,550
D: 5,0/4,0
E: 9,400/9,550
PB
12,050
D: 3,1
E: 8,950
HB

Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
43
Valter Toverud, BG

4,6

8,750


13,350

2
27
Seth Bjerkeby, HG

4,5

8,550


13,050

0,300
3
41
Caden Alexander Keller, BG

4,1

8,550


12,650

0,700
4
42
Alexander Mouradian, BG

4,1

8,250


12,350

1,000
5
25
Sigge Bornesand, HG

2,6

9,150


11,750

1,600
5
26
Linus Peschel, HG

3,1

8,650


11,750

1,600
7
28
Edwin Nilsson, HG

3,5

7,850


11,350

2,000
7
23
Philip Pool, HG

3,6

7,750


11,350

2,000
9
24
Arthur Tamilin, HG

3,1

8,150


11,250

2,100
10
37
Ferdinand Grossmann, KFUM

2,6

7,900


10,500

2,850
11
40
Gustav Lundin, KFUM

2,5

7,950


10,450

2,900
12
35
Melker Åberg, KFUM

2,6

7,700


10,300

3,050
13
34
Ebbot Kusel, KFUM

2,5

7,350


9,850

3,500
14
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna

3,0

6,700


9,700

3,650
15
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro

2,5

6,450


8,950

4,400
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
43
Valter Toverud, BG


3,6
3,0


9,400
9,550




12,775
13,000
12,550

2
26
Linus Peschel, HG


3,1
3,0


9,300
8,750




12,075
12,400
11,750

0,700
3
41
Caden Alexander Keller, BG


3,5
3,7


8,800
8,000




12,000
12,300
11,700

0,775
4
23
Philip Pool, HG


3,1
3,0


8,400
9,250




11,875
11,500
12,250

0,900
5
24
Arthur Tamilin, HG


3,0
3,5


8,400
8,800




11,850
11,400
12,300

0,925
6
42
Alexander Mouradian, BG


3,6
3,5


8,550
7,850




11,750
12,150
11,350

1,025
7
27
Seth Bjerkeby, HG


3,1
3,0


8,950
8,200




11,625
12,050
11,200

1,150
8
25
Sigge Bornesand, HG


3,1
3,0


7,750
8,750




11,300
10,850
11,750

1,475
9
28
Edwin Nilsson, HG


3,1
3,0


7,350
7,450




10,450
10,450
10,450

2,325
10
40
Gustav Lundin, KFUM


3,1
3,0


6,750
7,850




10,350
9,850
10,850

2,425
11
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna


3,0
1,5


7,600
8,450




10,275
10,600
9,950

2,500
12
37
Ferdinand Grossmann, KFUM


3,1
3,0


5,600
8,100




9,900
8,700
11,100

2,875
13
35
Melker Åberg, KFUM


3,0
3,0


5,550
7,100




9,325
8,550
10,100

3,450
14
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro


3,0
2,0


5,800
7,650




9,225
8,800
9,650

3,550
15
34
Ebbot Kusel, KFUM


3,0
2,0


6,450
6,050




8,750
9,450
8,050

4,025
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
42
Alexander Mouradian, BG

4,6

8,600


13,200

2
43
Valter Toverud, BG

4,6

8,450


13,050

0,150
3
27
Seth Bjerkeby, HG

4,6

7,600


12,200

1,000
4
25
Sigge Bornesand, HG

4,1

7,700


11,800

1,400
5
26
Linus Peschel, HG

3,6

8,150


11,750

1,450
6
41
Caden Alexander Keller, BG

3,1

8,450


11,550

1,650
7
24
Arthur Tamilin, HG

3,5

7,900


11,400

1,800
8
28
Edwin Nilsson, HG

4,1

7,050


11,150

2,050
9
34
Ebbot Kusel, KFUM

3,6

7,000


10,600

2,600
10
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro

3,1

6,200


9,300

3,900
11
37
Ferdinand Grossmann, KFUM

3,1

6,150


9,250

3,950
12
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna

3,1

6,000


9,100

4,100
13
35
Melker Åberg, KFUM

3,1

5,750


8,850

4,350
14
40
Gustav Lundin, KFUM

2,6

5,400


8,000

5,200
15
23
Philip Pool, HG




Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
41
Caden Alexander Keller, BG


5,0
4,0


9,600
9,800




14,200
14,600
13,800

2
27
Seth Bjerkeby, HG


5,0
4,0


9,450
9,750




14,100
14,450
13,750

0,100
2
43
Valter Toverud, BG


5,0
4,0


9,350
9,850




14,100
14,350
13,850

0,100
4
23
Philip Pool, HG


5,0
4,0


9,400
9,550




13,975
14,400
13,550

0,225
5
28
Edwin Nilsson, HG


5,0
4,0


9,100
9,800




13,950
14,100
13,800

0,250
6
24
Arthur Tamilin, HG


5,0
4,0


9,300
9,350




13,825
14,300
13,350

0,375
7
25
Sigge Bornesand, HG


3,0
4,0


9,700
9,550




13,125
12,700
13,550

1,075
8
26
Linus Peschel, HG


3,5
4,0


9,050
9,500




13,025
12,550
13,500

1,175
9
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna


4,0
3,0


9,150
9,700




12,925
13,150
12,700

1,275
10
34
Ebbot Kusel, KFUM


3,0
4,0


9,500
9,200




12,850
12,500
13,200

1,350
11
42
Alexander Mouradian, BG


3,0
4,0


9,350
9,300




12,825
12,350
13,300

1,375
11
37
Ferdinand Grossmann, KFUM


3,0
4,0


9,500
9,150




12,825
12,500
13,150

1,375
13
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro


3,0
4,0


9,250
9,200




12,725
12,250
13,200

1,475
14
40
Gustav Lundin, KFUM


3,0
4,0


9,150
8,950




12,550
12,150
12,950

1,650
15
35
Melker Åberg, KFUM


3,0
4,0


8,500
7,800




11,650
11,500
11,800

2,550
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
26
Linus Peschel, HG

4,1

9,500


13,600

2
43
Valter Toverud, BG

4,0

9,350


13,350

0,250
3
42
Alexander Mouradian, BG

4,0

9,300


13,300

0,300
4
27
Seth Bjerkeby, HG

3,6

9,000


12,600

1,000
5
24
Arthur Tamilin, HG

3,5

8,750


12,250

1,350
6
28
Edwin Nilsson, HG

2,6

9,450


12,050

1,550
6
23
Philip Pool, HG

3,1

8,950


12,050

1,550
8
41
Caden Alexander Keller, BG

2,5

9,250


11,750

1,850
9
37
Ferdinand Grossmann, KFUM

2,6

9,000


11,600

2,000
10
25
Sigge Bornesand, HG

3,1

8,250


11,350

2,250
11
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro

2,5

8,600


11,100

2,500
12
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna

2,6

8,400


11,000

2,600
13
35
Melker Åberg, KFUM

2,5

8,450


10,950

2,650
14
40
Gustav Lundin, KFUM

2,6

7,900


10,500

3,100
15
34
Ebbot Kusel, KFUM

2,5

7,400


9,900

3,700
Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap
1
42
Alexander Mouradian, BG

4,6

8,850


13,450

2
26
Linus Peschel, HG

3,6

9,200


12,800

0,650
3
24
Arthur Tamilin, HG

3,0

9,350


12,350

1,100
4
41
Caden Alexander Keller, BG

3,5

8,750


12,250

1,200
5
27
Seth Bjerkeby, HG

3,5

8,050


11,550

1,900
6
28
Edwin Nilsson, HG

3,0

8,450


11,450

2,000
7
25
Sigge Bornesand, HG

3,0

8,400


11,400

2,050
8
44
Sigge Sahrblom, AGF Örebro

3,0

8,100


11,100

2,350
9
37
Ferdinand Grossmann, KFUM

3,1

7,850


10,950

2,500
10
34
Ebbot Kusel, KFUM

3,0

7,450


10,450

3,000
11
43
Valter Toverud, BG

3,5

6,750


10,250

3,200
11
40
Gustav Lundin, KFUM

3,6

6,650


10,250

3,200
13
45
Henning Nilsson, Visbygymnasterna

3,0

6,650


9,650

3,800
14
35
Melker Åberg, KFUM

3,0

6,000


9,000

4,450
15
23
Philip Pool, HG




Pl
#
Namn
D
E
ND
Poäng
Gap

Last Update: 2024-07-25 06:37:46
SX
SM
MD
XL
XXL