Back 

Aspirantrækken Region Øst 2023 Gladsaxe, 2023-04-22

Nanopiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 1 25,050 -
2 Greve Gymnastik og Trampolin ANP 1 24,980 0,070
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 2 24,480 0,570
4 Ølstykke GF ANP 1 24,265 0,785
5 Herlev Gymnastik, HI ANP 1 23,650 1,400
6 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) ANP 3 23,450 1,600
7 Vintersbølle GF ANP 1 23,265 1,785
8 GHG -Teamgym Herlev ANP 1 - -

Nanopiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Vintersbølle GF ANP 2 23,495 -
2 Ølstykke GF ANP 3 23,455 0,040
3 Herlufsholm GF ANP 3 21,505 1,990
4 Himmelev-Veddelev GF (HVG) ANP 2 - -

Micropiger – 3. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Greve Gymnastik og Trampolin AMiP 1 25,180 -
2 Sengeløse Idræt AMiP 1 24,995 0,185
3 Viking AMiP 1 23,865 1,315
4 Eskilstrup G & IF AMiP 1 23,530 1,650
5 Ringsted IF - Gymnastik AMiP 1 22,865 2,315
6 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik AMiP 2 22,440 2,740
7 Herlufsholm GF AMiP 1 22,300 2,880
8 GymHelsinge AMiP 1 22,180 3,000
9 Farum Gymnastikforening AMiP 2 21,850 3,330

Nanodrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GF Køge Bugt AND 1 20,330 -

Minidrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Helsingør AMD 1 20,430 -
2 Teamgym Nærheden AMD 1 18,830 1,600
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) AND 1 17,450 2,980

Microdrenge – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 GymHelsinge AMiD 1 21,205 -
2 GF Køge Bugt AMiD 1 20,715 0,490
3 Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG) AMiD 1 19,665 1,540
4 Roskilde TeamGym AMiD 1 17,905 3,300
5 Teamgym Nærheden AMiD 1 17,000 4,205
6 Greve Gymnastik og Trampolin AMiD 1 - -

Micropiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym AMiP 1 26,030 -
2 Herlev Gymnastik, HI AMiP 1 25,615 0,415
3 Lille Næstved IF AMiP 2 24,180 1,850
4 Gladsaxe IF AMiP 1 24,080 1,950
5 GF Køge Bugt AMiP 1 24,030 2,000
6 Nivå GF AMiP 1 24,010 2,020
7 Albertslund Idrætsforening, Gymnastik AMiP 1 23,995 2,035
8 Hvidovre Gymnastik AMiP 1 21,945 4,085

Minipiger – 1. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Slagelse GF AMP 1 24,880 -
2 Herlev Gymnastik, HI AMP 1 24,850 0,030
3 Viking AMP 1 23,250 1,630
4 Farum Gymnastikforening AMP 1 22,090 2,790
5 Farum Gymnastikforening AMP 2 19,865 5,015
6 Farum Gymnastikforening AMP 4 19,115 5,765
7 Farum Gymnastikforening AMP 3 19,100 5,780
8 Slagelse GF AMP 1 - -

Nanopiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Ølstykke GF ANP 2 22,545 -
2 Vallensbæk Gymnastik ANP 1 22,415 0,130
3 Herlufsholm GF ANP 1 21,415 1,130
4 Ringsted IF - Gymnastik ANP 1 21,330 1,215
5 Himmelev-Veddelev GF (HVG) ANP 1 21,000 1,545
6 Vedbæk Gymnastikforening ANP 1 20,530 2,015
7 Herlufsholm GF ANP 2 20,365 2,180
8 Teamgym Nærheden ANP 1 - -

Micropiger – 4. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Roskilde TeamGym AMiP 2 24,730 -
2 Herlev Gymnastik, HI AMiP 2 23,300 1,430
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening AMiP 2 22,030 2,700
4 Teamgym Nærheden AMiP 1 20,050 4,680
5 GF Køge Bugt AMiP 4 19,825 4,905
6 GHG -Teamgym Herlev AMiP 2 19,665 5,065
7 GymHelsinge AMiP 2 19,080 5,650
8 Farum Gymnastikforening AMiP 3 19,050 5,680
9 Sengeløse Idræt AMiP 2 18,250 6,480

Micropiger – 2. division Uofficiel karakter

Rytme | Bane | Trampet
Hold Resultat Gap
1 Teamgym Helsingør AMiP 1 24,665 -
2 Himmelev-Veddelev GF (HVG) AMiP 1 24,230 0,435
3 IF32 Glostrup Gymnastikforening AMiP 1 23,015 1,650
4 GHG -Teamgym Herlev AMiP 1 22,345 2,320
5 GF Køge Bugt AMiP 2 22,115 2,550
6 Gladsaxe IF AMiP 2 21,630 3,035
7 Farum Gymnastikforening AMiP 1 20,750 3,915
8 GF Køge Bugt AMiP 3 20,730 3,935
9 Hvidovre Gymnastik AMiP 2 20,530 4,135

Last Update: 02-03-2024 01:01:29