Back 

Kilpa-aerobicin SM-kilpailut Tampere, 2023-05-05

15-17v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.750
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
18.750
3 Andriienko Sofiia, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.100
4 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
17.900
5 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
17.600
6 Pihlajasaari Miitta, Nokian Voimisteluseura
16.700
7 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
16.450
8 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.200
9 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
16.150
10 Kähkönen Jenni, Kajaani Gymnastics
16.150
11 Heiskanen Nuppu, Keravan Voimistelijat
15.600
12 Arabaci Melek, Tampereen Sisu
15.100
13 Stenroos Sarinna, Tampereen Sisu
14.900
14 Mäkinen Jasmin, Tampereen Sisu
14.000
15 Telenius Iida, Tampereen Sisu
13.800
16 Karppinen Oona, Kajaani Gymnastics
13.300
17 Seppänen Annika, Kajaani Gymnastics
18 Vänskä Iida, Tampereen Sisu

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset

Score
Name Total
1 Hukkanen Nea, Jyväskylän Naisvoimistelijat
20.000
2 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.800
3 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.300
4 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.000
5 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
18.700
6 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.700
7 Vahteristo Lumi, Tampereen Sisu
18.350
8 Kilpeläinen Inka, Kajaani Gymnastics
18.300
9 Taskinen Mira, Keravan Voimistelijat
18.050
10 Ollila Auli, Tampereen Sisu
17.300
11 Kolho Inka, Jyväskylän Naisvoimistelijat
17.200
12 Huiko Olivia, Vantaan Voimisteluseura
16.950
13 Kortelainen Teresa, Vantaan Voimisteluseura
16.350
14 Savonius Tiia, Jyväskylän Naisvoimistelijat
16.300
15 Väisänen Jertta, Valkeakosken Voimistelijat
15.800
16 Penttilä Oona-Emilia, Oulun Naisvoimistelijat
14.600
17 Laatikainen Inka, Kajaani Gymnastics

12-14v. yksilöt tytöt

Score
Name Total
1 Korpela Lilli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.850
2 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.800
3 Farzad Melina, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.450
4 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.250
5 Koivula Adele, Nokian Voimisteluseura
16.750
6 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
16.500
7 Seilonen Elli, Kajaani Gymnastics
16.500
8 Pääjärvi Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.450
9 Rotkus Ellen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.400
10 Haataja Peppi, Valkeakosken Voimistelijat
16.200
11 Järvinen Eve, Valkeakosken Voimistelijat
16.100
12 Ketola Emmi, Valkeakosken Voimistelijat
16.100
13 Silander Pihla, Nokian Voimisteluseura
15.700
14 Ketola Anni, Valkeakosken Voimistelijat
15.600
15 Karhusaari Nanna, Nokian Voimisteluseura
15.600
16 Engbäck Elsa, Nokian Voimisteluseura
15.500
17 Pasma Iina, Kajaani Gymnastics
15.400
18 Mokkila Noora, Keravan Voimistelijat
15.350
19 Turunen Helmi, Kajaani Gymnastics
15.350
20 Sandell Oona, Nokian Voimisteluseura
15.300
21 Blomqvist Nora, Kajaani Gymnastics
15.100
22 Keränen Jasmine, Kajaani Gymnastics
14.650
23 Puolakanaho Vilma, Oulun Naisvoimistelijat
14.650
24 Kärkkäinen Elli, Jyväskylän Naisvoimistelijat
14.350
25 Meskanen Emmi, Nokian Voimisteluseura

12-14v. joukkueet

Score
Name Total
1 Farzad, Korpela, Virtanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.450
2 Kari, Koski, Sjöroos, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.650
3 Metsämäki, Pajatsalo, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.350
4 Jelkänen, Rotkus, Saariniemi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.250
5 Haataja, Ketola, Ketola, Valkeakosken Voimistelijat
16.000
6 Breucha, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
16.000
7 Antinaho, Heikkilä, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
15.550
8 Fagerlund, Kaskinen, Mannonen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
15.200
9 Holappa, Keränen, Pasma, Kajaani Gymnastics
15.050
10 Helén, Miettinen, Mokkila, Keravan Voimistelijat
15.050
11 Husu, Kulju, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
14.500
12 Belluardo, Kajan, Sahala, Keravan Voimistelijat
14.400
13 Lappalainen, Niinimäki, Rekola, Tampereen Sisu
14.100
14 Ahtonen, Blomqvist, Turunen, Kajaani Gymnastics
13.650
15 Husu, Kouvalainen, Laitinen, Vantaan Voimisteluseura
16 Engbäck, Koivula, Meskanen, Nokian Voimisteluseura
17 Gotchieva, Jyllilä, Puolakanaho, Oulun Naisvoimistelijat

Aikuiset yli 18v. joukkueet

Score
Name Total
1 Nääppä, Pulkki, Vahteristo, Tampereen Sisu
19.076
2 Hukkanen, Keurulainen, Taskinen, Jyväskylän Naisvoimistelijat, Keravan Voimistelijat, Vantaan Voimisteluseura
18.938
3 Koponen, Laaksonen, Teinikivi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.655
4 Lahtonen, Lauroma, Österholm, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.417
5 Huiko, Kortelainen, Mokkila, Vantaan Voimisteluseura
17.026

Aikuiset yli 18v. ryhmät

Score
Name Total
1 Kivelä, Koponen, Laaksonen, Lauroma, Teinikivi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.005
2 Grönroos, Nääppä, Ollila, Pulkki, Vahteristo, Tampereen Sisu
17.770
3 Huiko, Kortelainen, Mokkila, Oikari, Vuorinen, Vantaan Voimisteluseura
16.808

15-17v. yksilöt miehet

Score
Name Total
1 Nousiainen Sampo, Tampereen Sisu
19.550

15-17v. joukkueet

Score
Name Total
1 Alimyllymaa, Komu, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.500
2 Björkqvist, Göcmen, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.400
3 Haapanen, Helander, Valli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.850
4 Kautto, Pihlajasaari, Romaniv, Nokian Voimisteluseura, Valkeakosken Voimistelijat
17.400
5 Kurittu, Källman, Lipponen, Vantaan Voimisteluseura
16.950
6 Gröning, Kauria, Ruottinen, Vantaan Voimisteluseura
15.350

15-17v. sekaparit

Score
Name Total
1 Nousiainen, Sirviö, Tampereen Sisu, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.850

15-17v. ryhmät

Score
Name Total
1 Björkqvist, Göcmen, Haapanen, Sirviö, Vähäsilta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.400
2 Alimyllymaa, Kautto, Komu, Romaniv, Vahteristo, Valkeakosken Voimistelijat
18.000
3 Huiko, Kauria, Kurittu, Källman, Lipponen, Vantaan Voimisteluseura
16.600
4 Arabaci, Mäkinen, Stenroos, Telenius, Vänskä, Tampereen Sisu

12-14v. ryhmät

Score
Name Total
1 Farzad, Korpela, Metsämäki, Pääjärvi, Virtanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.450
2 Haataja, Heikkilä, Ketola, Ketola, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
16.500
3 Jelkänen, Kari, Koski, Saariniemi, Sjöroos, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.400
4 Ahtonen, Holappa, Keränen, Pasma, Seilonen, Kajaani Gymnastics
15.100
5 Engbäck, Karhusaari, Koivula, Sandell, Silander, Nokian Voimisteluseura
15.000
6 Husu, Kulju, Laitinen, Lemercier, Nuorkivi, Vantaan Voimisteluseura
14.550
7 Breucha, Helén, Miettinen, Mokkila, Taskinen, Keravan Voimistelijat
14.450
8 Alén, Heinonen, Juppi, Kettunen, Nyqvist, Vantaan Voimisteluseura
13.550

Aikuiset yli 18v. yksilöt naiset FINAALI

Score
Name Total
1 Kivelä Nea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
20.250
2 Hukkanen Nea, Jyväskylän naisvoimistelijat
19.900
3 Laaksonen Hilda, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.500
4 Pulkki Anni, Tampereen Sisu
19.150
5 Hakonen Netta, Valkeakosken Voimistelijat
18.700
6 Nääppä Anniina, Tampereen Sisu
18.600

12-14v. joukkueet FINAALI

Score
Name Total
1 Farzad, Korpela, Virtanen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.450
2 Breucha, Riihonen, Taskinen, Keravan Voimistelijat
16.500
3 Jelkänen, Rotkus, Saariniemi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.400
4 Metsämäki, Pajatsalo, Pääjärvi, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.100
5 Kari, Koski, Sjöroos, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.000
6 Haataja, Ketola, Ketola, Valkeakosken Voimistelijat
15.900
7 Antinaho, Heikkilä, Nysten, Valkeakosken Voimistelijat
15.400
8 Fagerlund, Kaskinen, Mannonen, Turun Urheiluliitto Voimistelu
14.600

12-14v. yksilöt tytöt FINAALI

Score
Name Total
1 Korpela Lilli, Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.200
2 Farzad Melina, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.650
3 Breucha Sanni, Keravan Voimistelijat
17.300
4 Metsämäki Mea, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.950
5 Koivula Adele, Nokian voimisteluseura
16.800
6 Antinaho Lyydia, Valkeakosken Voimistelijat
16.650
7 Pääjärvi Sofia, Turun Urheiluliitto Voimistelu
16.350
8 Seilonen Elli, Kajaani Gymnastics
15.750

15-17v. yksilöt naiset FINAALI

Score
Name Total
1 Sirviö Jade, Turun Urheiluliitto Voimistelu
19.050
2 Vahteristo Meri, Valkeakosken Voimistelijat
18.900
3 Andriienko Sofiia (kilpailun ulkopuolella), Turun Urheiluliitto Voimistelu
18.550
4 Alimyllymaa Julia, Valkeakosken Voimistelijat
18.450
5 Huiko Alina, Vantaan Voimisteluseura
18.250
6 Antinaho Linnea, Valkeakosken Voimistelijat
18.100
7 Pelkonen Jutta, Turun Urheiluliitto Voimistelu
17.250
8 Pihlajasaari Miitta, Nokian voimisteluseura
16.950
9 Hänninen Eerika, Kajaani Gymnastics
16.650

Last Update: 3/3/2024 11:08:49 PM